FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
,,Gnijące" zawieszenie
  • Witam
    Dzisiaj zmieniając koła w swoim R zauważyłem dosyć spore ilości rdzy na elementach układu zawieszeni tj. tylna belka, mocowanie amortyzatorów tylnych, wnętrze piast łożysk przednich, zwrotnice (od strony silnika) i kilku elementów nadwozia.
    Ilość rdzy z przodu jest bardzo duża co mnie niepokoi. Przegląd gwarancyjny był robiony w styczniu br. i o dziwo nikt niczego nie widział. O dziwo w 17 letniej felici zawieszenie wygląda o wiele lepiej niż w 2,5 letnim rapidzie. Czy w innych R też rdza ,,w pełni zakwita", czy jest lepiej zabezpieczone? Po niedzieli mam zamiar podjechać do ASO i tu proszę o wasze obserwacje. Czy warto zmieniać ASO jeśli powiedzą słynną frazę TEN TYP TAK MA?

    EDIT:
    AUTO wyprodukowane na przełomie listopada i grudnia 2014r
    Czy załapie się to na jakiś punkt gwarancji, czy cena naprawy leży po mojej stronie?
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Po roku zwrotnice, belka tylna miały już rdzawy nalot. Belka identyczna co w 14 - letniej Octavii i w niej wygląda "jak nowa" porównując z tą z Rapida. Widocznie farba, którą są malowane elementy zawieszenia jest "oszczędniejsza" niż ...naście lat temu.

    ASO nic Ci nie pomoże, a już na pewno nie wymieni zwrotnic, piast czy belki. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dzisiaj byłem w ASO wymienić olej poza przeglądami, przy okazji odświeżyć klimę i miałem okazję spojrzeć na podwozie i na elementach zawieszenia, całym układzie wydechowym (o dziwo mam pełną osłonę silnika) szczególnie pod nią, na elementach podwozia, mam rdzawy nalot. Słabo to widzę, szczególnie biorąc pod uwagę, że 11-o letnia Fabia I, którą kręci się na krótkich odcinkach po mieście moja żona ma jeszcze oryginalny wydech a podwozie wygląda całkiem zdrowo.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • U mnie 172 tys. przez 3,5 roku, wydech oryginalny. Strasznie się zafiksowaliście na ten rdzawy nalot na wydechu. Cieszcie się z jazdy a nie ciągle patrzycie na podwozie. Może jakoś super trwałe nie będzie, ale to znak naszych czasów, wszystkie tak mają, nawet te sporo droższe. U mnie oprócz felernych amortyzatorów przednich wymienionych przy 100 tys. oraz końcówki drążka, reszta jest oryginalna, więc chyba z tą trwałością nie jest aż tak źle.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Rdzawym nalotem bym się nie przejmował tylko, że rdzy jest tyle, że się łuszczy. Szczególnie z przodu. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Ja po zimie dokładnie myję podwozie myjką ciśnieniową na myjni bezdotykowej i jakoś nie widzę tej rdzy o której piszecie, oprócz tłumika ale i tu nie ma tragedii. Czasem mam wrażenie, że żal Wam chwili czasu na dobrą konserwację i zadbanie o auto, a potem psioczycie, że rdza itd. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie używa się gorszej stali i mniej farby, bo taniej. Może całkowicie problemu się nie wyeliminuje, ale chociaż znacznie opóźni.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 w samochodzie kupionym w lipcu przy zmianie kół na zimowe w listopadzie to chyba ciut wcześnie na brązowe zwrotnice i wykwity na belce co ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi, nie potraktuj tego jako złośliwość, ale coś Ci zacytuję:
    "Po roku zwrotnice, belka tylna miały już rdzawy nalot."
    To jest cytat z Ciebie kilka postów wyżej.
    Skoro napisałeś że po roku, więc założyłem że jakaś zima wystąpiła. A teraz piszesz, że po roku, czyli od lipca do listopada...
    Pomijając dywagacje ile trwa rok, to faktycznie po takim okresie nie powinno tak być. Jedyna opcja to odwiedzenie firmy, która robi zabezpieczenia antykorozyjne i oni to wyczyszczą i zabezpieczą porządnie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Pierwszy raz rdzę zauważyłem jeszcze przed zimą czyli przy zmianie kół ale to co było po zimie to jakaś tragedia. Może źle sformułowałem post i stąd nieporozumienie. Fakt faktem że rdza była przed pierwszą zimą samochodu, po zimie wyglądało to już dużo gorzej,
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Tak sobie dopytam, jeśli można..... piszecie konkretnie o rdzy czy rdzawym nalocie, bo to zasadnicza róznica....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Z tyłu rdzawy nalot w porywach do mocnych wrzerow a z przodu zaczyna się sypać. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?