FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
EPC
  • Witam. Dziś zapaliła się kontrolka epc silnik stracił moc, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu świeci się kontrolka i epc. Częsta przypadłość to czujnik położenia pedału gazu ale oczywiście sprawdzę to podłączając pod komputer. Chciał bym tylko wiedzieć jak droga jest taka naprawa ewentualnie . Samochód już po gwarancji więc do serwisu raczej nie pojadę. 
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Wiem że jest temat. Może niedokładnie się wyraziłem. Jeśli ktoś już wymieniał pedał gazu po zaświeceniu kontrolki epc to jaki jest koszt takiej wymiany orientacyjnie.
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • @barkop uzupełnij stopkę bo nawet nie wiemy czym jeździsz, a do forum dostęp ma każdy.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Uzupełniłem stopkę. Czy teraz znajdzie się ktoś kto miał do czynienia z taką awaria i ile kosztowała naprawa?
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • @barkop, może zamiast w ciemno wymieniać pedał gazu warto podłączyć komputer i zobaczyć jaka jest przyczyna awarii?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak właśnie robię ale z ciekawości pytam bo to z tego co widzę na forum częsta przypadłość. Właśnie odstawiłem auto jutro będzie podpięte pod kompa ale z ciekawości chciałbym wiedzieć orientacyjnie.
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Wczoraj po odpaleniu zgasła kontrolka epc świeciła się tylko od silnika, dziś po podłączeniu komputera pokazał się błąd p28 nie potrafię go zidentyfikować, miał ktoś do czynienia z czymś takim?
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Czym czytałeś te bledy?  Na pewno nie vcdsem lub vasem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie wiem czym były odczytywane po wykasowaniu nie wróciły.
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Bądź spokojny wróci, przerabiałem to w passacie b6
  • Błąd epc powrócił po odczytaniu : siłownik sterujący ciśnieniem doładowania. Ktoś już coś takiego robił? 
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • U mnie wyskoczył ten sam błąd silownika. ASO diagnozowało i nic nie stwierdzili. Od grudnia 2016 usterka się nie pojawiła. We wrześniu 2017 skończyła się gwarancją, ale po piśmie do Skody dostałem dodatkową gwarancję na tą usterkę. Siłownik to podobno typowa usterka skody. Wymiana całej turbinki, koszt ok 3500.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Zostawiłem auto w serwisie pracującym z vcds jutro mam mieć konkretną diagnozę i wtedy pewnie poznam koszt.. 
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Ja miałem nastawnik turbiny, robiony w aso po gwarancji koszt poniżej 1000zł delikatnie. W warsztacie podobno koło 600 można zrobić i taniej nawet.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • U mnie nic nie pokazało. Samochód stoi pod chmurką nie ruszany nawet 10 dni.. spadek napięcia na aku i stąd błędy które znikają po przejechaniu kilku kilometrów.. Aku się ładuje i jest ok.. trzeba jeździć
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?