FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zarysowane nadkole i drzwi
  • Cześć,
    Zarysowałem dzisiaj na parkingu prawe nadkole z tyłu i mały kawałeczek drzwi. Auto ma kilka miesięcy. Czy jeśli polakieruje te elementy w innym serwisie niż ASO, to czy mogę mieć później problemy z ewentualnymi naprawami gwarancyjnymi?
    Ile kosztuje takie coś w ASO / nie w ASO? Kolor: Szary Metalik.
    Czy ewentualna wymiana całych elementów jest dużo droższa?
    Z góry dzięki ;)
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Każda ingerencja w powłoki lakiernicze po za ASO powoduje utratę gwarancji. A po drugie to masz nowy samochód, wiec pewnie masz ubezpieczenie AC, właśnie do takich szkód.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Utrata co najwyzej na blachy, wymiana calych elementow moze sporo kosztowac i jest nieuzasadniona skoro jak sam piszesz uszkodzenia nie sa specjalnie duze. Tak jak pisal kolega wyzej, zglaszaj do ubez. i niech robia w aso. Zagadaj z czlowiekiem z aso by zglaszal potrzebe wymiany calych elementow, jesli dobra firma ubez. to zgadza sie na to, no chyba ze to sa rzeczywiście tylko zarysowania.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zrobiłem zdjęcie. Jest szansa, że to zacznie rdzewieć?
    rsz_rysy.jpg
    490 x 896 - 216K
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Mocne przerysowanie. Zdarte oba lakiery i prawdopodobnie podkład więc duże szanse, że skoroduje. Nie masz AC żeby to zrobić w ASO?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Patrząc na to ile poleci ze zniżek, to może bardziej się opłaca zrobić to za gotówkę
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • W aso pewnie wyjdzie pare tysi, z AC dostaniesz zwyzke jakis 300-400zl wiec chyba nie ma sie nad czym zastanawiac, po cos sie przeciez placi to ubezpieczenie. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jeśli naprawisz te elementy poza ASO to stracisz gwarancje tylko na nie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U lakiernika zapłacisz od 350 zł za 1 element, czyli tu (błotnik+drzwi) wyjdzie ok 700. Utrata zniżki na AC ok 200 zł na rok i utrata zniżek na 3 lata. Wiec wg mnie gra niewarta świeczki. Koszty podobne, a nie tracisz gwarancji.
    Nie bardzo rozumiem po co płacisz AC skoro nie chcesz z niego korzystać
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • szkoda zniżek ale masz nowe auto musisz je poświęcić ;)
  • Tak duzy element jak drzwi za 350? Gdzie i u kogo sa takie ceny? :) Najsensowniej jest robic w aso by sie potem nie czepiali i dodatkowo masz na to gwarancje a jak robic w aso to tylko z AC.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak w ASO to tylko z AC bo jak rachunek wystawią to będzie mozna za niego całe auto pomalować ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • gross81 - znam takich magików. "Garażowy lakiernik", który całkiem nieźle maluje :-) .
    Niestety jakość pozostawia wiele do życzenia, ale jak ktoś chce tanio to stosunek jakości do ceny jest całkiem niezły :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew a za pół roku bąble pod lakierem :D przerabiałem to do czasu aż trafiłem do konkretnego lakiernika.
    500 zł za element.. może i drogo ale jak zrobiłem to efekt jest taki jak miał być. Czasem nie warto oszczędzać :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • maciektsi- zgadzam się z Tobą. Dlatego napisałem, że jakość pozostawia wiele do życzenia, ale jednak ma klientów. Ja nie korzystamy z takich patałachów, bo co tanie to potem okazuje się, że jednak drogie. Facet maluje głównie samochody na handel. Lakier ma wytrzymać miesiąc dwa i tyle wytrzyma :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?