FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Instrukcja serwisowa - zrób to sam
  • Czy ma ktoś w posiadaniu w wersji elektronicznej jakąś instrukcję serwisową do Rapdki? Ja wiem, że sporo rzeczy można się tutaj dowiedzieć (i to bardzo wielu rzeczy) - chwała Wam za to, ale czasem chciało by się mieć przy grzebaniu w autku jakiś papier na którym widzimy co mamy zrobić...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Instrukcja serwisowa do Rapida to już nie tak jak dawniej ...
    Ze względu na zmieniające się co rok wyposażenie, inne części czy modyfikacje, z uwagi na wersję nadwozia, silnik, skrzynię biegów, położenie kierownicy, ... wersji R jest bardzo wiele. Dlatego też odchodzi się od wersji drukowanej, na korzyść elektronicznej. Jednak nawet w tej el.  wersji, modyfikacji i odmian jest bardzo wiele. Stąd gdyby tylko wybrać jeden konkretny silnik, skrzynię biegów, można by otrzymać katalog rzędu kilku GB (!).
    Nawet serwisy przy naprawie konkretnego modelu, rocznika, silnika, łączą się on-line z bazą serwisową.
    Trudno więc o ogólną instrukcję serwisową na necie. Tak jak na forum - jest temat/problem - klubowicze pomagają w konkretnej kwestii. Jak masz "swój" temat, nie poruszany jeszcze na forum, podaj go. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rapid LB, 1.4 TSI DSG, MY 2017, Style+Beż, Denim Blue, 44.000 km, Sosnowiec
  • Koledze chodziło o instrukcje serwisowe jak coś wymienić, wymontować, zamontować, momenty dokręcania etc. Coś jak AutoData lub ELSA. Przychylam się do opinii @jercen, że teraz wszystko działa online, zauważcie że nawet jak dostajecie po przeglądzie listę czynności kontrolnych, jest ona wydrukowana z jakiejś strony, zapewne solidnie zabezpieczonej przed dostępem nas, zwykłych użytkowników.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • dokładnie tak jak napisał @Figaro82 - chodziło mi o instrukcję jak wykręcić, dokręcić, itp. W poprzednim autku nie bawiłem się w takie rzeczy, ale w Rapidce (jako, że cholernie mi się to auto podoba) chcę zacząć się uczyć poprawiać, wymieniać to co można samodzielnie... 
    no nic - będę szukał na tym forum (swoją drogą brawo za nie, bo naprawdę widać że nie jest to zbiór głupot)... liczę na wsparcie - ja, kompletnie zielony mechanik.., ;-)
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Witam kolegów,fajnie by było jakby wyszła taka książka, instrukcja,sam naprawiam samochód SKODA RAPID,tak jak to miało miejsce w poprzednich latach,gdzie wypuszczono taką książkę do SKODY OCTAVII,ale tego się chyba nie doczekamy.
    Pozdrawiam !!!
    INSTRUKCJA.jpg
    500 x 631 - 82K
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Do Rapida bylaby zapewne mega gruba ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W PL, CZ, SK nie spotkasz już papierowego wydania dawnej serii książek dla nowych Skód.
    W Rosji i na Ukrainie pokazała się 2 lata temu, w miękkiej okładce dla Rapida. Ma ale wady - dostępność, cena no i nie dla każdego zrozumiały język.
    http://www.kniga-auto.ru/catalog/book/1/45054/
    rapid ksiazka ru.jpg
    580 x 800 - 89K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?