FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwny luz przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
  • Jeszcze raz wszystkich witam.Jestem posiadaczem Rapida 1.6 tdi 115km z 2016 roku.Przebieg 16200km.Mam taki dziwny problem.Jak jadę samochodem np.na 3 biegu prędkość ok 50km i dodam mu gaz i zaraz odpuszczę to słychać takie puk puk i jest wyczuwalny luz.Co to może być?Przecież prawie nowe auto już miałoby luz na mechanizmie różnicowym?
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • U mnie przy podobnym objawie do wymiany były łożyska w skrzyni biegów, lecz nie przy tak znikomym przebiegu jak u Ciebie. Domniemam że masz auto na gwarancji więc niech się ASO tym zajmie :) 
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • No właśnie muszę podjechać do aso i niech patrzą.Tylko chciałem wcześniej zapytać na forum czy ktoś tak miał,żeby może im podpowiedzieć. Dziękuję za odpowiedź
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Czy ktoś ma jeszcze jakaś opcję co to może być???
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • poduszka silnika?
  • Nie podajesz orientacyjne miejsce źródła dźwięku P/T, P/L strona, czy na innych biegach (i na wstecznym) też tak masz, a jak jest z przejazdem na nierównościach czy progach zwalniających?   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mogą to być jeszcze przeguby. Kiedyś (w fabii II) miałem też "stuki" przy redukcji związane z zerwaną tylną tuleją wahacza. 
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Na przejazdach,dziurach jest wszystko dobrze.Tylko przy gwałtownym dodawaniu i odejmowaniu gazu i to najwięcej jest odczuwalne na 3,4 i 5 biegu.Ewidentnie jest to z przodu i bardziej odczuwalne z lewej strony(od skrzyni biegów) Przy delikatnym obsługiwaniu się z pedałem gazu jest to mało wyczuwalne.Jak zaczynam jazdę rano po nocy na zimnym silniku to tego praktycznie nie ma,dopiero jak się zagrzeje.Jutro podjadę do skody i zobaczę co mi powiedzą,czy mieli w ogóle taki przypadek.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • daj znać jaką diagnozę postawiono 
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • No byłem dzisiaj i wstępnie powiedział mi że to pewnie luz w skrzyni między zębami i tak musi być bo nie może być na sztywno,ale jeszcze jestem na czwartek umówiony to będą jeździć żeby to potwierdzić albo obalić
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Mariuszu,
    sprawdziłem na kilku różnych prędkościach i różnych biegach i ja u siebie takiego zjawiska nie zaobserwowałem. Jeśli odgłos wydaje się być metaliczny, to może być też odgłos jakiegoś elementu wydechu, który - gdy się rozgrzeje - o coś zaczyna wadzić...
    Albo coś w skrzyni: podłużny luz na jakimś wałku...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • "tak musi być bo nie może być na sztywno" u mnie po regeneracji skrzyni nie ma żadnych stuków. (też sprawdziłem u siebie czy występuje podobny objaw). Obstawiam wadę fabryczną skrzyni, bo u mnie fakt faktem się wysypała ale przy 360tyś km.
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Van_daal dzięki za sprawdzenie.To na pewno jest coś w układzie napędowym.Andrzejcz123 właśnie tak mówiłem gościowi od serwisu że w seacie altei tak miałem ale jak miała 240000km i to jeszcze mniej waliło.Zobaczymy co po jeździe próbnej mechanik powie
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • A więc tak.Siedzę sobie na razie w poczekalni skody.Przyszedł mechanik po jeździe próbnej i mówi że to tak silnik się rusza na poduszkach i jest to niby normalny objaw,ale wjadą na podnośnik i zobaczą poduszki.Mówię mu że jeździłem innymi samochodami(skoda octavia,vw caddy) z tym silnikiem i tego nie ma.No to usłyszałem że tam są inne poduszki niż w rapidzie.Zobaczymy co powie po oględzinach na podnośniku
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • No i jestem po serwisie.Sprawdzili podobno poduszki,stan przegubów i jest wszystko dobrze.Także mówi że ten typ tak ma.Muszę do innego serwisu zajechać,może będą mieli inne rozwiązanie niż Ci
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Mariusz, uzupełnij stopkę, napisz skąd jesteś, może uda ci się spotkać z kimś z forum i porównacie. Może faktycznie ten odgłos jest minimalny a ty jesteś nadwrażliwy... A jak nie, to będziesz miał porównanie i wtedy inna z ASO rozmowa jest.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No właśnie uzupełniłem.Jest to odczuwalne.Tak jak pisałem jeździłem ovtavia i caddy z silnikiem 1.6 tdi i tego nie mają.Miałem od nowości Seata Alte i dopiero przy 240000km zaczęło się jej to dziać.Fajnie byłoby się z kimś umówić i porównać.Często jestem w Skawine to może tu bliżej Krakowa ktoś będzie
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Ja osobiście po oglądnięciu tego filmiku stawiam na problemy ze sprzegłem/dwumasą. Ale bez zrzucenia skrzyni i sprawdzeniu co tam się dzieje ...... to wróźenie z fusów.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Też tak miałem , paskudnie się z tym jeździ. Serwis niczego się nie dopatrzył. Okazało się że dopiero jak wyjeździłem wszystkie paliwo i zatankowałem lepsze w innej stacji wszystko jak ręką odjął.Może to zbieg okoliczności , ale tak miałem .
  • Wina jest ewidentnie mechaniczna.Słychać normalnie taki metaliczny stuk i jest luz.Wydaje mi się że wraz ze wzrostem przebiegu ten luz jest coraz większy.Za jakiś czas znów udam się do skody,może tym razem coś mądrzejszego wymyślą 
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?