FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czy Rapidy mają dwumas?
  • Aby wiedzieć na 101% zadzwoniłem do ASO i dopiero po nr vin sprawdzili twierdzac ze niekoniecznie nie ma...
    ja nie mam...
    wiec... mogę zmienić troche styl jazdy... na bardziej eko
  • Przecież mogłeś tak od razu zrobić i po kłopocie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mogłem, ale po to jest to forum aby się dowiedzieć od innych użytkowników i podzielić  info. 
  • No właśnie, najprostsza droga to ASO i potem info tu ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja preferuje pierwsze forum a później aso. pozdrawiam
  • W Rapidzie nie ma dwumasu, wiec nie ma czego chronić
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W tdi 1.6 jest w każdym oprócz najsłabszych wersji, które nie występują w Rapidzie, wywalałem ostatnio sprzęgło w 1.6 tdi 105 Fabia II 2013r i dwumas był. Po drugie dawki dla recznej skrzyni są takie same, różnią się tylko w wersji z automatem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Kolego, powtarzam Ci jeszcze raz w Rapidzie 1.6 TDI nie ma dwumasy. Po drugie, w żadnym Rapidzie nie ma dwumasy!
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan skąd masz taką info? W dwóch salonach mówiono mi, że 1,4 TSI z DSG ma dwumasę. Masz jakieś pewne źródło tej informacji? I jakie jest w takim razie zastosowane rozwiązanie.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Dwumasa a sprzęgło "podwójne" do DSG to dwie różne sprawy. TSI nie ma dwumasy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok rozumiem tą różnicę;) pytam o dwumasę, bo jak napisałem, rzekomo w konfiguracji 1,4 tsi z dsg (nie wiem jak z 1,2tsi), jest również dwumasa.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • TSI w R nie ma dwumasy, a tym bardziej ze skrzynią DSG nie ma dwumasy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W odpowiedzi na informację z wątku "co padło w Rapidzie", w odniesieniu do DSG, podaję np. poniższy link http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/skrzynia-2871/news-dsg-skrzynia-czy-skarbonka,nId,... (akapit "różna trwałość"). Spotkałem się kilka razy z infornacją, że co do zasady z dwusprzegłową skrzynią DSG współprauje dwumasa, również w TSI. Taką informację uzyskałem również w salonie Skody. Stąd moje wątpliwości.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Ja oprócz Rapida mam też Octavię 1,4TSI 140kM i w dniu odbioru auta zostałem poinformowany, że mam dwumasę, ale nie miałoby to wpływu na mój ówczesny wybór.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Dwumasa w benzynie żyje o wieeeeele dłużej niz w dieslu, takze gdyby byla ( a w 1,2 jej nie ma ) to i tak nie ma sie czym martwić. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak na razie w żadnej wersji Rapida nie ma dwumasy, a czy jej nie będzie, tego nie wiadomo. Mówi się, że w nowych Rapidach mają byś silniki 1.4 150 KM. To tam już dwumasa powinna być jak w Octavi.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czy Rapid 1.0 tsi 110KM ma koło dwumasowe?
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Drive | Blue Race | 73000 km | Piotrków Trybunalski
  • Wszystkie dotychczasowe R mają klasyczne sprzęgło. Nie mają dwumasy. 
    Silniki 1.0 TSI 85 kW, montowane np. w O, mają inny osprzęt oraz sprzęgło dwumasowe.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeśli masz R ze skrzynią DSG DQ200 to masz dwumasę . Jestem mechanikiem w warsztacie ASB .
    Rapid LB |1.4 tsi CZCA 125km | my2018 | style | Czarny Magic Perłowy | 300km | Wrocław
  • Zapomniałem dopisać - dla klasycznej skrzyni biegów (manual) jest sprzęgło standardowe. dla automatu (DSG) jest dwumasa.
    Dzięki slawek42 za zwrócenie uwagi. Trochę zapominam, że coraz więcej mamy automatów z DSG.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?