FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Felgi Stalowe 205/60 R16 do Rapida?
  • Witam.
    Mam Rapida w sedanie 1.2 110 km i mam problem z felgami stalowymi nie wiem ktore beda pasowac. ASO nie sprzedaje felg w rozmiarze 16 stalowek a takie potrzebuje kupic na zime :) bo mam opony 205/60 R16 ze starego auta zostaly. Jakie rozmiary felg 16 stalowych pasuja do tych aut ? 

    Pozdrawiam
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • 205/60/16 są o dwa rozmiary za wysokie do Rapida. Zamiennik 215/45/16 to 205/50/16
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • kurde to mi opony nie wejda ta?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Wejść to może wejdą, ale prędkościomierz będzie zanizal, nie wiadomo jak będzie w czasie obciążenia kompletem pasażerów, po trzecie nie spełniają norm homologacyjnych, a w razie wypadku z twojej winy organ scigania może sie tego czepić, po drugie ubezpieczalnia w ramach AC noze odmówić wypłaty ponieważ auto nie spelnialo norm homologacyjnych. Jak nie masz AC możesz to olać, Niemcy o tym wiedza i jak maja AC i robią zmiany to są wbijane w brief a wcześniej TUV sprawdza czy spełnia tak wyposażone auto normy homologacyjne. Ac jest ubezp. dobrowolnym i ubezpieczyciel zawsze może sie czepić szczegółów i bądź pewny, ze to zrobi jak są to jego pieniądze. W OWU AC jest napisane ze koła, opony i itp musza spełniać normy homologacyjne dla danego modelu, a 205/60/16 takich norm homologacyjnych dla Rapida nie ma.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @Sącza mogę Ci sprzedać swoje używane jeden sezon oryginalne felgi stalowe 15" do Rapida razem z oryginalnymi kołpakami bez żadnych otarć.

    Rapid nie jest przystosowany technologicznie do rozmiaru 205/60 R16. Może da się je założyć ale uszkodzą nadkola i będą przekłamywać wskazania licznika. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Felgi mam nowe 15 :) ale dzieki mam opony Goodyery za ktore dalem 1500zl i mi ich szkoda sprzedawac to myslalem ze je wsadze do rapida
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?