FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Szarpnięcia przy przyśpieszaniu
  • Koledzy czy zauważyliście w swoich autkach delikatnie szarpnięcie przy przyśpieszaniu na zimnym silniku. U mnie się to objawia najczęściej na 2 biegu jak przyspieszam od powiedzmy 1300 obr i w przedziale 1500-2000 jest takie lekkie pojedyncze szarpnięcie jakby się lekko zadławił, nie ma tego przy delikatnym przyspieszaniu ani jak mocniej przycisnę. Nie zawsze to występuje ale najczęściej na nie rozgrzanym silniku.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Mam tak samo na 1 biegu zawsze jak ruszam to się dławi. Jak wcisnę mocno do 3 tys to nie dławi.
    Brak Skody
  • @madstah mówisz o momencie jak obroty zaczynają spadać gdy już sprzęgło prawie masz puszczone i dodajesz lekko gaz ? Jesli tak to mam to samo - ten typ tak ma.

    Zauważcie że prawie zawsze jak się rusza silnik zachowuje bardzo zbliżony poziom obrotów, potem ma chwilę zdławienia i dopiero przyspiesza. Kiedyś zdaje się na początku w ASO pytałem to podobno ułatwia to ruszanie tak żeby silnik nie ryczał jak głupi.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Jest to szarpnięcie jakoś chwilę po ruszeniu na jedynce i jak chcę bardziej przyśpieszyć by więcej obrotów mieć do zmiany na dwójkę. Nie jestem w stanie dokładnie opisać jaką czynność wykonuje w jakiej kolejności bo robię to intuicyjnie i nigdy się nie zastanawiam nad tym. Wcześniej jeździłem samymi dieslami i one tak nie robiły nigdy. 
    Brak Skody
  • To przyjrzyj się. Ruszanie praktycznie zawsze wygląda tak samo i obroty "zawieszają" się przy puszczaniu sprzęgła w okolicy 1750 RPM - takie typowe ruszanie.. No chyba ze ruszasz jak rajdowiec albo kompletnie bez gazu to wtedy tego nie ma :P
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • A ja zauważyłem że R jest ciężko zdusić przy ruszaniu. Przy puszczaniu sprzęgła bez gazu obroty delikatnie podbijają.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • To prawda.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Do ruszania ja się już przyzwyczaiłem ze to występuje lekkie przydławienie, szarpnięcie jak zwał tak zwał. U mnie podobnie się dzieje choć nie zawsze na 2 biegu takie krótkie szarpnięcie. Za tydzień jadę do ASO w sprawie szumów z nawiewów ( jakby szyba była nie domknięta) już 3 wizyta z tym samym problemem to zgorszę i to, oraz działanie S-S może trzeba wgrać aktualizację.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?