FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
MaxiDot kontolka oleju i wskaźnik temperatury - pytanie
  • Witam wszystkich,

    Jak kupiłem R miałem standardowo ustawiony olej na LongLife.
    Zawsze przy uruchamianiu silnika pokazywała mi się żółta kontrolka oleju, a także temperatura oleju na MaxiDot.
    Stwierdziłem, że przejdę na stały okres wymiany oleju (co 15kkm lub 1 rok).
    Jak tylko to zrobiłem zniknęło wskazanie temperatury oleju na wyświetlaczu MaxiDot oraz brak jakiejkolwiek kontrolki oleju (żółtej czy czerwonej) przy uruchamianiu silnika.
    Czy tak ma być?
    Czy zmiana z LongLife na stały okres wymiany oleju co 15kkm wiąże się z tym, że znikną kontrolki oleju i wskazania temperatury na MaxiDot ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Wrzuć jakieś foty......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie napisałeś - czy wymianę robiłeś w ASO czy po za. I dalej - kto "majstrował" przy zmianie wskazań kompa? Normalnie - nie ma znaczenia czy wymiana jest do 15 czy do 30 tkm, wskazania powinne pozostać widoczne.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wymiana robiona w ASO. Zarzekaja sie ze tak ma byc. U was jest inaczej? Yunior jakie mam wrzucic foty? Poprostu zniknely wskazania
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Piszesz "żółta kontrolka oleju" - to jest od poziomu/ciśnienia oleju? A czy nie brakuje kontaktu na czujniku na bloku silnika? Czy przy wymianie oleju - mechanik nie był zbyt gorliwy, i zrobił więcej niż trzeba?
    Czujnik G266 jest połączony wiązką 3 kabli/1 wtyczka z modułem sterowania silnika. Tu by w pierwszej kolejności należało szukać przyczyny braku wskazań.
    Może wtyczka z czujnika została zdjęta (tylko po co?) ale po wymianie oleju technik już jej nie ruszył ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pewnie chce fotki kontrolek których nie masz ;) Jakis absurd,co ma zmiana okresu wymiany do  kontrolki np oleju!? Cos chyba nakrecili w tym twoim ASO 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • lookashECL tego co ci sie wyswietla.
    Jest w ogóle sens zmieniać ten okres ? Przecież można jeździć co 15 TKM i po sprawie, chyba, że ktos lubi jak mu pokazuje ile jeszcze..... ;)
    Trzeba pamiętać, że mając darmowe przeglądy to przy zmianie okresu, tracimy je - przynajmniej tak twierdzi ASO.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • yunior81 daj mi chwile .............. idę nagrać filmik do garażu.

    Aczy Wy macie przekodowany komputer na stały okres wyminay oleju czy też macie standardowo ustawiony LongLife?

    jercen z czujnikiem nic nie robili. Jest podłączony i zawsze działał. Widziałem osobiście co robił serwisant............... wogóle go nie dotykał.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • https://www.youtube.com/watch?v=4RaoFpft4Fg
    tutaj zaraz na początku filmiku masz kontrolki po przekręceniu kluczyka... porównaj ze swoimi. Ja tam tak czy siak kontrolki od oleju nie widzę.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Witam,właśnie wróciłem z trasy i przeczytałem o tym problemie i sam z ciekawości poszedłem zobaczyć do garażu,czy komputer MAXIDOT pokazuje mi na postoju przy włączonym silniku temperaturę oleju i pokazuje,więc u kolegi @lookashECL coś jest nie tak,powinno wskazywać zawsze temperaturę oleju,szczególnie na zagrzanym silniku.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • andrew61k a czy masz ustawiony stały okres wymiany oleju co 15kkm?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Jeszcze jedna uwaga: czy nie miałeś wizyty jakiego małego, głodnego gryzonia w komorze silnika?
    A bardziej na poważnie - czy sam czujnik nie padł? Może to małe prawdopodobieństwo - ale warto sprawdzić i to.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • lookashECL
    filmik robiłeś chyba na zimnym silniku (tak przynajmniej wynika ze wskazówki temperatury oleju). w takim wypadku MAXI DOT początkowo nie pokazuje temperatury. silnik musi chwile popracować
  • Dobra spokojnie bo sie robi zament. Pytanie zasadnicze..... kto z Was ma ustawione na zegarach staly okres wymiany oleju co 15 kkm lub co rok? 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Miałem podobnie po przejściu na stały okres wymiany oleju tylko ja sie zorientowałem zanim jeszcze wyjechałem z serwisu. Zwróciłem na to uwagę i przekodowali ponownie komputer tak ze miałem wskazanie temp. oleju i stały okres wymiany oleju. A wskaźnik temp. oleju pojawia się nawet na zimnym silniku z tym ze są kreski az do osiągnięcia 50 st.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Witam ponownie,jak koledze @lookashECL ma pokazać temperaturę oleju,jak jego wyświetlacz MAXIDOT w ustawieniach DANE MFA nie ma w ogóle takiej pozycji ?
    Jeżeli chodzi o wymianę oleju to mam tylko określony przegląd za 122 dni lub 15,600 km,czyli też nietypowo bo po 20 tyś km przejechanych,ale to mi nie grozi bo wymianę zrobię sobie sam we własnym zakresie oleju i filtra przy przejechanych 10 000 km.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Ja tez nie miałem w opcjach mfa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • To co wszyscy nie przekodowywaliście komputera pokładowego na stały okres wymiany oleju tylko jeździcie na LongLife?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Może nie wszyscy ale wiele osób. Ja też mam ustawiony LL ale wymianę robie w okolicach 15 tys. lub w połowie przebiegu jaki pokazuje komputer. Robie tak aby nie utracić darmowych przeglądów (dzięki temu płacę co drugi przegląd a ten dodatkowy z wlasnej kieszeni około 300 zł  z ich materiałami i robocizną), a do tego i silnik zdrowszy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • potwierdzam robie dokladnie tak samo :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?