FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Głosna praca silnika do momentu zlapania temperatury i terkotania przy zapalniu
  • Czy ktos ma problemy z silnikiem na pasku takie jak w temacie?
    rapid SB/1.2tsi 90KM/RM2016/ambition max/błękit pacyfic/2500/Łódź
  • Witam
    U mnie w Fabi III z tym silnikiem bardzo sporadycznie zdarza się zaterkotanie przy rozruchu, ale głośnej pracy silnika nie zauważyłem.
  • Jest taki glosny warkot od ok 1700 obr na min ktory cichnie po nagrzaniu i wtedy silnik warkocze juz cicho i miekko.
    rapid SB/1.2tsi 90KM/RM2016/ambition max/błękit pacyfic/2500/Łódź
  • Zimny silnik, szczegolnie po mroznej nocy wiadomo ze glosniej chodzi, r jest kiepsko wyciszony i mocno slychac te dzwieki, proponuje zanim sie rozgrzeje delikatnie operowac gazem, bedzie mniej halasowal. Zglosisz to w aso to gwarantuje ze ci powiedza ze wszystko ok. Co do terkotania wiele juz o tym bylo pisane i zakladanie kolejnych watkow/postow nie wiele ci da, jesli ktos cos wie to pisze.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie pierwszy raz kilkusekundowe terkotanie usłyszałem przy przebiegu 3500 km . Dzieje się tak tylko jak samochód postoi dłuższą chwilę chociaż nie zawszę. Rano chciałem nagrać ten dźwięk to zapalił cichutko tak jak powinien. Sam jestem ciekawy czy zjawisko będzie się nasilać???
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Chyba wiem o czym piszesz. U mnie temat się rozwinął i w tej chwili mógłbym chyba książkę napisać o tym problemie, podobnie jak o olewającej postawie ASO w stosunku do klienta marki. 
    Czy przebieg ze stopki jest aktualny? Przy jakim przebiegu to zauważyłeś? U mnie zaczęło się w okolicach 3kkm. Teraz mam 14kkm.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • chrisol Teraz mam ponad 4 tysie zrobione i kilkusekundowe terkotanie czasami wystąpi ale na razie nie zauważam żeby się to nasilało w sensie występowało częściej. Staram się tym narazie nie przejmować zobaczymy co będzie dalej. A zglaszales temat w ASO i co ci powiedzieli?  
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Aktualnie temat zgłoszony w czwartym ASO, z tym, że teraz mam temat zdiagnozowany we własnym zakresie i wiem czego się domagać a i tak czarno widzę pozytywny finał.
    Jeśli temat się u Ciebie zaczyna pojawiać to doradził bym wymianę oleju z filtrem na jakiś porządny.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?