FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przegląd LPG - koszty części i robocizny
  • Witam
    proszę o informacje co dokładnie i w jakiej cenie bylo u was robione na przeglądach:
    -15000
    -30000
    -45000

    Chodzi o cenę np świec, przewodów, superduper lubrykatora, olejów, filtrów itp ewentualnie jaki koszt całościowy ponieśliście z tytułu przeglądu LPG.


    Spaceback | 1.2 TSi+LPG 110KM | 2016 | Style Maxx | Race Blue 8X8X | 32000 km | Imielin/Tychy
  • przy 15000 tyś km. zapłacisz za przegląd ok. 1300 zł.
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Trzeba mnieć fantazję, żeby w ASO zostawić 1300 zł za przegląd ........ Rapida......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak cena za przegląd  LPG-jak się chciało oszczędzać to się teraz płaci i fantazja nic nie ma do tego
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Skoro fantazja nie ma nic do tego, to chciałbym się dowiedzieć co zawiera cena 1300zł. za przegląd "LPG" ?
    Też założyłem LPG ale za przegląd instalacji płacę 80 zł.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • No to gratuluję...?!?...pa
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • w ASO - sam przegląd wynosi poniżej 100 zł. przywożę własne filtry (kupuję za (duży) 25 zł i (mały) 3 zł) - ceny filtrów w ASO: 60zł i 15 zł; świece też swoje (za wymianę świec liczą ok 30-50 zł za samą robociznę).
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • @tom, No to ci pa....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @tom - coś sporo za przegląd samego LPG - rozumie swiece, filtry, olej i te dodatki do paliwa ale 1300zł?? to co oni pół instalacji wymieniają?? (2600 kosztuje instalacja)

    @hatchet - masz możliwość dostarczenia swoich części do układu LPG? mam znajomego który przy serwisowaniu LPG na skodzie w katowicach został poinformowany że gazownik owszem wymieni ale umieści adnotacje że części są klienta i można wtedy stracić gwarancje Landi na instalacje

    teraz główne pytanie - ile was oskubali za cudowne lubrykanty do oleju i paliwa?

    Spaceback | 1.2 TSi+LPG 110KM | 2016 | Style Maxx | Race Blue 8X8X | 32000 km | Imielin/Tychy
  • @Cris, ciężko się odnieść do kwoty 1300 zł. za przegląd ponieważ nie ma na tą kwotę realnych argumentów a to, że któreś ASO jest w stanie zaproponować za przegląd taką sumę to jestem skłonnym uwierzyć.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jeśli się komuś nie chce podnieść słuchawki i zadzwonić do kilku okolicznych* dealerów to dwukrotnie przepłaca. 
    Zapłaciłem za taki przegląd 530zł i uważam, że to dużo. Olej miałem swój, reszta od ASO łącznie z tymi śmiesznymi środkami do paliwa i oleju oraz filtrami.

    *okoliczny nie znaczy max 20km od miejsca zamieszkania
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Tak szczerze, to bym te środki olał ale jak to w Skodzie bywa pewnie straci sie gwarancje w przypadku awarii związanej z instalacja. 

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • No jedynie o gwarancję chodzi ... zresztą te same dodatki do paliwa (skład) są w marketach za 1/7 ceny jeśli ktoś bardzo chce być w zgodzie z zaleceniami skody.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Ogólnie to zastanawiam się czy nie pogadać z gazownikiem o tym czy założenie wariatora nie jest lepsze dla silnika niż te "dziadostwo" które się dolewa...

    Jak ktoś ma informacje jakie filtry wymieniali i czy jest gdzieś możliwość ich zakupienia to poprosiłbym o link;))
    Spaceback | 1.2 TSi+LPG 110KM | 2016 | Style Maxx | Race Blue 8X8X | 32000 km | Imielin/Tychy
  • widzę, że moja odpowiedź się nie zapisała, więc:
    gdy przywożę oryginalne filtry Landi Renzo, kupione w sklepie, jedyna adnotacja o częściach (towarze) klienta pojawia się na zleceniu. gwarancja nie może wygasnąć, bo części są od tego samego producenta, tylko inne miejsce dystrubucji, a przegląd wykonany w ASO, więc wszystko się zgadza.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • A gdzie takie oryginalne filtry mozna dostac?
  • Serio pytasz czy żartujesz ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A od siebie dodam, że przegląd wcale nie musi być wykonany w ASO :D
  • u mnie w okolicy nieASO LPG cenią się wyżej niż ASO robocizna + filtry ze sklepu
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • myślę, @hatchet że dobrze podpowiedziałem, aby iść z własnym szpejem do aso. Też tak robię. Ori filtry kupuję w aso Landirenzo.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • przykład z ostatniej faktury: robocizna ASO ca. 67 zł + filtr 23zł. NieASO wołają 100-150zł na start.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?