FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Hałas z tyłu - Spaceback
  • Mam pytanie do właścicieli spacebacka. Ostatnio słyszę z lewego tyłu jakieś klekotanie, jakby jakiś plastik był luźny czy coś. Nie jest to uderzenie, bicie z zawieszenia ale dźwięk kłapotania/klekotania. Wiem, że o hałasach z tyłu była już dyskusja, ale wypowiadali się właściciele liftbacka. Ktoś to miał z was? Te plastikowe osłony amortyzatorów mogą tak hałasować?
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • Zawieszenia są jednakowe o obu wersjach. Natomiast nie napisałeś - kiedy Twoje objawy nasilają się -np. w mieście, na nierównościach, przejazd przez próg, przy ruszaniu/hamowaniu ... Jaki to odgłos - plastików, metalowy,... ?
    Sprawdzałeś komorę koła zapasowego?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sprawdzales klape bagaznika
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Odgłos zdecydowanie plastikowy. Objawy występują przy nierównościach, po płaskim jedzie cichutko. Klapa  bagażnika? Z tego co widziałem po zdjęciach u was, nie mogę w spacebacku wyregulować tak klapy jak w liftbacku, bo  nie mam tych kręconych odbojników. Jak w spacebacku wyregulować klapę? Sprawdzę to koło zapasowe, bo je mam, ale nie mam śruby mocującej.
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • Złap za rurę wydechową i ją potrząśnij w każdym kierunku, może jeszcze ona.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam to samo. Zgłosiłem to i przelewanie czynnika klimy w serwisie w Tychach. Gość powiedział ze to tablica rejestracyjna :) Generalnie odradzam serwis Kierat. Reklamowalem też środkowe nawiewy wypadły z zatrzasków i widać to nieestetycznie też tego nie naprawili.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Tylna półka skrzypi na zawiasach plastikowych na wertepach. Jest luz i przesuwa się w prawo bądź w lewo. Przez otwarte z któryś tylnych drzwi podczas ruszania ręķą półką na boki słychać skrzypienie. Gdy ktoś usiądzie z tyłu i dociśnie plecami oparcie kanapy do półki bagażnika skrzypienia nie słychać bo półka się wtedy przestaje przesuwać.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Kurczę to jednak nie tył. Nie może być tył, skoro siedząc z tyłu tego nie słyszę (nawet z opuszczonym siedzeniem nasłuchiwałem). Teraz jestem prawie pewien, że to lewy przód. Mnie załamuje jedno: jak może coś w ogóle stukać po 13 tys. km (i niespełna trzech latach od pierwszej rejestracji)?
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • @lukaszleg  Patrząc na Twój rocznik nasuwa mi się jedno, czy to nie aby osławiona poduszka pod skrzynią ?
  • @lukasz13, zaczynam się obawiać, że tak, bo stuk (póki co, jeszcze cicho) słyszę już nawet w momencie jak jadę po równej drodze i wcisnę sprzęgło żeby bieg zmienić. Pojadę do diagnosty i będę sprawdzał. Jaki jest koszt wymiany, bo widzę, że robiłeś też u siebie?
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • @lukaszleg Ja robiłem jeszcze na gwarancji, więc Ci nie powiem jaki koszt. Sama wymiana nie jest trudna i czasochłonna, ale trzeba mieć odpowiednią poduchę, ja czekałem 14 dni.
  • Kiedyś w innym samochodzie miałem stuki i się okazało, że odważnik na feldze odpadł i po wyważeniu kół było cicho.
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • U mnie też tylna półka puka na nierównościach, zwłaszcza przy pustym samochodzie. Jak ktoś siedzi z tyłu to znacznie mniej albo w ogóle.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?