FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana przedniej szyby
  • Wymiana przedniej szyby
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Będę zmieniał przednią szybę. Mam kilka pytań. Czy macie ciemny pasek p/słoneczny? Proszę Osobę co ma dostęp do katalogu, o sprawdzenie czy do Rapida jest jeden rodzaj szyby, w wersji bez czujnika zmierzchu/ wycieraczek. Czy jest różnica tak jak w niektórych modelach między diesel a benzyną. Pytam, bo czasami diesel ma grubszą szybę aby było ciszej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W wątku Pomocne linki jest podana bezpłatna strona, która dla wielu (nie tylko Rapidów) potrafi odpowiedzieć na proste pytania, dot. poszczególnych elementów. Korzystaj z niej, a jak tam nie znajdziesz odpowiedzi - to podawaj temat na forum.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie mogę znaleźć pod ww linkami, dlatego zwracam się z prośbą tutaj.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - nie przesadzaj. W wątku Pomocne linki kliknąłem na podany konkretny link. I działa. Nawet jest w polskim języku. Z podziałem na grupy, ... Jak za trudne - to pisz - w dziale ZTS opiszę krok po kroku.
    Swoją drogą - we Wro - nie ma dobrego serwisu z szybami?
    Mam swoje serwisy - gdzie na telefon są w stanie podać interesujące mnie (Ciebie) dane.
    Widocznie dla chcącego nie ma nic.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Obsługuje forum z telefonu, wersja forum "dla komórek" zdjęć nie wyświetla. Natomiast nawet przez wersję dla komputerów nie otwierają się. To co bym chciał. Serwisy z szybami są i to bardzo dobre. Lecz proszę o info dotyczącą OEM, czyli ci idzie na pierwszy montaż, Ew OE czyli oryginał.

    @jercen dziękuję za pomoc

    Czy ma ktoś pasek przeciw słoneczny?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • 3 dni temu otrzymałem kamień na przednia szybę frontową. Sprawdziłem ja było wszystko ok. Lecz dzisiaj od rana zaczęła pękać :( Najgorsze, że jak brałem AC do auta to nie wykupiłem ubezpieczenia szyb i  tak muszę wymienić szybę z swojego AC z utratą zniżek. Kwota 1200 zł. Więc polecam ubezpieczcie sobie szyby bo te 20 zł - 50 zł nie jest warte tego interesu. W wcześniejszym aucie wiele razy uderzył mi kamień w szybę i nie miałem problemu natomiast jak widać w Rapidzie nie są one już tak wytrzymałe.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • Po pierwsze: kamień w szybę to nie wada a pech ;)
    Po drugie: ta cena to z ASO? Szyba do Passata B5 u "szybiarzy" (w Szczecinie to np. Autoszyby) to był koszt ok. 400,- z wymianą. Szkoda zniżek w AC...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @Van_daal racja pech a nie wada :) Tak cena z ASO lecz rozmawiałem, że gdybym wymieniał u "szybiarzy" to wg serwisu od razu tracę gwarancję na auto. 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • Wada. Cienka szyba + pracujące nadwozie = zmęczenie materiału. Mały kamyk i po szybie. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Czy ty nie przesadzasz @christol?
    @kruszyna
    Ciekawe, co na tą teorię ASO miałby do powiedzenia RPK...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Może faktycznie wada to za dużo powiedziane. Optymalizacja produktu lepiej brzmi.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Najlepsze, że auto ma jest 3,5 roku gwarancji ale na szybę zamontowana w serwisie dostane 2 lata :) 
    @Van_daal: nie chciało mi się z nimi kłócić i tak chciałem zrobić to w serwisie by była oryginalna szyba z wpisem do książki serwisowej o jej wymianie.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • No tak, ale za 1200 to masz 3 szyby w autoszybach. Oni na swoje szyby gwarancję taż dają. A jak często te szyby same z siebie pękają?
    W ASO nawet jak sama pęknie, to i tak ci udowodnią, żeś potłukł...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Parę miesięcy temu żona dostała kamieniem w przednią szybę i trzeba było ją wymienić. Według ASO Skody wymiana to koszt ok. 2500 zł - dla Superb II. Było to na chwilę przed końcem ubezpieczenia, więc padła propozycja, aby poczekać z wymianą, dokupić ubezpieczenie szyb i wtedy zgłosić stratę. Jednak OC + AC skoczyłoby do ponad 3400 zł. Nie powiem, w którym ASO, ale żona dostała namiary na szklarza, który i tak wymienia dla nich szyby. Koszt niecałe 500 zł i sami mogliśmy wybrać producenta szyby, bo w ASO dają co aktualnie mają dostępne. Gwarancji nie straciliśmy.
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZH 105KM | MY15 | Ambition MAX | Błękit Race | 86000km | Wrocław
  • ...i tak się robi. Tak samo z oponami nie trzeba jechać do aso ;)

    Dowodem na nadmiernie pracującą karoserię są trzeszczenia wnętrza, chociażby uszczelek. Pomocne przy usztywnieniu karoserii jest zamontowanie rozpórki.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - ja wymieniałem u siebie w mieście, NIE w ASO, w spejalistycznej firmie szybiarskiej - 340 zł; po ok. 2h auto do odbioru.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Cześć, czy wg was lepiej wymieniać szybę w Rapidzie w ASO (koszt 2500-300zł) czy u szybiarzy za 600zł w przypadku gdy szyba nie ma żadnych czujników? Czy to niewarte przepłacanie?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • IMHO w ASO tylko na gwarancji. Po gwarancji to zdecydowanie przepłacanie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeszcze poruszę temat. Dostałem propozycję wymiany na szybę z szarym paskiem na górze szyby (taka jak w Rapidzie + szary pasek). Brzmi fajnie, bo będzie dodatkowa ochrona przed słońcem, ale czy takie coś nie sprawi, że auto będzie wyglądać jak z innej epoki (kojarze ze auta z lat 1990/2000 miały takie rzeczy).

    Co myślicie?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?