FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowe radio - nie działa sterowanie z kierownicy.
  • Witam,
    Zakupiłem sobie stacje multimedialną dedykowana do Rapida, ale nie działa mi komunikacja z autem (po canie), czyli brak odczytu z paktronika, sterowanie kierownicy i nie da sie wejsc w ustawienia samochodu. Montaż był w ASO, elektryk powiedzial mi ze gdybym mial rapida rok starszego (moj jest 2015 - MY 2016) to by wszystko smigalo. Ktos ma wiedze na ten temat różnicy w komunikacji radio <-> komp w tych rocznikach? Bo radio jeszcze moge oddac
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Noi w serwisie maja racje niestety. W MY16 jest inny canbus i jak na razie zadna firma produkujaca stacje multimedialne tego nie rozwiazala. Przerabialem ten temat,mialem zwykle radio blues i zmienilem na swinga bo tylko to podeszlo bez problemow.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • O w morde, czyli jakbym kupil na allegro używke Amundsena, a trafiłnym z Rapida 2014 to i tak by nie działało? No nic to mnie torche pocieszyłeś że i tak sie nic z tym nie da zrobic ;)

    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Tak z ciekawości @Bigi jaka stacja multimedialna (link) a jaki jest koszt w ASO takiego montażu ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • stacja (można mieć taniej z ali ale ja chciałem mieć gwarancje w PL)
    http://allegro.pl/show_item.php?item=6730086969&snapshot=MjAxNy0wNC0xMFQwODozODoxNlo7YnV5ZXI7MmEwYjB...=
    montaż w aso 100 zł, w warsztacie co zajmuje sie audio chcieli 200.
    Z radia jestem zadowolony. Navi dziala każda, zestaw głośnomówiący jakosc OK, muza smartfon -> BT, zczytuje ksiązke z telefonu, jest wifi. Jedyna różnica  to odbior stacji radiowych, nieraz chwile poszumi i przytrzeszczy. Jeśli chodzi o słuchanie muzy to jakosć dzwieku lepiej niz swing, ale moim zdaniem w Rapidzie są słabe głośniki, to będzie następny mod - wymiana głosników
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • A co z czujnikami parkowania pokazują się w radio ? Instalowałeś też kamerę cofania ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 Przecież napisał, że czujniki nie pokazują się. Troszeczkę uwagi przy czytaniu ;). W Twoim pewnie będzie wszystko działać bo masz starszy niż MY16.

    @Bigi też obserwuje temat i czytam w różnych miejscach o podmienianie swojego mono Swing na coś innego bardziej rozbudowanego i poza ceną powstrzymuje mnie jeszcze właśnie to co napisałeś wyżej, że radio odbiera gorzej a na Swinga pod tym względem nie mogę się przyczepić. 
    Inna sprawa, że to co wziąłeś jest na Windows. Chciałbym tego uniknąć. Jeśli już to będę szukał czegoś z Androidem ale obawiam właśnie się odbioru FM. Chyba, że ktoś zna dobre radio pod tym względem na Andku.

    Ewentualnie jeśli fundusze pozwolą lub znajdzie się dobra okazja bo teraz to ceny kosmos, to zakupie sprzęt od matki Skody a konkretni od Yetii po 2015 roku, jakieś Bolero czy Amundsena. Wygląda i funkcjonuje jak te stacje w Rapidach od MY16 poza brakiem przycisku CAR. Z drobną modyfikacją zabezpieczeń i oczywiście w Rapidach MY15 i starszych praktycznie podłącza się i działa P&P.
    Do MY16 i nowszych nie podejdzie lub z problemami.
    Wtedy nie ma problemu z odbiorem radia bo nadal wykorzystywane są obie anteny Rapida i mamy dobry tuner w stacji. 
    Tutaj przed zmianą np. na Bolero powstrzymuje mnie cena bo poza fajniejszym wyglądem, jednoczesnym wyświetlaniem RDS razem z RT w radiu i kolorowym wyświetlaczem nic więcej nie zyskuje względem swojego mono Swinga, bo ten świetnie gra jak na możliwości auta, czytnika kart nie potrzebuję bo mam USB a do tego mam jeszcze już trochę przeżytek w postaci CD ;)
    Więc jak się bawić to może od razu w Amundsena :-D lub coś sprawdzonego gdzie dobrze gra radio w większej odległości od nadajnika (ale to moje widzimisie ;P).
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Brałem na Windowsie bo chiniole na andku lubia sie wieszac i zamulac. Natomiast na windzie bez zarzutu zawsze bedzie działac automapa a to dla mnie najlepsza navi
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Przymierzalem sie niedawno do chinczyka na andku, popytalem ludzi z allegro ktorzy kupili jakis czas temu taki sprzet, na 5 opinii nikt nie pisal o wieszaniu, czesciej o problemach z podlaczeniem, cos tam trzeba przestawiac w kablach bo sprzet potrafil rozladowac aku do zera po nocce
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?