FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana modułu komfortu cos da? Dodatkowe funkcje
  • Witam czy zmiana modułu komfortu może zwiększyć mozliowści rapida. A mianowicie domykanie szyb, zamykanie zamka po właczeniu silnika, np skret uruchamia swiat;a przeciw mgielne, po 2 krotnym nacisnieciu przycisku zamykania wyłaczaja sie czujniki ruchu we wnetrzetrzu-tak aby dziecko zostało w srodku i zalaczała sie syrena?? Potzrebuję takich modyfikacji, ktoś coś robił zna dobrego elektryka  z małopolski
    RAPID LB/1.2 105KM/MY12/Elegance/Srebrny metalic/70tKM/Dobczyce
  • Bez zmiany modułu komfortu możesz ustawić VCDSem:
    - domykanie szyby kierowcy z pilota
    - doświetlanie zakrętu
    - zamykanie zamka po przekroczeniu 15km/h
    Jeśli masz oryginalny alarm, czujki wyłącza się na słupku B od strony kierowcy.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Domykanie zamka to jest opcja w swingu, nie trzeba vcdsa
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Mam wersję z grudnia 2012 i kwestia jest taka iż wymieniłem moduł na najwyższy jaki sprawdził mi znajomy i dalej nic. Było to włączone i nie działało czekam na kabel do alarmu tytan bo jest założony może on puści domykanie i wyłączanie tej czujki
    RAPID LB/1.2 105KM/MY12/Elegance/Srebrny metalic/70tKM/Dobczyce
  • Mam auto z 7 października 2015 rozumie że to my16 domykanie szyby przez przytrzymani przycisku od kierowcy działa. Nie działa kluczykiem ani w pilota można to włączyć?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • w BMC z końcówką 089C można to zakodować, wszystko jest w dziale związanym z VCDS.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • A takie pytanie gdzie znajdę tego BMC żeby odczytać ewentualnie ten numer z tą końcówka. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Podłączasz VCDS i przy skanowaniu BMC   (09-Cent.Elect.) masz podany nr. sterownika. 
    Chyba że fizycznie chcesz go wyjąć na obudowie też jest oznaczenie, a jest gdzieś pod kierownicą. Ale fizyczne wyjęcie nie włączy ci domykania szyb, i tak potrzebujesz VCDS.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Wiem wiem tylko chciałem odczytać numer z modułu żeby wiedzieć co mogę sobie planować do modyfikacji.  Bo nie mam możliwość podjechać do kogoś kto ma kablem jak na razie. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Bez kabla i tak nie podziałasz.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Wiem że bez kabla nie zdziałam nic ale dzięki temu że sprawdziłem jaki mam numer modułu, wiem w co mogę teraz doposażać Rapidka.
     tego będę się trzymał http://rapidklub.pl/discussion/942/my16-doposazenie-w-czujnik-deszczu-i-światla-retrofitting#Item_17
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Jak nie masz ściemnianego lusterka wstecznego to możesz mieć problem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Będzie  ściemniane bo liczniki w nocy reagują na włączenie oświetlenia w kabinie i świecą jaśniej.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Glusze20 musisz jednak poczytać forum bo błedne wnioski wyciągasz ;/
    Licznik reaguje u każdego bo nie ma ręcznej regulacji natężenia światła licznik ma swój czujnik światłoczuły jednak z czujnikiem deszczu zmierzchu LH, CH nie ma to żadnego związku
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • To od czego są w lusterku dwa czujniki jeden jest jak by pod szkłem lustra na samym środku taki okrągły a drugi od strony szyby auta taki kwadratowy? A lusterko na takie numery
    905-4023 3G0 875 511 E SMA
    F00406Z3   180915

    Lusterko wewnętrzne automatycznie przyciemniane.

    A co jest z  ręcznie ustawiamy podświetleniem zegarów z pozycji radia?. Mam i mogę  ustawiać jaśniej ciemniej.
    Regulacja w dzień:
    https://www.youtube.com/watch?v=qXACJvdVB3U&t=7s
    Regulacja w nocy:
    https://www.youtube.com/watch?v=J5bjIDztDD0


    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Spokojnie, jeśli masz lusterko automatycznie przyciemniane, to ok.
    Jednak czujniki samego lusterka, podświetlanie zegarów i automatyczne światła nie mają ze sobą nic wspólnego.
    Czujniki w lusterku sterują tylko przyciemnianiem lusterka a podświetlaniem zegarów steruje czujnik w zegarach.
    Automatyczne światła wykorzystują czujnik na podszybiu (desce) albo czujnik w PODSTAWIE lusterka wstecznego. Oczywiście, skoro posiadasz lusterko aut. ściemniane, to możesz działać dokładnie wg. przepisu, do którego link podałeś.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?