FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio Full Link MIB STD2 PQ oryginał w Seat Toledo 2014
  • Dzień dobry szanowni Państwo
    Mając przypuszczenia i ucinając pytania chcę pokazać, że się da.
    Otóż dzięki pewnemu Panu znanemu w sieci jako pab567 (łatwo go odszukać) mam w samochodzie Seat Toledo (tak wiem, że to forum skody ale wiecie doskonale, że Toledo to tylko przestylizowany Rapid) z roku 2014 (a więc przed liftem, co istotne, kiedy nie było oferowanych jeszcze funkcji Full Link) zainstalowane oryginalne radio MIB STD2 PQ, które posiada pełną funkcjonalność oferowaną w Polsce. M. in. to nawigacja (również wyświetlana na maxi docie co jest jednak w trakcie jazdy sporym udogodnieniem), Full Link (Mirror Link, Android Auto, Car Play - ten akurat mam bez wtyczki bo jej nie potrzebowałem to i jej nie kupowałem, do pozostałej łączności przerabiałem USB.), obsługa głosowa po Polsku która w końcu działa!, bluetooth z wykorzystaniem oryginalnego mikrofonu, pełna obsługa z kierownicy, czujniki parkowania, oczywiście odczyt mediów z karty SD, czujnik zbliżeniowy, który jest świetnym bajerem, chyba tylko kamery cofania nie udało się aktywować z powodu czego nie cierpię bo i tak jej nie mam. Jest też DAB/DAB+, który niby jest aktywny ale nie miałem anteny i stwierdziłem, że póki co się w to nie będę bawił.
    Auto z chromami w Toledo nabrało konkretnego wyglądu. Czujesz, że jedziesz czymś lepszym.
    Robota w waszym Rapidzie to około dwie godziny, jeśli wykonawcą będzie pab567 :)
    Radio pochodzi oryginalnie z Seata Alhambry, więc wszystko pięknie ładnie logo i kolory. Same radio tanie nie było ale jestem bardzo zadowolony.
    Dla was to już w ogóle dobra informacja, bo z kolei do Rapidów pasuje idealnie radio ze Skody Yeti, które jest znacznie tańsze i jest ich po prostu więcej.
    W załączeniu zdjęcie jak prezentuje się u mnie w samochodzie. Słabej jakości bo na szybko i w słabym oświetleniu.
    Jeśli ktoś będzie chciał więcej to zrobię i przykleję :)
    W razie pytań służę.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Na forum o Skodzie Rapid piszesz o swoim Seacie Toledo żeby zrobić reklamę koledze. Urzekła mnie Twoja historia "Auto z chromami w Toledo nabrało konkretnego wyglądu. Czujesz, że jedziesz czymś lepszym."
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Uważam, że to dobra informacja dla osób, które będą chciały zamontować w swoim Rapidzie bardziej wypasione radio. Natomiast nie rozumiem  zdziwienia, że ktoś poleca konkretną osobą, która to zrobi bezproblemowo - chcesz to korzystasz, nie to .......

    Cyt. " Na forum o Skodzie Rapid piszesz o swoim Seacie Toledo "  - a to jakiś odmienny model od Rapida, żeby nie wspomnieć o takim czy inny  modzie ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak jest konkretnie z montażem takiego radia ? Wyjmuje się "stare" i wkłada nowe czy potrzeba jednak jakiś złączek, przejściówek itp ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • kerad555,
    Pan pab567 nie jest moim kolegą,
    to nie jest reklama. Jestem temu Panu wdzięczny za robotę którą wykonał i tyle. Mało tego, wspominam o nim bo nie ma zasadniczo dużo osób które takie rzeczy robią... a co internety przeglądałem to zawsze w końcu trop trafiał do niego. i tak też na montaż ze śląska do Warszawy jechałem...
    także obrażasz mnie.
    Piszę na forum Rapida o swoim Seacie bo forum Seata Toledo jest martwe a sam samochód jest zasadniczo taki sam.
    Wszelkie modyfikacje są identyko jak w Rapidach.
    yunior81,
    Też uważam, że to dobre info i dlatego o tym mówię.
    Przemo74,
    w modelach do maja 2015 potrzebna jest przejściówka. ponoć kosztuje około 150zł, ja dostałem to w zestawie. Radio część opcji ma plug and play, a sama podmiana do trudnych nie należy, ale później trzeba dokładać USB na przykład, jest trochę rzeźby bo kabel wsadzałem w gniazdo gdzie było MDI. A samo USB z MDI po prostu nie pasuje do tego radia.
    Oczywiście kodowania też trochę jest.
    Najwięcej zabawy było z podpięciem oryginalnego mikrofonu bo moduł miałem pod tapicerką pod siedzeniem. Trzeba było wyciągać fotel, który mam okablowany do podgrzewanych siedzeń. Także dziergania było.
    Ale w Rapidach podobno nie jest pod tapicerką więc dużo roboty mniej.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @Mullrof
    Sądzę, że kol. kerad555 nie miał żadnych niecnych zamiarów.
    Natomiast Twoje wpisy są jak najbardziej na miejscu, dotyczą konkretnych rozwiązań. I za to dzięki. Na pewno nie jeden klubowicz je wykorzysta.  
    Co do optycznych "wrażeń" - ile kierowców - tyle opinii. Stąd - nie ma co się przejmować jedną opinią, poczekaj na kilka następnych.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Mullrof Nie ma co się obrażać. Twoja odpowiedź "Piszę na forum Rapida o swoim Seacie bo forum Seata Toledo jest martwe a sam samochód jest zasadniczo taki sam" wyjaśnia intencje. OK.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Moje 3 grosze do tego OT:
    może forum Seata jest martwe, bo jego użytkownicy piszą na obcych forach...
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • może, ale powiedzmy sobie szczerze, jak często widujesz toledo 4?
    gdybym miał Leona to bym korzystał z forum Leona a nie Golfa czy Octavii. Toledo to szczególny przypadek. Jest ich mało, na forum Toledo jest może ze trzech użytkowników, którzy posiadają 4-tą wersję. Leon, natomiast, jak przymierzałem się do jego zakupu około 1-2 miesiące temu, ma forum i ma ludzi. I dziwne by było gdyby tu ktoś szukał porad do swojego Leona bo to zupełnie inne auta.
    no ale muszę powiedzieć jedno, trochę żałuję, że się odezwałem.
    Sorry, że identyfikowałem się gdzieś ze Skodą. Jedna czeska matka no ale z bliźniaków zawsze ten jeden jest gorszy.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • haha, daj spokój na forum może pisać kto chce, dobrze że napisałeś, to forum też słabo wypada aktywnych osób które piszą jest z 10 może 15 więc też szału nie ma ;)
  • No....... ciezko sie nie zgodzić ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Montaz radia 15 minut 9 Cali Uniway :) 
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • nie przeczę :)
    kwestia tego co się chce mieć.
    osobiście nie odpowiada mi radio typu telewizor bez żadnego przycisku fizycznego.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?