FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rezonans, dzwonienie z okolic wydechu
  • Witam 
    Chciałem szanowne grono podpytać czy i Wy macie dziwne efekty dźwiękowe w okolic katalizatora. Objawia się to dzwonieniem, jakby grzechotaniem metalowych kulek w puszce pojawiającym się w okolicach 1800obr/min i słyszalnym swobodnie do 2500obr/min. Później zagłusza to już trochę silnik. Wszystko słychać wyraźnie na zewnątrz auta. 
    ASO osłuchało, przeglądnęło osłony termiczne i mocowania i stwierdziło .... że tak ma być bo ich testówka z przebiegiem 20kkm też tak ma. Witki mi odpadły ...
    https://drive.google.com/file/d/0Bz5BOhuf1HXLRk9ITDV2SnZ5QlU/view?usp=sharing
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki za linka. Mój silnik to już ea211 i nie dotyczy go, z tego co wiem, sprawa wibrującego cięgna zaworu wastegate. Dźwięk zresztą pojawia się tylko przy dodawaniu gazu, przy schodzeniu z obrotów go nie ma.
    Edit: Sprawdziłem i cięgno nie rezonuje u mnie.
    ---
    Temat się rozwinął. Po wstępnej diagnozie dźwięk pochodzi z głowicy silnika. Centrala Skody "myśli" co z tym zrobić. Po osłuchaniu stetoskopem słychać klepanie na panewce wałka wydechowego pierwszego cylindra.
    Ponawiam prośbę o kontakt jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem.

    <mod> Zapewne chodzi o zawór wydechowy ...
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • czy to taki dzwięk klepania, przy przyśpieszaniu?
    Rapid LB, 1.2 cjz 90KM,active 2016, srebrny, Elbląg
  • Tak, przy mocniejszym depnięciu szczególnie da drugim i trzecim biegu w okolicach 3 tyś obr do około 4 tyś najmocniej to słychać.
    Brak wypadania zapłonów na logach vcds. 
    Podejrzanym jest wariator. Na dniach wymiana. Dam znać czy pomogło.
    @krzys301, Masz podobny problem?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • przy przyśpieszaniu jest jakby takie głuche stukanie, jak przy przepalonym kolektorze w Vectrze . Dokładnie tego nie analizowałem, , zrzucam to na TTTM , ale może coś jest na rzeczy. Auto ma dopiero 3 tyś km.
    Rapid LB, 1.2 cjz 90KM,active 2016, srebrny, Elbląg

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?