FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • Nic nie dostałem na PW.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja w poniedziałek odbieram swoje autko z serwisu i od razu zamawiam box-a
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A nie lepiej ułożyć silnik na programie z jakim wyjechał z fabryki a po jakimś czasie zrobić prawdziwy program ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Po roku, dwóch latach silnik juz dawno sie ułożył :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mój ma cos koło 25tyś więc się już dawno ułożył, a w stosunku do 1,0TSI jest słabszy więc box załatwi sprawę i będzie dużo lepiej jechał
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Hejka.
    Bigi a będziesz sprawdzał na hamowni ile przyrostu mocy masz na tym powerbox-e bo interesuje mnie temat z uwagi że na auto mam jeszcze niecałe 2 lata gwarancji, a i cena 480 zł jest akceptowalna w porównaniu do chip-tuningu, także jakbyś go shamował z box-em i bez to chętnie bym zobaczył wykresy
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Bigi możesz wstawić zdjęcie jak to jest podłączone
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @Rick też mnie ciekawi jak wygląda u niego teraz wykres tylko pytanie czy w naszych starszych silnikach będzie on podobny do jego nowszego. Na stronie gdzie kupił on tego boxa jest za to przykładowy wykres do naszych silników:
    http://vtech.pl/katalog/logo/power-box-Skoda-Rapid-1.2-TSI-105-KM-77-kW.jpg

    Z tym, że to co na wykresie nijak ma się do opisu na stronie. W opisie na stronie chyba są jakieś uśrednione wartości przyrostów na wykresie wartości są większe i chyba robione z jakimś droższym Boxem niż ten bazowy.


    @konry Bigi ma silnik EA211 więc u niego będzie inaczej niż w naszych EA111
    Pod tym linkiem masz pokazane gdzie się wpinasz w naszych silnikach:
    http://vtech.pl/pobieranie.html?file=files/download/Instalation%20manuals/Volkswagen/VAG%201.2%20TSI...

    ewentualnie tu ale to chyba ta sama instrukcja:
    http://vtech.pl/pobieranie.html?file=files/download/Instalation%20manuals/Skoda/VAG%201.2%20TSI%20en...

    i tu:
    http://vtech.pl/pobieranie.html?file=files/download/Instalation%20manuals/Skoda/Skoda%20Fabia%201.2T...
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Kurczę, jeśli rzeczywiście jest tak, ze na boxie będzie ok. 130 KM to chyba nie ma sensu robić Chipa dla paru więcej (na 95). 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Nie porównujcie chipa do boxa. Box wpiety w czujniki doładowania np zamiast ciśnienia 0.7 bara pokazuje ze jest 0.5 bara wtedy sterownik turbiny podnosi te ciśnienie do 0.7, ale faktycznie jest 0.9 bara ale silnik o tym nie wie. Sonda lampda wylapuje ze w spalinach jest za dużo powietrza i żeby był odpowiedni stosunek powietrza do paliwa dodaje paliwa i bierze sie większa moc. Chip idzie od razu z mapy i wg mnie są lepsze reakcje na gaz i większe możliwości  w tym większy Nm niz Box. Fota cjzd na boxie base vtechu. 
    Różnica miedzy moim co ma 235Nm a 210Nm na boksie jest taka jak miedzy serią co ma 175Nm a silnikiem na boxie co ma 210Nm takie są wrażenia. Box profesjonalny dobry na gwarancji, po gwarancji wg mnie chip. Box jest zrobiony zachowawczo i ma mniejszy przyrost ponieważ silnik ma ograniczona możliwość stosowania korekt dawkowania, mapa przyjmie co jej dasz i możesz wystroić jak chcesz z dolu więcej np paliwa z góry mniej, wygladzic wykres, box zawsze daje tak samo.

    magwLth.jpg
    800 x 563 - 53K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No fakt, jedzie się Nm-etrem. I rzeczywiście 25 Nm zapewne warte dołożenia pieniędzy do Chipa. Tyle, ze u dobrego tunera. Wysłałem jakiś czas temu zapytanie do jednej firmy z Gdyni i dostałem wycenę na 1 400 zł za chipowanie mojego silnika z przewidywanym efektem +20KM i +40Nm.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Pojedz do Kreatora Mocy. Bedzie w granicach 30-35KM i 50Nm.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Trochę daleko. Myślałem o podjechaniu ewentualnie do Tune-Up w Gdańsku
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • To ok, powiedz niech stroi pod 98, jeżeli chcesz.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie ma co porównywać chipa do boxa. Bo box to tylko substytut chipa.  Jednak jeśli za 480 zł osiągnę 125KM i 210Nm czyli przyrost względem serii +20 KM i +35Nm to taka inwestycja jest jak najbardziej opłacalna. A w razie jakichś problemów z silnikiem nie tracę gwarancji bo wypinam zabawkę i  serwis się nie przyczepi. Do całej inwestycji trzeba jeszcze doliczyć koszt hamowni ok. 150 zł aby sprawdzić co to daje to pudełko.
    Czyli sumując box ze sprawdzeniem to 630 zł.
    Chip natomiast to koszt u mnie 1500 zł u Kreatora Mocy chyba 1200zł + ok. 250 zł muszę doliczyć za paliwo razem 1450zł. Wychodzi na to że chip jest ponad 2 razy droższy i teoretycznie żeby być opłacalnym musiałby dawać przyrost pond 40KM  i 70Nm. Oczywiście to tylko sucha kalkulacja nie obejmująca dodatkowych atutów chipa np: lepszy przebieg charakterystyki momentu niż w box-ie itp.      
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • jak znajde czas to podjade na hamownie i wrzuce wykres. program bym zrobil po gwarancji ale znajac zycie juz bede szukal nowego auta ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Dajcie znać jak z Boxem u mnie 1500 zł za chip tuning:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Dzisiaj zamówiony BOX jutro powinien dojechać i po montażu dam znać co i jak :)
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Czekamy na relacje.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @Bigi zachęcił solidnie a @wojtek2626 coś czyje postawi kropkę nad "i" Czekam aż Wojtek założy i chyba też biere

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?