FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Na ssaniu długi czas
  • Dzisiaj jechałem po jednym dniu stanie auta na tych mrozach po ponad 10 stopni na minusie.
    Nie jechałem może daleko po około 10 km ale auto mimo że się nagrzalo do 90 stopni oleju i wody to silnik cały czas pracował na 1000 obrotach. Nie miał nic włączonego co by mogło tak podnosić obroty jak chociażby klima czy jakieś ogrzewania szyb czy lusterek. 
    Czy jest to normalne?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Masz start stop?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak mam ale miałem go wyłącznego..tak naprawdę w 99% gdy jadę to go wylaczam
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • W samochodach ze start stop jest system zarzadzania energia, wgrany jest w ecu, masz na klemie minusowej odp.złacze. Wyłączenie przyciskiem wyłączasz tylko start stop a nie zarzadzanie energia. Ecu nie wie kiedy będziesz chciał znów to włączyć. Jak jest zimno i amerarz acu spadnie poniżej 80% co w tym mrozie na pewno tak było ecu poda informacje celem podniesienia obrotów i ladowania aku prądem ok 14.8V celem szybkiego nadrobienia strat energii.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W samochodach z SS, pojęcie "wolne obroty"  ma szeroka definicje ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W benzynie TSI przy włączonym ogrzewaniu obroty rosną 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Elektronika R czuwa m.in. nad temperaturą i energią akumulatora. Akumulator musi mieć wystarczającą pojemność do pokrycia ewentualnych obciążeń, np. dla następnego uruchomienia silnika. Ta zdolność jest określana elektroniką, przed wyłączeniem silnika.
    Dalej - temperatura wewnętrzna akumulatora nie może być niższa niż -1°C.
    Jest jeszcze kilka innych warunków, nad którymi czuwa elektronika.
    Pozostaje w pierwszej kolejności sprawdzić/doładować akumulator, a również porównać zachowanie silnika przy temperaturach pow. -1°C.
    Jeżeli po uruchomieniu silnik na wolnych obrotach nie osiągał 1200 tylko 1000, to w pierwszej kolejności sprawdź akumulator.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W te duże mrozy u mnie też dłużej pracuje na podwyższonych obrotach, a co lepsze to po przejechaniu 10 km wskazówka temperatury weszła na 90 stopni, a jak po tym dystansie wjechałem na swoją posesję i zatrzymałem się w celu otwarcia bramy i potem garażu, to wskazówka opadła na połowę skali między minimum, a 90 stopni. Tyle ciepła pobiera ogrzewanie, temp. ustawiona na 21 stopni, wentylator pracował prawie na maxa, tylko jedna kreska się nie świeciła. Po prostu "sorry, taki mamy klimat" :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?