FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kto ma Rapida Monte Carlo 1.4 TSI DSG 125KM i pomoże?
  • Poszukuję właściciela Rapida Monte Carlo 1.4TSI DSG 125KM, czyli produkcja 2016r. Chcę zasięgnąć "języka":)
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • Może lepiej jakbyś zadał pytanie, może właściciele innych modeli też będą wiedzieli :P
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Mam w sumie kilka pytań, większość związana w sumie ze skrzynią DSG 7 biegową wraz z tej samej mocy silnikiem 125KM. Nie chodzi mi o zasady działania oraz eksploatacji ale o kilka rzeczy, które chyba mnie troszkę niepokoją, bo to chyba o skrzynie chodzi a nie silnik. Po szybkim wyprzedzeniu w aucie poczułam smród spalenizny. Żadnych problemów, jedynie zapach. Z wywietrzników zawiało gorącem, zapach spalenizny został wywietrzony. Auto odpala i jeździ bez problemów, ale od tamtej pory lekko obawiam sie dynamicznie wyprzedzać:) przebieg: około 10tys. 
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • Skrzynie automatyczne nie nadają sie do "ciorania".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A ten zapach to za każdym razem czy to pojedynczy incydent?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Szczerze to zauważyłam dopiero ostatnio. Miałam otwarte szyby, jak nigdy. Teoche sie obawiam powtarzać manewr, stad chyba liczę ze mnie ktoś uspokoi, ze jeszcze moze sie cos wypalać w aucie.... Z drugiej strony auto na gwarancji, ale gdzieś mi sie obiło ze serwisy potrafią niektóre awarie skrzyń biegów zrzucić na nieprawidłowa eksploatacje niby... A z tym akurat nie mam problemów, bo od lat jeżdzę automatami i staram sie jak najwiecej wiedzieć o typie, który mnie akurat dotyczy....

    @yunior81- nie myl dynamicznego wyprzedzania z zajeżdżaniem skrzyni. Dodam, ze nawet na sport skrzynia nie była ustawiona. Rozgrzana- 10 km jazdy. Nawet bez kapcia w podłogę. Poszedł dość wysoki zakres obrotów, ale nie taki zeby wejść na czerwone pole - to były okolice 5tys. 
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • Po jednym razie za wcześnie na wyciąganie wniosków.
    Jeździj normalnie, wyprzedzaj, jak trzeba - dynamicznie.
    Tak jak piszesz. Coś tam może się wypalać. Może zaciągnęłaś smród z zewnątrz...
    Milion powodów. Ale jak wszystko gra, to się nie stresuj zanadto.
    "Jedna jaskółka wiosny nie czyni"...
    ;)
    Szerokiej drogi!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jasne:) Bardzo możliwe. Po przeczytaniu info odnośnie awarii DSG ( koszt nowej skrzynki ok. 28tys...) mnie trochę zmroziło:) Mniemam, że naprawy tej, która jest to koszt do 10tys. Ale cóż, widziały gały, co brały. Na razie jest ok, pięknie wszystko działa i chodzi, auto moim zdaniem jest rewelacyjne, miękkie, miłe w prowadzeniu. Polecam, bo nadaje się perfekcyjnie na jazdę miejską i troszkę w trasy, choc wtedy jest głośniejsze z uwagi na gorsze wyciszenie wnętrza przed odgłosami z zewnątrz.
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • proponuję wymusić ręczną redukcję dopiero potem gaz w podłogę. unikniesz naturalnego poślizgu sprzęgła (to jest o to aby nie szarpało) lecz najpierw jeździj normalnie i obserwuj.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Juz przetestowane. Objawu brak. Za to jest inny. Po nocy w garażu po odpaleniu trochę sie trzęsie silnik zanim złapie naturalne wolniejsze obroty. Hmm. A podczas jazdy słychać świst towarzyszący wzrostowi obrotom do zmiany biegu ( takie pogwizdywanie synchronicznie do obrotów), oczywiście jazda spokojniutka. Moze jest cos, na co warto zwrócić szczególna uwagę w ramach gwarancji? 
    Stad chciałam porównać z kimś, kto tez ma taka konfiguracje- nie koniecznie monte. 
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • @kohena, napisałem , "ciorania " ;) Moje doświadczenie dotyczy głownie japońskich automatów, w każdym przy bardzo dynamicznej jeździe, zdarzało się, że skrzynia upuściła minimalnie oleju i dlatego u mnie był taki zapach. Zawsze też może być tak, jak pisze @van_daal.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ok, rozumiem:) w związku z testami skłaniam sie do wniosku, ze zassało cos z zewnątrz. Na mój pech. Dopóki trwa gwarancja, można powiedzieć ze jeżdzę z oczami i uszami pod maska. :)
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • @kohena u mnie były dwa powody gwizdania, teraz jest jedno
    Pierwsze którego już nie mam to łożyska pompy wodnej -fabryka wie o tym i wymieniają pompę od ręki.
    Drugie gwizdanie, które cieszy, to świst turbiny, głównie na wyższych obrotach :)

    Jeśli nie zaciągasz ręcznego i auto jest zablokowane jedynie poprzez ustawienie skrzyni na P to mechaniczne zapadki w skrzyni (jeśli są obciążone -np. auto na pochyłości) przenoszą wibracje z silnika. Nie wiem czy o tym piszesz? Czy wibracje znikają po zmianie na inne niż P?

    To że z kratek powiało gorącem to może dlatego że (nie tylko) skody już od pewnego czasu mają rozwiązanie które wyłącza klimę gdy jest duże zapotrzebowanie na moc, np. przy kick-downie, może ten zapach to klima wymagająca czyszczenia, zapachy z klimy często się nasilają zaraz po jej wyłączeniu.

    Ja też jeździłem z oczami i uszami pod maską, odkąd przestałem, spożycie melisy zmalało w naszym domu ;)
  • @kros, auto w garażu na ręcznym zawsze nocuje. Po odpaleniu tak jakby drgania niesystematyczne, wyczuwalne. Obroty spadają po chwili, drgań brak. Czasem przy odpaleniu szarpnie (pewnie ten typ po prostu tak ma). Dodatkowo mam wrażenie ze słyszę paski na rolkach:) auto: 10tys przebiegu, a ja mam wrażenie ze kultura pracy silnika nieco dieslowata:) wiem. Szukam. Ale kurczę gwarancja tez sie skończy, czego teraz nie znajdę, to potem mnie dogoni i mój portfel:)
    wrzuce filmik z pracy na postoju. 
    https://youtu.be/oJ-0g1uKQLA
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • Witaj kohena
    Mam rapida 1,4 TSI DSG, a taki objaw jak opisujesz w poście, miałam raz i to w spokojnej jeździe na rondzie. zatrzymałam się zaraz, bo myślałam, że coś się mi w silniku pali, ale wszystko było ok, po prostu smród spalenizny zassany został z zewnątrz. Trzymam auto w garażu i na dworze, po zapaleniu nic nie szarpie, ale silnik czasem pracuje głośniej. Na filmiku praca motoru trochę głośna, ale filmujesz przy otwartej masce, a jeździmy z zamkniętą:) Nie przejmuj się i szerokiej drogi. Pozdrawiam
    Rapid LB/1,4 TS I/122 KM /Ambition Max DSG/Beż Cappuccino/Limanowa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?