FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podświetlenie zegarów i różne natężenie
  • macie też tak w swoich rapidach, że podświetlenie np gdy świeci słońce jest mocniejsze, a gdy wjadę na ciemny parking(podziemny) to ściemnia się?
  • tak to normalne, daje ci znac ze robi sie ciemno i masz wlaczyc swiatla mijania

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • dokładnie, jest to szczególnie widoczne przy światłach dziennych, przy zegarach jest czujnik światła (czarna kropka)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Po to aby w nocy zegar nie oślepiał
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • a mi sie wydaje ze to dziala tylko na swiatlach dziennych bo nie zauwazylem przyciemniania zegarow na swiatlach mijania 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • no bo dziala tylko na dziennych, tak jak pisalem wyzej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A zobacz w dzień na mijania
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czujnik przyciemnienia zegarów działa też na światłach mijania tylko nie ściemnia zegarów do zera tak jak w dziennych gdy np: wjedzie się  w tunel żeby przypomnieć kierowcy  o zapaleniu świateł mijania, tylko przygasi żeby nie raziły. Sprawdzone kilkukrotnie.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Czy mając tak właśnie jak opisane powyżej można aktywować doświatlanie drogi do i z domu? Czy trzeba mieć coś dodatkowo. Posiadam doświetlanie zakrętów i doświetlanie przy biegu wstecznym.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Do doswietlania drogi czyli LH i CH potrzebny jest czujnik w podszybiu lub przy lusterku 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Powiedzcie proszę czy da się ręcznie zmienić jasność zegarów? Ostatnio pokonywałem długą trasę w większości po ciemku i przyznam, że dla mnie świecą trochę za jasno, ale nigdzie nie mogłem znaleźć funkcji przyciemnienia
  • W starszych modelach R nie ma ręcznej nastawy poziomu jasności zegarów. Możliwości CPU są bardzo ograniczone. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W rapidzie jest możliwość regulacji natężenia zegarów jak i radia.

    <mod> Możesz rozwinąć bardziej temat regulacji ręcznej nat. oświetlenia. Jak modele w których można to robić, tak i sposób jak się zmienia takie nastawy.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Za chwilę pojawi się tu filmik z regulacji natężenia oświetlenia w dzień. Wieczorem będzie regulacja w nocy.
    https://youtu.be/qXACJvdVB3U
    A oto regulacja natężenia w nocy plus reakcja na włączenie oświetlenia kabiny
    https://youtu.be/J5bjIDztDD0
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Del.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Gluszke20 [wymoderowane]... piszesz prywatne wiadomości i wszędzie gdzie się da. Odpisałem co musisz mieć by działało LH/CH  wysłałem link do konkretnego tematu.....czujnik w podszybiu jest do klimatronika. By działała funkcja easy light asistant ten czujnik musi wyglądać tak:
    I do tego trzeba poprowadzić 3 przewód od czujnika do BMC. Łatwiej wymienić czujnik w lusterku.
    Poza tym temat jest o podświetleniu zegarów a nie CH/LH
    r3daNB.jpg
    1440 x 2560 - 1M
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?