FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jaki (i czy) lubryfikator do 1.2 TSI LPG
  • Ze względu na to, że informacje o dodatkach do benzyny można znaleźć porozrzucane po wielu tematach, zakładam nowy, traktujący stricte  o tychże.
    Jako, że 2 buteleczki lubryfikatora danych przy zakładaniu instalacji, wystarczają na 10 kkm, a on sam do najtańszych nie należy, pytanie do użytkowników i znawców tematu:
    Czy używacie tego dodatku, a jeżeli tak, to czy używacie zamienników  (jakich)?
    Możecie powiedzieć,  że jeżeli kogoś stać na instalację za 5 kafli,  to i stać na buteleczkę.
    Może i racja,  ale forum jest dla różnych ludzi o różnych portfelach i różnej sytuacji życiowej, więc jeżeli macie wiedzę i doświadczenie, podzielcie się nimi.
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Wykonaj telefon do tego zakładu www.gzw.pl i pogadaj/popytaj. Jest to zakład, który wykonał chyba najwięcej instalacji w naszym kraju do bezpośredniego wtrysku.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W salonowej instalacji gazowej nie stosuje się lubryfikacji gniazd zaworowych. Te buteleczki, które dostałeś to środek do czyszczenia wtryskiwaczy. Możesz spokojnie kupić np coś firmy carlube dostępne w dowolnym markecie za 12zł i wlać co drugi zbiornik "dla spokojności". A zamiast tego drogiego środka do oleju, wlej dobry olej.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • @yunior81 chodzi mi o "Vox populi", ale dzięki za info.
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • tez nad tym myślałem i czytalem, i pytalem stanelo na tym ze ja wlewam tak jak dali i zalecali :) co 5kkm, a dodatek ma na celu spowolnienie procesu starzenia sie paliwa w baku, na ile to bullshit na ile prawda, nie wiem :) jestem informatykiem a nie chemikiem ale coś  w tym może  być bo jednak w baku dłużej przy lpg paliwo w baku jest
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Dla mnie to po prostu ściema z tym dodatkiem do Pb, w TSI i tak pobiera benzynę więc nie ma potrzeby nic tam dolewać, miałem dużo aut z LPG (na sekwencji, 2 generacja, zajmuje tez się instalacjami LPG) gdzie Pb była tylko do rozruchu a potem tylko gaz i nigdy nie miałem problemu z praca silnika na Pb mimo że w baku była dużo dużo dłużej niż w TSI. To samo tyczy się gniazd zaworowych, nowoczesne auta tym bardziej z bezpośrednim wtryskiem mają wzmocnione gniazda bo tam nie wlatuje powietrze z paliwem tylko samo powietrze wiec i tak nie ma tam smarowania gniazd, co to samej instalacji jeżeli jest dobrze zestrojona i na dobrych gratach to nie ma problemu z wypalaniem gniazd. Miałem Audi 80 na 2 generacji gdzie przejechało 250tyś na lpg i zero problemów a sprzedając miało nalatane 380 tyś od nowości
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Gniazda zawodowe są w tsi wzmocnione z uwagi na duza temp spalin bo tsi lata na tak zubożonej dawce ze zwykłym silniku by tłoki popłyneły. Dlatego czipujac je zwiekszajac dawkę zmniejszasz temp spalin a silniki są wytrzymale na tekie modyfikacje.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ale robiąc "czipa" w samochodzie z LPG, bedzie
    problem z jazda na gazie. Sterowniki sa dedykowane i nikt nie wystroi
    ich pod "nowa" moc. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Pytałem u mnie o modyfikację mapy gazowej do  tsi po czipie i magik nie widział problemu.
    Problem może być jedynie z wydajnością wtryskiwaczy gazowych (teoretycznie do 110KM) bo reduktor jest do 220KM z tego co znalazłem.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Jeżeli masz założone graty z naddatkiem a nie na styk to po chipie nie będzie problemu z wystrojeniem LPG, ewentualnie wymiana wtrysków.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?