FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Benzyna w oleju - zwiększony poziom oleju silnikowego
  • Witam wszystskich,
    W weekened podłubałem trochę w moim R. Wszystsko posprawdzałem i pouzupełniałem.
    Kontrolując stan oleju bagnetem, zauważyłem ze jest go trochę za dużo na miarce i charakterystycznie smierdzi benzyną.
    Trochę się przestraszyłem ale chyba domyślam się w czym jest problem.
    Od kilku dni jak aut się rozgrzeje dziwnie popiskuje na jałowym. Takie delikatne piski. Jak zwiększe obroty to piski znikają.
    Stawiałem, że to sławetna pompa cieczy chłodzacej już nie domaga.
    Jednak ta banzyna w oleju dała mi do myślenia. I stwierdziałem, że to chyba jest cos nie tak z wysokociśnieniową pompą paliwa, i że to ona tak popiskuję .....  rozczelniła się i świergoli. Poniżej zdjęcie pompy.
    http://b.allegroimg.com/s400/01a332/f9221ffc4fa780c521d15e6f5fab
    Dodam tylko, że nie robie krótkich tras.
    Dziś zajade do ASO może coś znjadą.
    P.S Czy Wam też tak smierdzi olej silnikowy benzyną?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Też miałem taki problem, ale na początku użytkowania samochodu. Nie pamiętam dokładnego stanu licznika ale było to chyba około 5-7 tys km. Poziom oleju podskoczył wtedy trochę i śmierdziało benzyną. Po wymianie oleju, sytuacja się nie powtórzyła. Olej wymieniam co 15 tys.
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • W razie co umówiłem sie w ASO. Na razie obserwuje stan.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • To co nikomu nie wali olej silnikowy benzyną?
    Mam odosobniony przypadek?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Nie wiem czy każdy przy sprawdzaniu oleju bierze miarkę pod nos i się zaciąga tym co tam jest. Ja bynajmniej nigdy nie wąchałem oleju silnikowego, więc możliwe, że dlatego inni też się nie wypowiadają.

    EDIT:
    No chyba, że tobie śmierdzi tą benzyną na kilometr zaraz po wyjęciu miarki. To zalecam udanie się do mechanika/ASO z tym.
    Brak Skody
  • Widocznie jest to sporadyczne zdarzenie, nie występujące tak często.
    Niemniej - sam zapach - to trochę mało. Może sprawdzisz poziom na miarce, zapiszesz stan i km, i taki pomiar powtórzysz kilka razy. Wtedy otrzymasz obraz tego, czy poziom oleju faktycznie rośnie, czy tylko raz się podniósł i teraz trzyma.
    Niemniej - jak zapach jest mocno wyczuwalny - warto pomyśleć o wymianie oleju i częstej kontroli jego poziomu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam forumowiczów,
    Od 4 miesięcy jestem posiadaczem SR, zauważyłem ostatnio, że na bagnecie przybyło mi oleju (ok. 0,5 cm ponad max.). Po wymianie oleju poziom był w okolicach maksimum. Przeważnie robie krótkie trasy ok. 7-8 km. dziennie. Czy przez te krótkie odcinki mogło nagromadzić się paliwo w misce? Za kilka dni czekam mnie trasa ok 400 km. czy jest możliwość, że wtedy paliwo odparuje i poziom wróci do normy? Będę bardzo wdzięczny za opinię bardziej doświadczonych kolegów :) Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Komfort | Srebrny metalik | 93000km | Chrzanów
  • Krótkie odcinki, ujemne czy niskie temperatury powietrza, sporo postojów z załączonym silnikiem (wyjazd z garażu, czekanie przed światłami,...) jazda z niskimi prędkościami (niskie obroty silnika) powoduje pracę silnika na wzbogaconej mieszance (większe dawki paliwa). To powoduje zwiększony przepływ paliwa po ściankach cylindrów do strefy oleju. Przy cyklicznych, krótkich przejazdach, może dojść do wzrostu poziomu oleju o ilość przedostanego paliwa. Można to wyczuć po zapachu benzyny (np. na miarce oleju). Warto ograniczyć pracę na wolnych obrotach, w miarę szybko osiągnąć temperaturę roboczą. Dla zmniejszenia ilości benzyny w oleju warto pomyśleć o dłuższej trasie przy przynajmniej średnim obciążeniu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję za odpowiedź. W tym tygodniu czeka mnie dłuższa trasa i zobaczymy czy będzie różnica. Rozumiem, że nie należy nic z tym na razie robić? Np. odciągać oleju, lub go wymieniać? (zrobiłem na nim dopiero ok. 4 tys.)
    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Komfort | Srebrny metalik | 93000km | Chrzanów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?