FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Naprawy blacharsko-lakiernicze
  • Zarysowane w dolnej części drzwi i lekki wgniot w progu drzwi od strony przedniej pasażera-sprawca tego zdarzenia nieznany,a więc brak ściągnięcia z ubezpieczenia sprawcy kosztów naprawy! Co zrobić-zgłosić szkodę u ubezpieczyciela czy nie trzeba? Jaki może być koszt takiej naprawy?
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Możesz to zgłosić z AC. Koszt to moim zdaniem od 700 do 1000 zł.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak myślałem,że ok.tysiaka będzie to kosztowało...Dzięki za info.
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Jeśli naprawa w serwisie to trochę skromna ta kwota. Za wymiane zderzaka z tyłu z lakierowaniem w serwisie powiedziano mi 2500. ( samo lakierowanie elementu to 1000zl...)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Brałem pod uwagę nieautoryzowany zakład
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jeśli chcesz robić w ASO to kwota powyżej 2500 zł. Malowanie jednego elementu to koszt ok 1000 zł + montaże, demontaże. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • A ktos może wie jak to jest, jak jest np. wgnieciony jakiś element to na ogół ASO szpachluje czy wymienia na nowy element?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Jak można wyciągnąć to wyciągają a jak nie to wymiana.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • U mnie drzwi wymieniali, u teścia w Fordzie drzwi szpachlowali
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jeżeli małe skody to może warto spróbować zrobić jak naprawę smart.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • To zależy, czy chcesz sam pokryć koszty naprawy czy wolisz zgłosić się do ubezpieczyciela, ale potem wzrośnie Ci składka. Zapytałbym najpierw w warsztacie http://www.sztukalakierowania.pl/ile taka naprawa może kosztować ;)
  • przerabialem to niedawno (niestety)
    jak z OC to mozesz walczyc o wymiane
    jak z AC (a nie ma technicznych przeslanek na wymiane) to niestety lakierowanie naprawcze - czyli szpachla :(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam 
    czy korzystał ktoś z was z sieci salonów s-plus? Jakiś palant na parkingu zrobił mi wgniotke na drzwiach tylnych. Jest mała ale jak patrzę to mnie wkurwia bo auto ma dopiero 3 miesiące i zastanawiam się czy nie zrobić tego. Byłem u nich to powiedzieli mi 200 zeta i drzwi trzeba rozebrać od środka i podobno da się wypchnąć i nie wiem czy się decydować?
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition

  • Scyzor  chyba taniej nie zrobisz. Ja prostowałem błotnik przedni. Niecała godzina roboty, bez rozbierania i tez dałem 300 zł
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja bylem w s-plus w Toruniu, wglebienie po kamieniu na dachu, wyciagneli bez ingerencji w podsufitke, nie ma sladu ze cos bylo naprawiane, zaplacilem cos ok 260zl, robota na nie cala godzine, ogolnie jestem zadowolony choc jak za taki duperel to cena za wysoka wg mnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja korzystałem w bodajże 2011 roku z salonu S-Plus w Olsztynie. Efektem było:
    - połamanie zatrzasków tapicerki klapy bagażnika,
    - malowanie drzwi przednich bez demontażu klamki zewnętrznej, lusterka, listwy bocznej co dało w efekcie zacieki i łuszczący się lakier,
    - malowanie klapy tylnej - po pół roku rdza,
    - malowanie części zderzaka - dwa różne odcienie lakieru, pomalowany kawałek kratki w zderzaku i czarnej listwy zewnętrznej na zderzaku,
    - pełno pyłu po lakierowaniu na szybach,
    - uszkodzona klamka w tapicerce w drzwiach.

    Taki samochód dostałem po "szybkiej naprawie" która trwała prawie miesiąc ponieważ panowie nie potrafili dobrać koloru srebrnego i w efekcie czego pomalowali mi razem z drzwiami przednimi także tylne żeby potem wmawiać mi że są one w innym odcieniu i jest to przyczyną złego dobierania lakieru, przy czym wiem że auto nie było wcześniej ani razu u lakiernika ponieważ jestem jego pierwszym właścicielem.

    Na koniec poprosili o prawie 1500 zł za te uszkodzenia, pomalowanie frontu klapy bagażnika, drzwi przednich, oraz połowy przedniego zderzaka. Dostali tylko 700. 
    Od tamtej pory omijam ten zakład szerokim łukiem. 

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Cześć, ostatnio ktoś na parkingu uszkodził mi drzwi, lekkie przetarcie, a w jednym miejscu punktowo lakier zszedł do zera. Serwis wycenił mi naprawę tego na 1100zł, bo trzeba całe drzwi polakierować. Uważacie, że to dobra cena czy szukać dalej?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Jeden element 1100 to sporo, mysle ze powinienes sie jeszcze rozejrzeć u konkurencji
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • TIR "pizgnął" mi kamieniem w lakier. A samochód ma raptem pół roku. Po zrobieniu wywiadu uznałem, że jednak zgłoszę to do AC. Wyliczyli koszt naprawy na 684 zł. Taka była cena "dla klienta, który chce naprawiać w swoim warsztacie". Zdecydowałem się na naprawę bezgotówkową w ASO. Udało mi się podejrzeć, jaki był koszt tej naprawy. 1950 zł.
    20190603_213633.jpg
    2268 x 2560 - 1M
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Ja bym tego nie ruszał. Do sprzedaży może więcej się takich przypadków zdarzyć.
    Jak będziesz na bieżąco takie "pierdółki" likwidował, to za każdym razem będzie ci serce pękać ;)

    U nas w Szczecinie jest taki magik, co takie wgniotki usuwa za ok. 100,-.
    Jeśli lakier uszkodzony, to po jego czarach tylko miejscowo trzeba lakier poprawić i tyle.
    Praktycznie nie ma śladu. Jak nie wiesz gdzie szukać, to nie znajdziesz gdzie wgniotek był.

    Może w Toruniu też ktoś taki jest?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal mówisz o moim? Bo mi się wydaję jak w dwóch miejscach mam punktowo zjechane do zera to może zacząć rdzewieć bo nie jest zabezpieczone. Dodatkowo mam otarte drzwi.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?