FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyciek/zapocenie?
  • Witam
    Zauważyłem zupełnie przypadkiem delikatne zapocenie/wyciek na końcu rury, którą starałem uchwycić się na załączonych fotografiach.
    Poza tą fizyczna zmiana nie zauważyłem by coś niepokojącego działo się z autem. Nie pojawiają się także żadne komunikaty serwisowe.
    Ktoś wie co to za rura? Co nią płynie i skąd/dokąd? 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • W rurze od turbiny może być trochę oleju z turbiny i z odmy, w tym miejscu masz czujnik ciśnienia doładowania i widocznie uszczelka źle przylega i ciśnienie wywala mgiełkę na zewnatrz- nic groźnego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeśli przebieg masz znikomy to wal do ASO. Może wymienią czujnik, może uszczelnienie bo nie wiem czy jest w całości czy osobno. Spróbować warto.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Wal  do ASO, nie jest to cos poważnego, natomiast nie powinno tego zapłacenia byc. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tą rurą idzie powietrze od turbo do intercoolera. Tak jak pisali przedmówcy-ASO i niech sprawdzą. W tak nowym aucie nie powinno tego być.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mam pytanie. Dzisiaj przypadkiem zauważyłem krople w zaznaczonym na zdjęciu miejscu. Myślałem że to woda kropla jednak gdy to przetarlem okazało się ze to olej. Wie ktoś co to za wężyk (skąd dokąd idzie i co nim płynie)? Zastanawiam się czy tam może być olej czy to przypadek i kapniecie z bagnetu np jak olej sprawdzałem. Teraz wytarlem to i obserwuje bo moim zdaniem nie ma tam skąd się wziąć olej.
    20170121_171155.png
    1439 x 924 - 2M
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Mi to wygląda na odmę-odpowietrzenie skrzyni korbowej. Może pojawić się odrobina oleju.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A to nie jest obudowa filtra powietrza dokąd biegnie ten wężyk? Do niego może olej trafiać? I to taki wężyk bez żadnych obejmuje taki tylko na wcisk..
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Tak, to jest obudowa filtra. Tego oleju nie jest dużo, bardziej to połączenie gazów z mgłą olejową. Musiałbyś otworzyć obudowę i zobaczyć czy są ślady oleju. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Da sie jakos prosto podejrzec filtr ospinajac tylko te zaczepy z obudowy czy trzeba wszystko zdemontować? Tzn rury..sruby od spodu bo chyba tam jakies sa?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Tak, musisz poodpinać rury powietrzne, "wyrwać" całą puszkę do góry i od spodu są wkręty które trzeba wykręcić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • To chyba poobserwuje i jak coś zgłosze się do ASO. Jak jest gwarancja to nie będę sam kombinowal.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • W sumie to racja
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • I jak ASO odnioslo sie do tych zapocen z pierwszych trzech zdjec bo u mnie wystapilo identyncze zapocenie/wyciek i rowniez mnie to troche niepokoi 
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • W moim przypadku wymienili mi oring/uszczelnienie przy tym wycieku, skręcili, wyczyścili i jest ok. Zrobili mi to z dnia na dzień bo musieli zamówić część. Podobno kosztuje 24zł. Było to w ramach gwarancji u Bednarka Łódź.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Czy u kogoś pojawiają się w silniach TSI niewielkie wycieki/zapocenia oleju?

    Ja mam taki przypadek przy końcu rury intrecoolera (raz wymieniono mi uszczelnienie), na obudowie paska rozrządu (na górze przy takiej klamerce spinającej) oraz spod korka oleju silnikowego.

    ASO twierdzi, że są to wycieki techniczne związane z montażem na olej/smar pewnych elementów silnika i podczas jego pracy może się to wydobywać. Choć np z obudowy paska rozrządu nie może się olej wydobywać-więc skąd może tam być?
    Wg nich jest to na tyle delikatne, że Skoda nie uzna tego na gwarancji i mieści się to w granicach normy.

    Liczę na opinie lub doświadczenia Wasze w tym temacie.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Założę się, że skoro olej pojawił się już na łączeniu obudowy z korpusem, to wewnątrz obudowy jest go więcej i pasek jest już zwilżony olejem. Ale jak to w Škodzie będą wciskali ci bajer, że tak ma być. Ale podjedź do innego serwisu nie mówiąc, że masz samochód na gwarancji i odrazy znajdą rozwiązanie. Pewnie zaproponują wymianę uszczelniaczy na wałku rozrządu lub na wale. Koszt liczony w tysiącach.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przyjrzalem sie uwazniej (zapoceniu u mnie) zobaczylem je po wymianie oleju w ASO i sie pomylilem wlasnie to laczenie jest suche lekko zakurzone,brudne a reszta rury i obudowy silnika jest cala czarna lekko tlusta (mysle ze w ASO moze przetarli czyms). stad moja pomylka ale fakt bede obserwowal na bierzaco
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • @Rasz, porób zdjęcia tych zapoceń. Zerknę na to.
    Gdybym był w ASO na Twoim miejscu i usłyszał to co Ty, to bym ich wyśmiał... Chcą Ci powiedzieć, że korek wlewu oleju jest montowany na smar i ma prawo wyciekać? Czasami mam wrażenie, że gdyby program "Będzie Pan Zadowolony" był kręcony w ASO też moglibyśmy się ładnie pośmiać.
    U mnie 2 lata, prawie 45 tys km i nic, nawet grama oleju. @amiskiew ma rację, prawie na pewno olej jest już na pasku znacznie skracając jego żywotność.
    "Wg nich jest to na tyle delikatne, że Skoda nie uzna tego na gwarancji i mieści się to w granicach normy."-ciekawe jaka norma mówi o jakimkolwiek wycieku oleju z silnika. Ma być SUCHO i tyle.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Na pasku nie będzie ponieważ od paska i napinaczy blok oddzielony jest plastikową osłona chroniaca pasek gdyby doszlo do wycieku oleju. Samochód musiałby mieć duże przedmuchy żeby z simeringu sikał olej- a to spotyka sie tylko w dieslach, benzyny sa zazwyczaj suche z uwagi na mniejsza kompresje i związane z tym przedmuchy. zazwyczaj olej podcieka z góry i faje takiefekt,lub ktoś wlewal olej i.mu pociekło a po czasie nawet kropla oleju rozejdzie sie po silniku. Najlepiej umyć i obserwować. Kup spray do czyszczenia tarcz hamulcowych i spsikaj miejsca zaolejone - szybko wysycha, odparowuje i nie zostawia sladow, nie trzeba po tym wycierac. Po 1000km zaobserwuj co i jak.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zdjęć nie zrobię gdyż wyczyścili mi wszystko w ASO żeby dale obserwować co i jak.
    Zastanawia mnie czemu wywala olej pod korkiem wlewu oleju.
    Ta rura od intercoolera może i jest zamontowana na jakiś smar poobserwuje.
    Natomiast najbardziej martwi mnie to zapocenie na obudowie paska by właśnie to nie wpłynęło na jego prace.
    Jedynie to plus ze mam 4 lata gwarancji i jak coś to będą naprawiać. Zgłoszenie juz jedno ode mnie mają. 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?