FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowe opony - hałas
  • Otóż jak w temacie czy nowe opony akurat w moim przypadku micheliny mogą tak huczeć od 70 km/h w góre? troche słabo jak na nowe opony i to nie najtańsze, odgłos jak by łozysko siadało.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Mam tez Micheliny zimówki i huczą jak diabli do tego spalanie na nich mam wieksze niż na letnich 215/45/16
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja mam Conti zimówki 185/60r15 i jest cisza, ciszej niż na 215/45R16
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • To ja nie wiem co oni za opony teraz produkują.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Barum Polaris 3 185/60 R15. Cisza jak na letnich.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • a gdzie tam barumy sa glosne tez mam polarisy 3
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Goodyear Ultragrip 9 185/60 R15-cichuteńko
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No to nie wiem co masz za barumy. u mnie nie zauważyłem różnicy po zmianie.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Nie no mam normalne te braumki kupilem nowe z autem i na suchym asfalcie slychac jak szumia co zbytnio mi nie przeszkadza, aczkolwiek nie moge porownac do letnich bo pierwszy sezon posiadam autko.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Ja u siebie na letnich przejeździłem tydzień, a później zmieniłem i nie pamiętam hałasów. Zimówki mam 185/60 R15 Nokiany wr d4. Na suchym w listopadzie trochę je było słychać ale to chyba normalne bo one mają inną budowę bieżnika (bardziej do wyporu błota i śniegu) niż letnie i pewnie dlatego hałasowały, ale w żadnym stopniu to nie przeszkadza. Teraz są już w ogóle nie słyszalne i do tego świetnie się trzymają nawierzchni. Co do michelinów to chyba one są już trochę przereklamowane. Kosztują tyle samo albo więcej co te moje zimówki, a po standardach opon i opiniach ludzi wychodzi, że są 2 razy gorsze.
    Brak Skody
  • Brigdestone 215 oryginalne zimówki cichutkie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Też mam Nokiany WR D4 tylko, że w rozmiarze 185/65 R15 i dla mnie one są cichuteńkie i potwierdzam, że super się trzymają nawierzchni.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mam dokładnie te co ty dodan,dmuchnięte azotem,3mają się drogi jak wściekłe.Śmiało polecam,teść kupił sobie do fabiszona i nie może się ich nachwalić.
  • No a ja w tym sezonie odszedłem od standardu swojego :/ , czyli Dunlopów i zakupiłem WR D4 w rozmiarze 195/65 R15. Powiem szczerze, że nie był to najlepszy wybór. Wcześniej były Winter Response 2 i Winter Sport 5. Jak na firme, która powinna robic mega opony zimowe, powiem szczerze, że, moim zdaniem, szału nie ma a podobnie jeździ się na Savie. Dunlop 5 w porównaniu do Nokianów to jest bajka, szczególnie trzymanie boczne jest rewelacyjne. Pewnie wszystko zalezy to z czego na co sie przesiadamy ale Nokiany są jedynymi oponami na ktorych się "zawiodłem" choć wszyscy uzytkownicy tych opon, których prosiłem o opinie, je zachwalali.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jesteś uprzedzony i zapatrzony na Dunlopy ;) 
    Ja mam WR D3 finskie i nie narzekam na takie zachowanie jak opisujesz. Sava były gorsze. 
    A tak poważnie zależy z kim rozmawiasz i kto ma jakie przekonanie. Znam osoby co znow nie chcą słyszeć o Dunlopach i psy wieszają mówiąc, ze najlepsze to są tylko Continetale a mam taką grupę ludzi co uważają, że najlepsze są tylko KLEBERy nawet te najtańsze.
    Jak ze wszystkim jak sam nie sprawdzisz czy Ci pasuje to jest loteria. Jeśli masz takie zdanie nt. WR D4 to moze tak jest. Ja na swoje D3 nie narzekam tak samo jak kierowca w służbowej O3 u mnie w robocie na D4.

    Ps. A może masz te wyprodukowane w Rosji? One podobno są gorsze.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam,podciągnę się do opinii kolegi powyżej i przyznam,ze opony marki NOKIAN WR D3 MADE IN FINLAND są dobre,bo takie zakupiłem i jeżdzę i sprawdziły się już w kilku sytuacjach zimowych,nawet w górach.Nie wiem,czy nowe WR D4 rzeczywiście są takie złe,może chodzi o te wyprodukowane w MADE IN RUSIA,a nie oryginalne fińskie,które można dostać w dobrej niższej cenie.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Mam made in rusia i jestem zadowolony i pierwszy raz spotykam się z czyimś niezadowoleniem.Coś ten nasz junior wymyśla:)Może jakąś kurę przejechał i stracił przyczepność:):):)
  • @grzesk, tu nie chodzi o moje "zapatrzenie" w Dunlopy ( opinie wyrażam nie o oponach, na których się kawałek przejechałem ale które kupiłem jako nowe i siedzą na moim samochodzie ) ale porównując obiektywnie nowe Dunlopy 5 i  Nokiany D4, to jak na firmę z Finlandii uważam, że sa przecietne i Dunlop bije je na głowę pod każdym względem.. W słuzbowym yarisie, zona ma Savy i powiem szczerze, że różnicy nie widzę w prowadzeniu a jednak Nokian to klasa Premium. Nie należe do osób, które za wszelką cenę chwalą to co mają - akurat ;) 
    Także na przyszły sezon wracam do Dunlopów a jako ciekawostkę napiszę, że moje Nokiany sa z Finlandii i z Rosji ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zgodzę się z yuniorem81. Mam Dunlop winterR..2 na początku stycznia po intensywnych opadach śniegu jechałem drogą tak zawaloną śniegiem z wytartymi koleinami że ryłem śniegiem o podłogę ale opony dały rade i to pod górę. Co do hałasu to jest najmniej ważne
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Zostańmy jak w temacie. Czyli rozmawiamy o hałasie nowych opon. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Również posiadam Nokian'y WR D4 185/60/15, które wynegocjowałem u dealer'a i jestem bardzo zadowolony. Jednym z kryteriów podczas wyboru był poziom hałasu wytwarzanego przez oponę i WR D4 to jedne z cichszych na rynku zimowek (według danych producenta 68dB). Według mnie rzeczywiście sa ciche, cichsze od letnich Bridgestone Turanza 215/45/16, które posiadam. Co do właściwości jezdnych, według mnie bardzo dobre opony, sprawdzałem nagłe hamowania i ostre zakręty i byłem zadowolony z zachowania na śniegu. Opony klasy premium i tak się zachowują czy lepiej czy gorzej od innych opon klasy premium? Tego nie wiem 
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM chips 140KM | MY17| Style | Biel Candy | 22.000km | Gdansk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?