FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
"Gwarantowane auto" - czy warto?
  • Co sądzicie o "dodatkowej gwarancji" po zakończeniu tej fabrycznej? Czy warto?
    W zasadzie jest to ubezpieczenie działające na zasadzie gwarancji fabrycznej - objęte nią są w zasadzie te same elementy co w fabrycznej gwarancji z pominięciem elementów naturalnie się zużywających. Jest to tzw. pakiet diamentowy. 
    Jak to wygląda kwotowo? 
    1 rok – 1 370,00 zł
    2 lata – 2 740,00 zł
    3 lata – 4 110,00 zł
    Pytanie kluczowe: czy warto?
    Jak wyglądały usterki u Was w Rapidach w trzecim roku auta ewentualnie po przebiegu 25.000km?  
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Podana kwota nie jest niska ...
    Możesz więcej opisać co wchodzi a co nie w ten zakres ?
    Jak z serwisem - rozumiem - jest płatny?
    Części - olej, filtry, klocki, tarcze,... - jak to wszystko masz płacić, a jeździsz normalnie, 12 - 18 tkm rocznie - to wg mnie nie warto.
    W dziale: Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu masz opisane trochę spraw związanych z eksploatacją R. Przeczytasz - podejmiesz decyzję sam.
    Sam jeżdżę już 5 rok R - i nie miałem potrzeby dodatkowych, specjalnych gwarancji. Mając do wyboru - wolałbym takie pieniążki raz w roku władować np. w konserwację lakieru samochodu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Popieram kolegę jercena.
    Mój Rapid w grudniu skończy 3 lata i ma teraz przejechane 156 000 km. Nic poważnego się nie przytrafiło. Z "gwarancyjnych" rzeczy to poleciała tylko linka od otwierania drzwi, łącząca klamkę zewnętrzną z zamkiem - kupiłem używaną roczną za 9 zł  (13 zł z przesyłką). Sam wymieniłem i jest ok.

    Przy 90000 km miałem problem ze sprzęgłem- pedał zaczął skrzypieć i był twardszy niż dotychczas. ASO rozebrało sprzęgło i stwierdziło że jest zużyte i chcieli wymienić. Zaproponowali promocyjną cenę jakieś 2500 zł. Po rozmowie ze mną szybko złożyli wszystko do kupy i do dziś jeżdżę na tym samym. Oczywiście sprzęgło jest częścią eksploatacyjną więc nie wchodzi w gwarancję.

    Policz sobie co może ci się zepsuć w ciągu tej rozszerzonej gwarancji,  dodaj zawyzone koszty przeglądów w ASO i zobaczą jaka to będzie kwota.

    Najgorsze co cię może spotkać to że padnie ci silnik.  Ale jakie to może być prawdopodobieństwo. Zobacz ile kosztuje używany taki silnik i będziesz miał porównanie co możesz kupić za tę gwarancję. 

    Musisz pamiętać że jeśli wykupisz gwarancję to musisz korzystać z serwisu ASO, który nie jest tani. Ta gwarancja to takie przywiązanie klienta do ASO.

    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Za takie pieniądze nie warto, mam 95 tyś przebiegu i rocznie nie wydaje tyle na rzeczy eksploatacyjne, zawyżona kwota pakietu skutecznie zniechęca

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?