FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oświetlenie wnętrza kabiny
  • Hej, od września jestem szczęśliwym posiadaczem Spacebacka 1,4 TDI ale kupionego z drugiej ręki. Od samego początku zauważyłem, że nie mam kontroli nad światłem wewnątrz samochodu - tzn. mogę je włączyć i wyłączyć wciskając guzik ale nie umiem ustawić go tak, żeby samo się włączało przy otwieraniu drzwi - trochę wygląda jakby brakowało przełącznika - czy mógłby ktoś z was wrzucić zdjęcie lampy wnętrza z przodu?
  • Trochę własnego wkładu nie uszkodzi. Zamiast oczekiwać na zdjęcie, mozesz sam zdjęcie swojej lampki umieścić na forum. Z pewnością otrzymasz więcej odpowiedzi czy porad...
    Niezależnie od tego: zerknij do instrukcji obsługi, czy masz tak jak na ilustracjach, czy korzystasz ze wszystkich przełączników i wyłączników właściwie.
    Za fotce masz przednią lampkę bez szkiełka z mojego R. Są tam dwa zewnętrzne przyciski dla żarówek bocznych oraz jeden suwakowy przełącznik do trybów pracy oświetlenia kabiny: wyłączony/załączony/automat przy otwartych drzwiach. 
    Jak masz używkę - możesz skorzystać z firmowej strony i tam masz jak on-line tak i do pobrania instrukcję obsługi.
    Daj znać, co stwierdziłeś.
    przednia lampka przod.jpg
    800 x 600 - 49K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen dzięki za szybką odpowiedź. Twoje zdjęcie potwierdza moje przypuszczenia o urwanym przełączniku... Jest na stałe przesunięty na opcję wyłącz. I nie bardzo jestem w stanie go przesunąć - tak myślę, że może trzeba zdemontować całość. Czy jest na to jakiś sprytny sposób?
    lampa.jpg
    555 x 416 - 22K
  • Demontaż lampki jest banalny, od strony szyby podwazasz "szybke" lampki, ciagnąc do dołu - wystarczy to zrobić palcami. Po zdemontowaniu ukażą się żarówki i w głębi zobaczysz srubki. 
    Przy okazji naprawy/wymiany tej lampki, możesz pomyśleć o założeniu bardziej wypasionej z innego modelu z grupy VAG.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 Jakie nowocześniejsze tutaj pasują? 
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Przy prawej lampce jest kratka. Orientujecie się do czego ona służy?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Miałem na myśli lampkę z większą ilością funkcji a konretniej to już trzeba poszukać. Nie chce z głowy nic podpowiadać bo wprowadzę w błąd.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Na Allegro trudno znaleźć lepszy zamiennik...
    Używana lampka chodzi za ok. 60 zł.
    Można spotkać dokładnie taką, jak w R, ale inną, o rozbudowanych lampkach nie spotkałem.
    Skoda jak i VW co model, to często zmienia choćby same gabaryty poszczególnych elementów. Wtedy jest trudno z podmianą prostych części. 
    Sama lampka spełnia poprawnie swoje zadanie - oświetlenie przednich foteli jak i indywidualne oświetlenie dla kierowcy i pasażera. Można poprawić oświetlenie poprzez wymianę żarówek na LEDy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • lampka sama w sobie mi nie przeszkadza i uważam, że spełnia swoje funkcje doskonale - chciałbym tylko jakoś włączyć to automatyczne uruchamianie. Postaram się ją zdemontować jak zrobi się trochę cieplej albo znajdę jakiś garaż ;). 
  • Spróbuj cienkim przedmiotem/śrubokrętem przesunąć położenie suwaka w drugą krańcową pozycję, w celu ustawienia automatycznego załączania oświetlenia kabiny. Nie musisz wyjmować schowka na okulary ani samej lampki, tym bardziej szukać garażu. Taka próba to chwila. Stwierdzisz, czy takie rozwiązanie wystarczy, czy masz kupić nową lampkę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Coś takiego miałem na myśli,  ktoś z OCP sprzedaje : https://www.olx.pl/oferta/lampka-w8-grupa-vag-ambition-przejscowka-led-CID5-IDqVHRz.html
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @jercen - próbowałem to przesunąć na samym poczatku, ale sprawia wrażenie jakby lekko "wyciśniętego" do wewnątrz i nie chce shiet przesunąć.  notę chciałbym też czegos uszkodzić przy okazji ;).
  • Zobacz przy dobrym oświetleniu, na ile jest widoczny zaczep lub inne mocowanie uchwytu przełącznika. Psiknij tam sprejem i przesuń suwak. Nie potrzeba wielkiej siły do przesunięcia suwaka. Sądzę,że da radę przesunąć suwak p.pom cienkich szczypcy lub innych kleszczy. Byłoby dziwne, by z powodu brakującego kawałka plastiku trzeba było  dopłacić kilkadziesiąt (!) czy kilkaset zlotych. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Udało mi się wykręcić lampke - to faktycznie żaden problem, ale warto wziąć pod uwagę, że będziemy mieli do czynienia ze śrubkami typu Torx. W każdym razie wydaje się, że po prostu nie mam elementu zamykającego obwód. Kończy się na tym, że zamawiam nową lampkę w salonie skody - cena 95zł.
    1.jpg
    720 x 960 - 60K
    2.jpg
    720 x 960 - 82K
    3.jpg
    2048 x 1536 - 390K
  • Na ali można nabyć nówkę:
    https://pl.aliexpress.com/item/2016-New-Car-Dome-Reading-Map-Light-Lamp-For-Volkswagen-VW-Passat-B5-...
    za niecałe 50 zł.
    Nasuwa się pytanie, czy aby nasze zamontowane lampki nie mają wschodnie korzenie :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?