FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony 15'' + alufelgi 15''
  • W homologacji do Rapida 1.2 TSI 66kW mam podany rozmiary opon 185/60 R15 84H#6Jx15 ET38.
    1)Czy dane felgi będą pasowały do tego modelu Rapida? Tzn. bez żadnych śrub, przeróbek itd.? 
    http://www.felgi.pl/felga/dezent/td-dark/skoda/rapid/spaceback/i/1-2-tsi-66kw
    2)Oraz czy dane opony będą pasować do tego modelu Rapida?
    http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-blizzak-lm32-185-60-r15-88-h-xl-ao#124634532
  • 1) Rozmiarem felgi będą pasować jak najbardziej. Są to felgi "nieskodowskie" więc poproś o komplet śrub bo oryginalne mogą nie pasować a widzę w ogłoszeniu że dodają śruby jeśli to konieczne.
    2) Opony również będą pasowały.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Weź jakies lepsze opony, bo te sa takie sobie. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Kup sobie te opony http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-185-60-r15-88-t-xl#124936407 
    Ja takie mam i są bardzo dobre. Tylko poszukaj w innych sklepach bo ja za swoje z 2016 zapłaciłem 214 zł za sztukę. I nie patrz na tą literkę H. Spokojnie możesz wziąść z T. T są do 190 km/h, a H do 210, ale za to głupia literka powoduje, że cena jest 2x większa, a nic nie zmienia, a i tak nie będziesz tym autem jechać szybciej niż 190...
    Brak Skody
  • A co do felg/opon hmm na 15 wcale źle się nie jeździ... a napewno 2x taniej
    koszt kompletu markowych oponek to 800 zł... 17 to wydatek 2k....
    a po PL drogach i średnich prędkościach poniżej 90km/h to w zupełności wystarczy.
    A i 200 da się jechać tagedii nie ma.
    Poza tym węższe opony wykazują lepsze parametry przyczepnosci na sniegu wodzie itp. Szerokie to na autobany niemieckie i silniki 150pk wzwyż.
    A taki rapidek zrobiony na vw polo ważący 1200kg śmiga na 15...

  • No właśnie, koszt zakupu markowych opon np. Dunlop 16" lub 17" to juz koszt opon do XC90 więc trochę przesadzili z tymi nietypowymi rozmiarami.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Przepraszam za wtrącenie do tematu ale chciałem się dowiedzieć czy stalowe 15 w sklepie Skody (te po ~450zl) mają czujniki ciśnienia? I czy te opony (pirelli snowcontrol) do czegoś się nadają? 
  • @tomaszszamot czujniki ciśnienia Skoda nie montuje w felgach tylko w układzie ABS. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • To tak jakby w cale nie było tego czujnika ciśnienia, bo to by musiało spaść przynajmniej o 1 atmosferę, żeby coś się pokazało. Do tego jak się zapomni ustawić w radiu, że teraz jest prawidłowe ciśnienie opon to w cale nie pokaże nawet jak będzie flak. Koniec off topu.
    Brak Skody
  • Na forum jest trochę informacji o pomiarze ciśnienia w oponach:
    Czujniki ciśnienia w oponach albo strona 6: Wychodzą już jakieś wady?
    Same koła stalowe do R nie mają montowanych czujników, są klasyczne otwory pod zaworek. Również w samochodzie nie ma odbiornika informacji, pochodzących z czujników.
    Można samemu dokupić zestaw 4 czujników i jednostkę do zainstalowania w kabinie.
    Jednostka wymaga zasilania z sieci samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @tomaszszamot, Rapid nie posiada czujników ciśnienia w felgach, "system" opiera się na sygnale z czujnika ABS, tj. wraz se spadkiem ciśnienia w kole szybciej się ono kręci i dlatego pojawia się kontrolka o niskim ciśnieniu w kole.
    W sprawie felg skontaktuj się z kolega @grzesk, ma do sprzedania prawie nowe fegi stalowe.
    Jesli chodzi ogólnie o opony do Rapida to nie kupuj ( moim osobistym zdaniem ) opon z onaczeniem XL bo: po 1, są niepotrzebne do tego samochodu a po 2 możesz mieć dziwne buczenie podczas skręcania, niestety w rozmiarze 185/60 R15 , sporo opon ma to oznaczenie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :) wyciągnę wnioski 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?