FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Woda w klapie bagażnika
  • A dlaczego nie wypływa otworami na dolnej krawędzi klapy? Przecież to za rok skoroduje do końca.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Z tego co się orientuje to nie ma otworów na dole w klapie bagażnika. Co do korozji to powiedzieli mi w serwisie, ze od wewnątrz blacha jest zabezpieczona ale to dla mnie marne pocieszenie.
    Irytuje mnie postepowanie serwisu ktory mnie po prostu zbywa.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Chciałem Wam dać znać, że sprawa z wodą w klapie bagażnika została w końcu załatwiona. Okazało się, że przyczyną było źle zamontowane (od nowości) 3 światło stop. Nie do końca dociskało do uszczeleki. Zostało wymienione na nowe. Mam nadzieję, że to załatwi sprawę.
    Brawa dla nowego serwisu który sprawę mi załatwił. Temat uważam za zamknięty.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Napisz w odpowiednim dziale co to za serwis, jak cos zrobia dobrze warto pochwalic konkretnych majstrow
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja też zauważyłem taki objaw, jak miał autor wątku w moim Spaceback'u.
    Przy okazji wizyty w serwisie zgłoszę, bo na dłuższą metę woda może zaszkodzić...
    Rapid SB | 1.2 TSI 81kW (110km) EA211 | MY16 | FUN | Szary Quartz | 6000km | Nowa Huta
  • Mój Spaceback trafił ponownie do serwisu z tym samym problemem. Po analizie wygląda na to, że woda dostawała się także przez uszczelkę tylnej wycieraczki. Zostanie uszczelka wymieniona. Przypominam, że wymienione zostało także 3'cie światło stop.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Okazało się, że jest jeszcze 3'ci przeciek. Po rozebraniu klapy z wszystkich elementów plastykowych, mały promień światła wskazał na izolacje bitumiczną przy jednym z wyprowadzeń klapy (na zdjęciu). Otwór wielkości główki od szpilki ale właśnie przez to najwięcej wody się wlewało.
    20160408_155201.jpg
    1476 x 870 - 60K
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Witam, 
    Czy ktoś miał podobny problem w Liftbacku? Po weekendowych dość obfitych opadach, dzisiaj po otwarciu bagażnika zaczęła mi się wylewać ciurkiem woda z klapy bagażnika. Przy podniesionej klapie woda przelewała się częściowo przez wykładzinę, którą klapa jest wyłożona od wewnątrz, a w szczególności przez dwa plastikowe koreczki.
    Wody było na tyle dużo, że wylewała się przez dobre 15-20 sek i jest to dość niepokojące. 
    Jeśli ktoś miał podobny przypadek w Liftbacku, proszę o wskazówki gdzie ewentualnie szukać przecieku.
    RAPID LB| 1.2 TSI CJZD 110 KM|MY17| Ambition|Brązowe Cappuccino | 9980 km| Ełk
  • Moim zdaniem jedyne miejsce gdzie może przeciekać to tylna wycieraczka, problem znany, bo sam go przerabiałem, aczkolwiek chyba pierwszy raz zdarza się tak, że aż tyle wody tamtędy naleciało.
    Kiedyś jeden z Kolegów na Forum miał też przypadek, że miał źle obsadzoną szybę tylnej klapy i przeciekało, ale jak dobrze pamiętam to woda była w bagażniku, a nie w klapie. Widzę, że masz nowe auto na gwarancji, więc samemu nic nie kombinuj, tylko jedź do ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Gabgro, tak jak pisałem odnośnie mojego Spacebacka, to najwięcej wody wlewało mi się przez izolację z boku a nie przez uszczelkę od wycieraczki. Najlepiej rozebrać klapę "do gołej blachy" i pod światło zobaczyć, czy gdzieś nie ma dziurki.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Najprościej jest zdjąć tapicerkę klapy i pojechac na myjnie bezdotykowa. Od razu bedzie widac  którędy leci. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • dzięki za wszystkie odpowiedzi. Korci żeby zająć się tym samemu, tym bardziej, że pogoda nie jest ostatnio najlepsza, ale tak jak pisze @Maciek_1991 mam jeszcze auto na gwarancji więc skorzystam z ASO. Wrzucę info, jak już będę miał jakieś wieści w tym temacie. 
    RAPID LB| 1.2 TSI CJZD 110 KM|MY17| Ambition|Brązowe Cappuccino | 9980 km| Ełk
  • Mogę jeszcze napisać, że u mnie przeciek nie był widoczny po myciu na myjni bezdotykowej (nawet kiedy na tył lałem wodę po 20-25 minut). Natomiast, klapa nabierała wody wtedy, kiedy deszcz dosyć równomiernie padał przez dłuższy czas (cała noc), w taki sposób że sciekająca woda po karoserii mogła spokojnie dostać się przez dziurkę przy uszczelce do środka.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?