FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid LB 1.2 TSI 110KM StyleMax Czarny Magic Perłowy by grzesik1
  • Witam,
    dzisiaj moja kolej na skromną prezentację mojej skodziny. 
    Skoda Rapid LB MY2016 StyleMAX 1.2TSI 110km. 
    Jak nie którzy z nas ja również wybrałem się z żoną do salonu Skoda z zamiarem kupna pierwszego fabrycznie nowego auta i miała to być Fabia III kombi.  Jednak miły Pan Maciej odradził zakup fabi na rzecz Rapida.
    Dzisiaj za każdym razem kiedy się widzimy jestem mu bardzo wdzięczy bo uważam, że to "dobra zmiana"  :)
    Ze skody jestem bardzo zadowolony (ma swoje wady jak każde auto ale wg. mnie więcej zalet).
    Jeśli chodzi o mój egzemplarz jest to klasyczna wersja StyleMax wzbogacona o SunSet i zapasowe koło stalowe.
    Dodatki ode mnie:
    - po zakupie zabezpieczenie lakieru powłoką polimerową (cokolwiek to znaczy uważam że to dobrze wydane pieniądze - 300zł).
    - zamontowane oryginalne hlapacze
    - nakładki na progi 
    - kilka zmian VCDS
    - kupiłem również trochę sprzętu i chemii do mycia :)
    Przepraszam za brzydkie fotki, ale jeszcze nie miałem okazji by zrobić zdjęcia aparatem w fajnym miejscu.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Gratulacje słusznego wyboru :),
    Auto na 2 pierwszych zdjęciach stoi na felgach stalowych i kołpakach? Jeśli to to co to za felgi i kołpaki?
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Pierwsze dwa zdjęcia to kołpaki z allegro 15" :) a auto wyjechało wówczas wprost z zabezpieczenia lakieru. kolejne 3 fotki to już alu fabryczne Dione z wersji Style MAX 16"
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • I pierwsze prace przygotowawcze do wiosny. Felgi umyte przed zimą. Teraz zostały wyglinkowane i zabezpieczone woskiem... czekamy na ładną i stabilną pogodę i montujemy na auto.
    Pozdrawiam
    20170321_214949-1209x1612.jpg
    1209 x 1612 - 336K
    20170322_201107-2268x3024.jpg
    2268 x 3024 - 879K
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Chce sie tym zajac troche bardziej profesjonalnie. Podejrzewam że w MY16 czyli na BMC o nr. 6C0-937-089 C jest możliwość zakodowania footwell light.
    Znalazłem moda na forum zagranicznym gdzie dokładali takie lampki do Polo. Na bardzo podobnym BMC. Tam kodowanie robiło się poprzez 
    byte 5 /bit 7  - footwell  Light installed.
    Byłem wczoraj z kablem w moim rapidzie i na VCDS 16.8.2 opcja nie jest opisana ale da się ją zakodować ( poprzez ręczne wpisanie 1 w kodzie binarnym).
    Tutaj przykład montażu w passacie
    http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2017/04/oswietlenie-nog-cc.html?m=1

    Wszystko wygłąda tak samo, trzeba wpiąć jeden przewód w BMC i zakodować.
    Pomocny była by osoba która ma fabryczne podświetlenie i kabelek.
    Czekamy na pomo
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Małe przygotowanie do zimy. Mycie, glinka i wosk zabezpieczający collinite 476. Jeśli ktoś nie może się zdecydować powiem wprost. Nic trudnego. 2 lata temu za woskowanie zapłaciłem 300zl. A to tylko 3 godz przyjemnej pracy :)
    20171209_232416.jpg
    1512 x 2016 - 1M
    20171209_232330.jpg
    2016 x 1512 - 1M
    20171209_225738-1512x2016.jpg
    1512 x 2016 - 530K
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Witam, dawno nie zaglądałem.... koledzy czas na pożegnanie z moim Rapidem, jeśli ktoś ze znajomych chciałby zadbane i pewne auto zapraszam do mnie :)
    502068557
    My2016 obecnie 193 000km naprawy i serwisy tylko salon skody (co 15 000km ) wersja style 1,2 110km na pasku.
    Rozrząd wymieniany na 150 000km.
    Jak zrobie ogłoszenie wstawie linka

    Cena jaka mnie interesuje 40 000zl

    Pozdrawiam
    Grzegorz
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?