FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Łącznik stabilizatora
  • Witam wszystkich, no cóż zaczyna coś mi popukiwać na głębszych nierównościach jak jadę z góry, na równym  nie słychać nawet jak są dziury czy płyty lub kostka oraz przejazdy kolejowe, nie jest to pilna sprawa ale powoli trzeba będzie pomyśleć nad wymianą.
    Mam  gwarancję 4 letnią(kończy się listopad 2018r) ale zapewne ASO zleje sprawę bo to eksploatacja naszych paskudnych dróg, więc jakieś podpowiedzi aby nie kupić szajsu a DOBRE SPRAWDZONE  bo zapewne ktoś na forum już wymieniał, źródło mnie interesuje nie jakieś "aale...o" ogólnie jeździ się jeszcze komfortowo ale z życia wiem że zaraz się zdenerwuję i trzeba będzie wymienić bo mnie coś zaleje.
    Za dobre rady z góry dziękuję, autko w stopce i aktualny przebieg.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Nie podałeś, czy sprawdzałeś lub wymieniałeś poduszkę pod silnikiem. Takie objawy występują też przy poduszce. Wymiana - nie taka droga i problematyczna. W pierwszych rocznikach była to często występująca dolegliwość.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Była wymieniona poduszka skrzyni i łapa, miałem drgania jak przyspieszałem w okolicy 2500 obr, teraz jest spokój nawet gdy silnik się wachnie, słabe stuki nie są natarczywe tylko jak zjeżam z góry i przyhamowuję bo są tam głębokie nierówności i tylko tam coś zauważam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Dziś rano w hali garażowej było cicho i za radą znajomego pobujałem autko na boki przy otwartej masce, było słychać ciche tykanie, no cóż innym chyba łączniki się nie psuja brak odzewu, co do wyboru łączników myślałem że ktoś zaproponuje jakieś dobre zamienniki, temat uważam za zamknięty.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ja zrobiłem 167 000 km po Warszawie i u mnie nic nie stuka a jeszcze nic w zawieszeniu nie wymieniłem. Musisz mieć pecha. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Dobre łączniki to Febi, w Lemforder i TRW zdarza sie ze przy mocno skreconych kolach w małych autach gdzie jest większe wychylenie kół wypadaja gumowe osłony antykurzowe.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie mam pecha w Gdyni drogi są nie dobre, jestem pedantem w tych sprawach i nie lubię jak coś usłyszę, pisałem wyżej że jak z górki (Gdynia Pogórze) tam jak ktoś był to mi  przyzna rację, tak jak po mieście czy pod górę to nic nie stuknie, na razie trzeba pojeździć aby zaczęło stukać na byle dołku, zadzwonię do ASO czy jest na to gwarancja (120 tyś/4lata).
    PinkFloyd Dzięki za podpowiedz takie zakupię.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Śmiało zgłaszaj na gwarancji.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • oki
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ogólnie to ktoś powinien pójść siedzieć za drogi na pogórzu, a zwłaszcza za ten zjazd z pogórza do estakady. Dziura że cała stopa się chowa
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?