FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czujnik biegu wstecznego Rapid 1.2 MPI
  • Cześć
    Wiecie może gdzie znajdę czujnik biegu wstecznego? Wsteczne światła mi nie działają, żarówki wymienione, bezpieczniki całe i nie wiem już tak naprawdę co to może być.
    Ktoś coś poradzi?
  • Zajrzyj pod auto - znana przypadłość urwane przewody z kostki pod skrzynią zapewne dynda sobie kabelek ;)
  • Ok wejdę dzisiaj pod auto i zobaczę co to może być :)
  • zqa krótkie przewody są zamontowane i jak poduszka luźniejsza to szarnie i się urywaja miałem to samo ;)
  • Podnosiłem dzisiaj auto, ale komorę silnika mam za plastikami. W ktorym dokładnie miejscu to sie przerywa? Bo nie wiem ktora osłonę ściągać, a ze jestem lekko uszkodzony to chce to zrobić jak najsprawniej
  • czujnik biegu wstecznego jest dostępny od góry od przedniej części. U mnie natomiast światła ciągle świeciły. Wymieniłem czujnik i działa (intercars 27 zł) aso coś koło 150. Jak się okazało to pod starym ori nie było podkładki, a sam czujnik jest dobry ( pewnie się zacinał) w każdym razie działa dobrze, a ja już nie wnikam.
    Dodatkowy objaw ciągłego świecenia świateł cofania to brak wskazania włączonego biegu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam prośbę, szukam już godzinę i za nic w świecie nie potrafię tego czujnika zlokalizować. Czy jest ktoś w stanie zrobić zdjęcie i pokazać choćby mniej więcej gdzie mogę go znaleźć?
    Zależałoby mi na tym aby to dzisiaj zrobić, bo jadę jutro w długą trasę i boję się bez tego jechać :(
  • Dostęp do czujnika biegu wstecznego w silnikach 1.2 MPI/TSI (dla skrzyni biegów 5 st., MKG, MFX, LGQ) jest możliwy po zdemontowaniu dolnej osłony silnika (np. z kanału).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok dzięki, więc będę zdejmować osłony :D
  • Jak boga kocham od góry go zmieniłem. co prawda nie wygodnie ale jednak.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ok widzę, ze da się to zrobić od góry. Okazało sie, że to wtyczka jednak z urwanymi kablami. Wiecie gdzie można dostać taką dostać?
  • Wg katalogu jest sporo wersji, pewnie chodzi o starsze, już nie montowane do samochodów:
    02T 945 415
    02T 945 415 A
    02T 945 415 D
    02T 945 415 E
    02T 945 415 F
    02T 945 415 G
    02T 945 415 K
    02T 945 415 L
    02T 945 415 P
    Na pewno w ASO są dostępne.
    Na stronie   http://motoplatforma.com/index.php?p6604,wlacznik-swiatel-cofania-wstecznych-oryginal-02t-945-415-p-...   jest oryginał za 28,- + przesyłka.
    Może masz sam czujnik dobry? Trudno będzie sprawdzić zamontowany.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • tzn czujnik jest ok, tylko wtyczka jest do wymiany, ale już zamówiłem z allegro nową o tym samym symbolu z zaprawionymi kabelkami za 17zł z przesyłką. Więc moim zdaniem bardzo uczciwa cena. Dam znać jak naprawię :)
  • mówiłem że wtyczka ale nie słuchałeś ;)
  • mówiłem, że od góry ;)

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Vesper mógłbyś podać linka do aukcji, na której zakupiłeś tę wtyczkę?  Mnie też dopadło to uszczodzenie i czeka mnie naprawa tej wtyczki.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Jestem po wymianie wtyczki. Chwila roboty. Mechanik wymienił mi przy okazji wymiany oleju.
    Rzeczywiście przewody są za krótkie i prędzej czy później się urwą.
    Dla potomnych  nr wtyczki to 1J0 973 702. 

    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?