FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące plastiki
  • Ktoś spotkał się z trzeszczącymi plastikami? Prawdopodobnie belka między drzwiami lub same drzwi symetrycznie po obu stronach. Mocno irytujące przy wolnej jeździe/parkowaniu/pokonywaniu dziur/hopek.
    Inna rzecz, to przy pokonywaniu hopek coś wydaje dźwięk, jak nienasmarowany zawias od szafy - z tego co wiem, to jakaś wada fabryczna rapida.

    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Przesmaruj zamki drzwi. Problem zniknie.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Ten dźwięk zawiasu od szafy to mogą być gumy stabilizatora.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Trzeszczenie plastików nasila się przy wyższych temperaturach zewnętrznych.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Akurat mi też trzeszczą jak jest cieplej na dworze. 
    Jakieś rozwiązanie co z tym zrobić ? 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Kurczę u mnie ponad 5000km i na razie na mrozie i w słońcu i na dziurach nic nie trzeszczy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mi trzeszcza najgorzej w zime po sporym mrozie, jest na to metoda, podglosnic radio ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Byłem dziś na wymianie kół i sprawdzili mi te rzeczy.
    Rzeczywiście od kół to gumy stabilizatora, ale nie udało im się tego zreprodukować, więc nic nie zrobili(normalnie robią na gwarancji).
    Trzeszczące plastiki to zaiste zamki od drzwi - nasmarowali i wszystko ok. Jest druga opcja trzeszczących plastików - uszczelki od drzwi, ale to ciężko zrobić na gwarancji, bo zazwyczaj jest to spowodowane używanie płynów przeciw zamarzaniu na uszczelkach albo szorowaniem uszczelek w myjniach ręcznych(ponoć zdarzają się takie sytuacje i wtedy pozostaje odpłatna naprawa w serwisie - lakierowanie uszczelek).
    Swoją drogą nieźle podnieśli ceny za wymianę kół na alusach - 116 PLN(były jakieś kupony zniżkowe, ale nigdy do mnie nie dotarły :) )
    ---
    Przez 2-3 tygodnie było ok, a teraz znów to samo - nie wiem, o co chodzi z tymi zamkami :O
    ---
    Generalnie lipa, byłem 2 razy - po każdej wizycie i "naprawie" jest jeszcze gorzej(teraz hałasują już nawet na delikatnych nierównościach). Dowiedziałem się nawet, że to tak normalnie od eksploatacji te drzwi i zamki hałasują(fakt jest taki, że przez 2,5 roku przejechałem 17k km, więc bez przesady...).
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Jak dysponujesz jakimś smarem do łożysk albo do zacisków hamulcowych, ewentualnie smarem silikonowym (byle nie towot :) ) to spróbuj posmarować te ruchome rygle zamka i delikatnie uszy na słupku. Jak zrobisz to jak należy to przez rok masz spokój.
    20121222,07,Dziecko-w-Fiacie-Panda.jpg
    600 x 400 - 45K
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • ale auto było 3 razy w serwisie w związku z tym problemem... zamki są dobrze nasmarowane. Z każdą wizytą problem jest jeszcze większy...(tylko za pierwszym razem podziałało przez 2 tygodnie). Przy hopkach ma się wrażenie, że całe auto trzeszczy, a teraz jeszcze doszło stukanie w drzwiach przy jeździe po kostce :/
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • @Wyps1987 jesli masz wrażenie, że na nierównościach skrzypi całe auto to sprawdź czy to czasami nie uszczelki na drzwiach górne te mechate tego nie powodują. 
    Możesz to sprawdzić jadąc nie tylko po nierównościach, a jadąc powoli prosto do przodu i ruszać szybko kierownicą w prawo i w lewo tak żeby jechać dalej prosto, a rozbójać auto na boki.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Czy ktoś wie jak zdjąć ten plastik aby nic nie uszkodzić?  Bo coś mi pod nim brzęczy. 
    20170512_123743-1-1.jpg
    1135 x 2024 - 2M
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Podważasz od strony uszczelki i ciągniesz, jest na spinki i mocno siedzi. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam pisze tutaj aczkolwiek mam problem z trzeszczącym fotelem kierowcy... trzeszczy pode mna na nierownosiach tudziez gdy się wierce ;) ktos juz tez to zauwazyl ? czy tylko ja mam ten problem...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Spróbuj sprawdzić, co jest powodem odgłosów - siedzisko, oparcie, może prowadnica? Czy to metaliczne czy materiałowe odgłosy. Jaki masz fotel?
    Sprawdziłeś mocowanie szyn fotela do podłogi? To są w sumie 4 śruby. Spotkałem się z tym, że się luzują.
    U mnie nic się nie dzieje z fotelami, brak odgłosów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Hmm odglos dochodzi z prawej strony jakby gdzies z okolic zapinania pasa bezpieczenstwa... bede musial w wolnej chwili zanurkowac pod fotel i popatrzec.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Sprawdź jeszcze plastikowy podłokietnik. Czasem lubi potrzeszczeć, ale to raczej przy obciążeniu. Kilka R miało już wyłamaną pokrywę podłokietnika, niektórzy byli w stanie złamać cały podłokietnik. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mnie się wydaje że może to być zapięcie od pasów, przynajmniej na chwilę obecną też próbuje zlokalizować, tymczasowo dałem kawałek filcu miedzy fotel, a zapięcie i sprawa przycichła.
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • Tak odglos skrzypienia dochodzil od zapiecia ktore obcieralo o fotel... aczkolwiek teraz zaczely mi trzeszczec plastiki po obu stronach, wpadaja nawet czasem w taki jakby rezonans gdy np. hamuje biegami albo jade po kocich łbach... bylem na serwisie nic nie slyszeli... bede musial atakowac znowu za jakis czas
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Kilka dni temu pojawiły się u mnie trzaski dobiegające z kokpitu. Pojawiają się przy przejeżdżaniu z dużą prędkością przez poprzeczne nierówności (łączenia asfaltu, delikatne uskoki itp.). Takie pojedyncze trzaśnięcia, skrzypnięcia. Gdy nacisnę dekor w pobliżu wylotów nawiewu trzeszczy on przeraźliwie i jest to podobny dźwięk do tych skrzypnięć podczas jazdy.   Wcześniej zimą nie miałem tego - nic nie trzeszczało. Ostatnio zmieniłem koła z zimowych kół stalowych z oponami Pirelli na alufelgi z oponami Nexen. Teraz pojawiło się słońce i wyższe temperatury. Tak więc wiążę to albo z pojawieniem się wyższej temperatury na dworze i nasłonecznienia (może to wpływa jakoś na plastiki?), albo z wymianą kół (jakieś twardsze - sztywniejsze?). Dajcie znać jak jest u Was, czy dekor też trzeszczy przy naciśnięciu, czy macie trzaski podczas jazdy? Jak myślicie, zgłaszać to do ASO, czy może jeszcze poczekać, niech się poukłada to jeszcze w samochodzie? Mam przejechane na tą chwilę 3600 km.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Juz lepiej sie nie poukladaja a niestety zapewniam cie ze teraz bedzie tylko gorzej, bo trzeszczec bedzie coraz to w innym miejscu. Oczywiscie pojawienie sie tego u ciebie ma zapewne wplyw slonce i zmiana obietosci elementow pod wplywem ciepla, nie sadze by aso ci pomoglo ale mozesz zglosic, beda rozbierac kokpit?  :) U mnie tez trzeszczy kolo kratek, czesciej zima jak auto jez zmrozone na kosc, trzeszczy tez boczek pasazera ale to sam ogarne jak bede mial chwile, aso zgloszenie oczywiscie olało :) 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?