FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wskaźnik poziomu paliwa
  • Pytanko po ilu kilometrach od zatankowania do pełna zaczyna się opadać wskazówka z pełnego?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Trochę dziwne pytanie. Jak po mieście - przy zużyciu 8 - 10 l, no to szybciej, na trasie - 4 - 5 to trzeba "poczekać" dłużej.
    Niektórzy tankują do pierwszego odbicia, inni "leją" z odpowietrzaniem kilka litrów więcej.
    Sam zbiornik jest teoretycznie na 55 l. Z dolewaniem można dotankować koło 60 l pojemności. A wskaźnik poziomu paliwa działa dla normalnego, standardowego, pierwszego odbicia. Stąd takie porównywanie jest bardzo dyskusyjne.
    W dodatku wskaźnik poziomu nie działa liniowo. W pierwszej połowie "zawyża" stan paliwa, w drugiej połowie zdecydowanie szybciej schodzi w dół, przy jednakowym spalaniu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie gdzieś przewinął się temat wskaźnika poziomu, że jest nie dokładny, na moje jest to zbiornik 50 litrów ponieważ jak się zapali rezerwa to wchodzi 42-43 litry jak tankuje (rezerwa ma 7-8 litrów wychodzi na to), ale do tematu chodziło mi o wynik kilometrowy u mnie przeważnie wskazówka od pełnego zaczyna opadać przy przejechaniu około 60-70 km. 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • U mnie pierwsze drgnięcie wskazówki jest gdzieś w okolicach pierwszej 100...
    Rapid SB | 1.2 TSI CJZD 110KM | MY16 | Fun | Czarny Magic perłowy | 12500km | Łódź
  • U mnie teraz zimą po przejechaniu 75 km to wskazówka spada prawie do 3/4 baku... Ogółem teraz średnia spalania u mnie pewnie nie spada poniżej 11l na setkę. Rano jak jadę do pracy i włączam auto by się rozgrzało i szyby odparowało itd. itp. to wychodzi mi średnia 40l/ 100km, a po dojechaniu do pracy jest 11 l.
    Brak Skody
  • U mnie wskazówka drgnie po przejechaniu ok. 160 km:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?