FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Amortyzatory po 3 latach
  • Witam. Właśnie dziś przeszedłem pierwsze badanie techniczne - wykazało ono 40% sprawność tylnych amortyzatorów, diagnosta stwierdził, że lekko już podciekają (przednie 50%). Był ogólnie w szoku że takie nowe auto i jest słabo, do następnego przeglądu za 2 lata już pewnie nie wytrzymają. Sam też jestem zaskoczony, staram się jeździć tak aby omijać dziury, studzienki itp., ale z drugiej strony patrząc jak to auto jest wykonane, z jakich kiepskich materiałów (rdzewiejący tłumik po 9 miesiącach, tarcze hamulcowe szczególnie tylne rowki, lekka korozja), w sumie to nie dziwi. Nie da się ukryć, że jest to ostatnie moje auto ze stajni Skody, a może nawet całej grupy VW. Wcześniej jeździłem Skodą Superb 12 letnią i przy żadnym przeglądzie ani razu nikt nic nie wspominał o kiepskich amortyzatorach. Czy ktoś z Was robił już przeglądy techniczne i też tak u Was było słabo ? A drugie pytanie pewnie w przyszłym roku będę je wymieniał, możecie doradzić konkretne firmy warte polecenia ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Ja w tym tygodniu byłem w serwisie i zgłaszałem cieknące przednie amorki. Przy odbiorze zostałem poinformowany że taki wyciek jest dopuszczalny i dopiero gdy wyciek będzie większy tzn wyjdzie poza kielichy to będą wymieniać na gwarancji. W grudniu kończy się gwarancja  (2 lata) i teraz mam 97000 przejechane. Pojadę na przegląd techniczny w listopadzie i mam nadzieję że nie przejdzie :-)
    Pytałem co będzie jak nie przejdzie przeglądu to serwisant powiedział że będą rozmawiać z człowiekiem że stacji przeglądów technicznych.
    Pewnie mu powiedzą że nie zna się na swojej robocie.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • @Przemo74, do Rapida nie wolno sie przesiadać z lepszych samochodów :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @jajaceek
    "...
    dopiero gdy wyciek będzie większy tzn wyjdzie poza kielichy"
    A weź i upaćkaj je olejem tak, żeby wyszło poza kielichy i rżnij głupa...

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam
    U mnie po dwóch latach i niespełna 15000 km przejechanych:
    - przód po 47%
    -tył 31 i 35%.
    Masakra, czy mam już podstawę jechać do ASO i żądać wymiany amortyzatorów (samochód ma przedłużoną do 4 lat gwarancję)?
    W 12-letniej fabii z przebiegiem 160000 km jest o niebo lepiej.
    Pozdrawiam
  • Im mniejszy profil opony w tym gorsze parametry wskazań na ścieżce diagnostycznej, załóż opony 195/65/15 to amory będą pod 75%. Nowe Bmw na RunFlat testery pokazują sprawność amorów na 15%.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd ja mam opony 195/65/15 i amory tylko 40%
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • małe lekkie samochody tak maja mimo ze amorki sa dobre, ponieważ maszyny na stacji diagnostycznej nie sa dokładne i badanie jest przeprowadzane nieskuteczna metoda dla aut lekkich. Kolegi BMW 7 amorki, puste, olej wyciekł, badanie 68% :)
    Miałem Audi A2 używane amorki 40%, nowe Sachsa 42%, zabadne inną metoda pokazało 75% :)
    http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/amortyzatory.html
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • u mnie przy przebiegu 103 tys.: przeciekały amortyzatory przód, do wymiany łożysko i mocowanie amortyzatora (1 m-c po gwarancji). Źle dobrane amorki do wagi silnika. Oczywiście Skoda udaje głupa i udaje, że nie ma problemu, nie wykazali dobrej woli i nie dorzucili się do wymiany. Żeby było śmieszniej 2 m-ce wcześniej (jeszcze na gwarancji) prosiłem ich o sprawdzenie
    amortyzatorów bo wydawało mi się, że dobijały, twierdzili że wszystko ok, a tu nagle pojawił się wyciek i
    padło łożysko.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Robiłem pracę dyplomową nt. zawieszeń i zawarłem w niej także badanie amortyzatorów. Pojechałem do kolegi na SKP moim R wtedy prawie nowym, na fabrycznych oponach 215/45 R17 i co? Tylne amorki wyszły w granicach 15%, ale kumpel powiedział wprost, że to wina profilu, a pojechałem Ibizą na oponach 175/70 R13, gdzie amorki były wymieniane X lat temu i wyszło po 70 parę procent, więc wyniki uważam za niemiarodajne.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Trzeba mieć fantazję, żeby sugerować się badaniami z SKP. Chciałbym zobaczyć jak często jest kalibrowany taki sprzet i czy w ogóle ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ja na swoje amortyzatory skarżyłem się po 50 000 km ! (pół roku) przy przebiegu 138 000 wymieniłem je na Sachs.  ceny do 160-200zł sztuka. wymiana 120zł. Wg katalogów do rapida na przód są jednego rodzaju amortyzatory, natomiast sprężyny są różne. przy ww przebiegu skuteczność wynosiła ZERO % !!!!
    po zmianie cieszyłem się jak dziecko. lepiej niż nowy. A stare amortyzatory palcami się rozciągały i ściskały!!!!!!!!! może zaniosę do regeneracji i będą lepsze niż nowe:D
    co do badania spróbujcie je zbadać przy obciążonym samochodzie :D :D:D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jakie komkretnie kupiles te amortyzatory, mozesz podrzucic konkretny link
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • czyli ogólny wniosek nie przejmować się wynikami SKP, co najwyżej zmienić na inną ?? biorąc pod uwagę przebieg jaki mam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Jeżeli twój przebieg ze stopki jest aktualny, to chyba bym się tym nie przejmował.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • przebieg 160 tys km. Wylały się dwa tylne amortyzatory....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Również robiłem teraz pierwsze badanie techniczne i też jestem w szoku:) Po 3 latach wyszło mi że stan moich amortyzatorów jest na.....30% zarówno tył jak i przód, różnica jest 3% i to mimo że jeżdżę głównie po autostradzie, a w mieście staram się omijać wszystkie dziury i studzienki. Amorki są ponoć suche i nie widać żadnego podciekania. K...a co to za samochód jest, bo nie mam już do niego siły? Do tego szokował mnie to, że: 3 miesiące temu wymieniałem gumy pod tylnymi amortyzatorami, a gościu powiedział mi że gumy są luźne i są do wymiany, o co tu chodzi? Możliwe, że po 3 miesiącach gumy są już wytłuczone???
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Te testery amorow na stacji to o kant d...rozbic. W nowym BMW na RunFlatach pokazuje po 15%, na oponach jak w rapidzie niskim profilu to samo. Daj.opone 195/60/16 na test i amory będą 75%n a supsc powietrze do 1.8 bara to dobija do 80%. Najbardziej wiarygodne są stacje w.ktorych podaje sie wartości rozmiaru opon. Np w ojca Citroenie c3 przedni amor był pusty a n a stacji 66%n, bo.zawieszenie miękkie i profil opony duzy. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Możliwe, że masz rację. Jeżdżę na oponach 215/50 R16 więc stosunkowo niskie do tego ciśnienie było 2,4 bar. Zastanawiam się tylko dlaczego wg. tego gościa gumy w amorkach były zbyt luźne, skoro wymieniałem je 3 miesiące temu??
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Testy amorow nie wychodzą na niskim profilu, wysokim ciśnieniu i oponach wzmacnianych. W moim Audi A4 2016 na stacji , auto ma 20 tyś km pokazuje 33% na odpowiednim urządzeniu 78%. Wiec z tym spokojnie,w nowych autach tak jest. Sprawdzone wielokrotnie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tu cytat z czasopisma technicznego. " Otóż procenty nie określają jednoznacznie sprawności amortyzatora, ponieważ wynik zależy od wielu czynników, takich jak obciążenie pojazdu czy badanej osi (rozkład mas). Sporo zależy też od stopnia zużycia pozostałych elementów zawieszenia (sprężyny, tuleje gumowe) czy wysokości profilu opony i ciśnienia. Niskie ciśnienie podwyższa, a wysokie obniża uzyskany wynik. Sprawny amortyzator może osiągnąć wynik tak 30 % jak i 70 %, a wyniki powyżej 90% mogą świadczyć prędzej o niesprawności maszyny testującej niż amortyzatorów. Natomiast bardzo często przyjmuje się, że wynik od 60% w górę to bardzo wysoka sprawność, od 40 do 60% dobra, a 20–40% średnia. Są jednak przypadki, które ze względu na wymienione czynniki mocno fałszują wynik. Generalnie bada się więc nie tyle skuteczność, co różnicę pomiędzy kołami jednej osi, a ta nie może być większa niż 20–30% zależnie od maszyny pomiarowej i interpretacji diagnosty.
    Dla przykładu przyjeżdża ciężkie auto na wysokoprofilowych oponach i prawie zawsze będzie miał sprawne amortyzatory z wynikami nawet powyżej 80%, a przyjedzie lekki na niskoprofilowych i wynik powyżej 40% jest trudny do osiągnięcia. Bywa tak, że nowe amortyzatory dają wynik poniżej 50% a zużyte z wyciekami oleju powyżej 60%. Badamy tylko różnicę w ogóle nie przejmując się wynikami procentowymi. Takie są te maszyny. Np nowe Audi A1 na kołach 17, nie przekracza wartości 35%, a Mercedes W124 na kołach 15 cali z pustymi amortyzatorami często pokazuje ponad 60%.
    P.S. O jakie gumy Ci chodzi? O poduszki gorne?





    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?