FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Świece zapłonowe
  • MDMA66, tak. Maja podwyższona trwałość. W Subaru czy Toyocie, w samochodach serwisowanych , wymiany tych świec sa powyżej 100 tysiecy kilometrow - takie sa zalecenie. Użytkowałem samochod Subaru od nowosci przez 270 tysiecy. Swiece były wymieniane 2 razy i zadnych problemów nie bylo. Jako Ciekawostkę podam, ze swiece irydowe były montowane juz w słynnym silniku 1,8T z grupy VAG. Takze nie ma co przesadzać i bez potrzeby skracać interwał ich wymiany. Jedynym powodem moze byc jazda na LPG. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak , zauważyłem że mam troszkę gorsze odpalanie na zimno - zwłaszcza jak jest mokro. Może to wcale nie świece, ale jednak przychylam się do opinii powyższej - lepiej tak jak jest zapisane przez producenta - w Toyocie miałem świece irydowe , wymiana co 90 000 km , ale nie było Turbo , a to ma znaczenie . 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • Turbo nie ma nic do rzeczy, jedynym czynnikiem powodującym wcześniejszą zmianę jest LPG co nie oznacza, że wedle własnego "widzi mi się" nie można tego robic, chociażby co 10 tysięcy ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ta wymiana wymaga jakiegoś cudu , czy nie ma z tym kłopotów ?
    Dostęp jest ok , ale czy trzeba jakiegoś specjalnego narzędzia oprócz tego do samej świecy ? 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • By nie ciągnąć za przewód WN, firma zaleca ściągacz T10112A. Moment dokręcenia świecy 25 Nm.
    sciagacz T10112.jpg
    800 x 600 - 88K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Brak problemów. Klucz 10 do odkręcenia cewki od pokrywy zaworów/głowicy, następnie odpinamy kostkę od cewki i zdecydowanym ruchem zdejmujemy cewkę ze świecy. Potem klucz do świec 16 z "gumeczką która przytrzyma świecę gdyż kanał jest dość długi. Ot cała robota. Najgorszy dostęp będzie przy 4 cylindrze ale nie jakoś mega trudno - przeszkadza troszeczkę rura powietrza zasysanego do turbo.

    w/w opis tyczy się silników EA211 czyli paskowe 1.2 / 1.4 TSI.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Tak , ten mam . Dzięki . 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • Popraw podpis :) 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Witam. Czy ktoś wymieniał już świece zapłonowe w Skodzie Rapid (benzyna 1.2 TSI) po 4 latach ? Ogólnie koszt ASO to 160zł robocizna i same świece 380zł. Czy warto podobnie jak w przypadku np. oleju czy filtrów kupić samemu takie świece ? Jeśli tak to jakie konkretnie do tego modelu polecacie ?

    <mod> Po wpisaniu w google: "świece rapidklub" wyskakuje pierwszy wpis linkujący do właśnie tego, w którym piszemy :)
    Proste, szybkie i skuteczne. Wyszukiwarka forumowa jest zdecydowanie słabsza.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Z własnego doswiadczenia stwierdzam ze oryginał jest zupełnie innej jakosci niz najlepszy zamiennik. Jesli cena nie jest decydującym czynnikiem to brałbym ori. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • czy jako ori w grupie vag idą beru, birsk lub bosch?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Coś z czeskiego cennika - świece do 1.2 TSI 63 - 77 kW
    https://www.skoda-dily.cz/katalog/rapid/dily-pro-udrzbu-a-servis/svicky-706.html
    03F 905 600 A          03F 905 600
    ceny detaliczne:
    Brisk Iridium Premium (RC) kpl. 680,- KC ~ 109 PLN
    Brisk Premium EVO (RC) kpl. 1020,- KC ~164 PLN
    Škoda (oryginał) kpl. 1256,- KC ~ 201 PLN
    Bosch (oryginał) kpl. 1256,- KC ~ 201 PLN
    NGK kpl. 1256,- KC ~ 201 PLN

    @Przemo74 - możesz porównać ceny ...
    jak masz możliwość wymiany samodzielnej, to zamiast 540 zł (jak napisałeś 160+ 380) możesz wymianę zrobić za połowę tej ceny.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Motoplatforma może mieć kontakty z czeskimi hurtowniami z racji położenia. Stąd ma przystępne ceny oraz dostęp do asortymentu podobny do oryginalnych czeskich sklepów.
    Przy zakupie kompletu świec i wymianie "na własną rękę" możesz dokupić jeszcze olej, a i tak nie zapłacisz tyle, co podawałeś w ASO. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @supermajku, oryginał wyprodukowany dla  VAG'a przez np. Beru a Beru kupione w zwyklym sklepie to nie to samo Beru. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ja mam obecnie ngk v-line - 25zł/sztuka, w sklepie stacjonarnym
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Niedawno zmieniałem świece samodzielnie. Świece NGK IZFR6P7 nr kat. 97153, kupione w sklepie internetowym po 40,53 zł za sztukę (+ przesyłka). Oryginalny ściągacz do przewodów  T10112A jest trudno dostępny ale bardzo dobrze spełnia swoją rolę JONNESWAY AI040038. Można dostać za ok. 100 zł z przesyłką.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • Witam,mam pytanie,czy jak się nic nie dzieje niepokojącego z silnikiem,wszystko chodzi jak w zegarku,rozruch i spalanie również w normie,czy warto wymieniać świece zapłonowe ? - Pytam,gdyż w swoim poprzednim samochodzie Renault do końca eksploatacji 12 lat 90 tyś.przebiegu nie wymieniałem świec,co koledzy na to,każdy komentarz mile widziany.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • w toyocie mam wymianę co 90. przy gazie w rapidzie zalecają co 30. stara szkoła mówi co 60 tys km. Moim zdaniem przy współczesnych samochodach na benzynie zrobisz nawet i 150 tys km i wciąż auto będzie jechało, lecz objawów nie doświadczysz od razu gdyż zużywanie się świec to jest długotrwały proces. W samolotach z silnikiem tłokowym wymiana jest co 50 godzin.
    Lepiej wymienić po tych 60. Nie musi to być przepłacone aso.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam chciałem ponowić pytanie czy wymieniać po 4 latach świece bo tak mówi ASO czy dać sobie spokój ? czy wy wymienialiście po 4 latach świece w swoich Rapidach ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?