FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Blokowanie się lewarka skrzyni biegów - 6sty bieg
  • Witam wszystkich,
    Skodę Rapid zakupiłem dosłownie przedwczoraj na liczniku 230km i od razu zaskoczyły mnie dwie usterki na drugi dzień, z czego pierwszą nie widziałem u Nas na forum.
     - skrzynia biegów blokuje się na 6-tym biegu. Żeby wrócić do 5,4 itp. trzeba mocno docisnąć do prawej i do góry. Gdy z 6stki próbuje normalnie lewarek pociągnąć do góry, lewarek blokuje się w dziwnym położeniu (prawie jakby lewarek był na luzie ale nieco niżej i na prawo) i nie można wrócić na luz czy też na inny bieg. Sytuacja powtarzalna 100% również przy wyłączonym silniku na postoju. Miał ktoś z Was coś takiego?
     - z pod pedału hamulca wydobywa się głośny dźwięk sprężyny, widziałem, że były już tematy z tym związane.
    Jutro postaram się pojechać do ASO, ale nie spodziewałem się tak szybko problemów.
    Rapid SB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Blue Race | 280km | Kraków
  • Hej,
    1. Skrzynia się wyrobi. Ja też miałem problemy z ciężko wchodzącymi biegami - teraz już jest ok, ale może dla świętego spokoju niech zerkną w ASO.
    2. Jesteś pewień że to sprzeżyna ? Ja do dziś użeram się z ASO i pedałem sprzegła co prawda, ale u mnie jest to ewidentnie czujnik położenia pedału. 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Mi tez skrzynia po 3000km sie wyrobiła, a Rapidy tak maja ze jak mocno wciśniesz pedał hamulca czuć pod pedałem sprężynę w serwie. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja u siebie nie miałem nigdy problemu z 6 biegiem, natomiast jeżeli chodzi o wsteczny to już tak, czasem nie można w ogóle wrzucić i musze z 2-3 razy powtarzać, lub wchodzi ale czuć szarpnięcie, ale to raz na kilkanaście prób.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Dzięki za zainteresowanie tematem!
    Jak będę miał jakieś informację z ASO to się podzielę.
    Natomiast w sprawie skrzyni to rzeczywiście wystarczyło tylko kolejne 50km i już nie umiem zreprodukować sytuacji z wczoraj z 6stym biegiem (może byłem za bardzo wyczulony :) (a już napewno sprawdzanie tej 6stki na postoju mijało się z celem - wiadomo, że wówczas bieg trudniej wskakuje).
    Rapid SB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Blue Race | 280km | Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?