FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Miganie kontrolki ciśnienia oleju.
  • Witam,
    Skoda Rapida 1.2TSI 77 kW, rocznik 2013, przebieg 29000km. Po ostatniej wymianie oleju i przejechaniu około 200km pojawił się problem. Zapala się kontrolka ciśnienia oleju (miga) i włącza się sygnał dźwiękowy. Wszystko to na rozgrzanym silniku, po przejechaniu od 10 do 50 km, po pewnym czasie wszystko gaśnie i pojawia się powtórnie. Po włączeniu się kontrolki oleju nie zauważ się jakiś zmian w pracy silnika. Po pierwszym zapaleniu kontrolki przekazałem samochód do mechanika (nie ASO). Sprawdził ciśnienie oleju-jest OK, wymienił czujnik ciśnienia ojeju i zmieniał filtr na inny. Niestety nic to nie dało. Nie ma wycieków, stan oleju prawidłowy. Sprawdzone wszystkie kable i kostki. Po podłączeniu do komputera brak jakichkolwiek komunikatów.
    Czy ktoś miał podobny problem?
    Pozdrawiam
    Rapid/1.2/77kW/TSI/NH33H5
  • Bardzo poważny sygnał!
    W grupie vag oznacza/brak oleju lub jego ciśnienia. Skoro poziom jest ok..... W każdym razie czujniki mierzą również jakość (gęstość) oleju
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Miałem podobny przypadek, osły w aso przy wymianie filtra oleju zostawili uszczelkę ze starego filtra,a w nowym uszczelka też była, to powodowało migotanie kontrolki ciśnienia, po jej wyciągnięciu wszystko wróciło do normy. 
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Witam,
    Mam ten sam problem. Po wymianie oleju raz na jakiś czas auto głośniej pracuje. Po nagrzaniu się silnika raz na jakiś czas wyskakuje kontrolka ciśnienia oleju. Dodam że poziom oleju jest prawidłowy, żadna stara uszczelka przy filtrze oleju się nie została. Zanim gdziekolwiek oddam auto to chciałbym wiedzieć co może być nie tak.
  • A my chcemy wiedzieć jaki motor pracuje u Ciebie pod maska, Jaki olej został zalany oraz jakiej marki został założony filtr oleju .......  stopkę tez moglbys uzupełnić. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?