FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamówiony Rapid a FL - lepszy stary czy po zmianach ?
  • No to jak to teraz będzie ? Nie wiem od kiedy wejdzie ten FL ale zgaduje, że przy okazji zmiany z MY17 na MY18. Zamówiłem Rapida z silnikiem 1.2 TSI 90KM. Teoretycznie powinien wejść do produkcji do końca kwietnia (czyli MY17) ale różnie to może być. No to teoretycznie jak wycofali ten silnik co zamówiłem to mogą mi na siłę wcisnąć ten mniejszy 1.0 ? Hola hola - nie bardzo mi to pasi. Już ten mi się wydawał wyżyłowany ale niestety droższy 1.4 kosztuje ponad 10k więcej. To jak to będzie ? A może to nie byłaby wcale zła zmiana z tym silnikiem i zamiast panikować powinieniem starać się na maksa wydłużać okres zamówienia przez jakieś zmiany ? Jaka jest Wasza opinia ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Spokojnie zlapiesz sie jeszcze na 1.2
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie panikuj, jakbyś miał produkcję czerwiec/lipiec to mógłbyś się martwić ;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • "Panika w Oczach" to moje indiańskie imię :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Ja świadomie wybrałem 1.2 tsi 110KM z uwagi ze był już poprawiony i wg mnie nie wysilony, tym bardziej ze podkreciłem go do ponad 140KM. Znam ten silnik gdzie pierwszy pojawił się w Golfie 7. Znajomy dyrektor firmy dostał taki służbowy w 2014r. Moc dla niego 110KM była za mała. Podkręcił go na 144KM auto ma.zrobione 120 tyś km i z silnikiem nic i nie pali oleju, a lata z pedałem w podłodze czasem pod 220km/h wiec widać ze korbowody i blok ma.mocny. Na razie nic nie wiadomo o 1.0 tsi, potrzeba tak 2 lata aby się przekonać. Wg opinii tunerów nikt się nie odwazy więcej niż 130KM z niego modzic. Pożyjemy zobaczymy,ludzie sami przetestują i wydadzą opinie. Tylko rozumiem ze nikt nie chce być tym pierwszym. Jego bolączki nie są znane przez mechnikow z ASO- zrozumiale w związku z tym są obawy klientów. Dziennikarze piszą ze pożyjemy i zobaczymy za 2 lata ile ten silnik jest warty. Mi nie pasuje na wysokich obrotach dźwięk silnika- wiadomo 3 cylindry. Mam nadzieje ze historia vw nie lubi się powtarzać - wycofano 1.9 tdi i dano wawaryjny 2.0 tdi, wycofano 1.6 mpi i dano 1.6 fsi który przezyl tylko 4 lata i dano pierwszy awaryjny 1.4 tsi, i itp. wycofuja już poprawiony 1.2 tsi i dadzą......... Przykre jest to ze wycofuje się 1.2 tsi ponieważ dla niego graniczna norma jest Euro6, jak jest homologowany w starych autach może zostać, 1.0tsi i 1.5 tsi spełnia już Euro6+ i wyżej i tylko tu o to chodzi, a afera spalinowa przyczyniła się do tego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?