FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio SWING - gdy włączona stacja radiowa nie działa ŠKODA Surround i Virtual Subwoofer
  • Witam,
    Wczoraj odebrałem nową Skodę Rapid z pakietem audio. Jest Radio Swing + dodatkowe 2 głośniki z tyłu - ŠKODA Surround oraz Virtual Subwoofer. Gdy włączę jakąkolwiek stację radiową nie jest aktywne ani ŠKODA Surround, ani Virtual Subwoofer. Powyższe działają tylko przy usb, aux i bt audio. Czy to normalne zachowanie? Gdy jest włączone radio ŠKODA Surround oraz Virtual Subwoofer są nieaktywne. Szukałem w instrukcji, ale nie znalazłem żadnej informacji. Czy też tak macie? Mój pojazd jest nowy, tegoroczny po lifcie - silnik 1.0. Bardzo proszę o info.
    Pzdrw.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Normalne, gdybys mial radio cyfrowe to by dzialalo, stacje analogowe maja slaba jakosc i podbicie dzwiekow moze pogorszyc odczucia jakosci dzwieku.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Te funkcję działają tylko z nośników zewnętrznych tak jak napisał PinkFloyd
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Dzięki za info! Trochę szkoda, że nie działa przy słuchaniu stacji radiowych... Mówi się trudno.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Też żałuję, gdyż różnica w jakości dźwięku jest ogromna.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • znaleźliście może rozwiązanie tej kwestii? Tak naprawdę przez tą wadę przestałem słuchać radia ;P Po każdym włączeniu radia trzeba ręcznie przestawiać ustawienia dźwięku i po podłączeniu zewnętrznego źródła znowu przestawiać jak było... Bardzo to irytujące
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Mnie już to w tej chwili nie razi. Jakoś się przyzwyczaiłem. Zauważyłem tylko, że niektóre stacje radiowe brzmią "prawie jakby działał surround i subwoofer", a inne zdecydowanie gorzej, bardziej płasko. Chyba to
    zależy od mocy sygnału. Jeśli chodzi natomiast o odtwarzanie np. z mp3 to jest bardzo fajnie. Brzmienie przyjemne "soczyste", lepsze od niejednego auta z zestawem głośników firmy Bose. Wiem co mówię, porównywałem.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • no mi to trochę przeszkadza. Wiadomo czy można osobno w ASO dokupić DAB czy wymaga to też domontowania jakiegos sprzętu?

    EDIT
    Niestety znalazłem informacje, że nie jest to możliwe
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Mnie też wkurza różny poziom sygnału stacji radiowych. Dlatego praktycznie nie słucham ich z radia. Korzystam wyłącznie z AA na którym mam zainstalowaną aplikację z  internetowym radio. Zalety są takie, że mogę słuchać w bardzo dobrej jakości swojej stacji lokalnej tam gdzie nie ma już zasięgu nadajnik oraz ulubionych stacji blusowych z USA. Wadą jest to, że są pobierane dane internetowe. Chociaż ja nigdy nie przekroczyłem limitu.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • z której konkretnie appki korzystasz?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Wyszukaj na Sklep Play apke Polskie Radio, przez BT radio super jakości.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Replaio Radio
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • ja testuje Tunein i jeśli chodzi o ilość dostępnych stacji to jest tego bardzo dużo. Gorzej trochę ze stabilnościa appki..
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • TuneIn też ma tę zaletę że domyślnie działa przy asystencie głosowym gugla
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?