FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podświetlenie deski i radia - o co chodzi?
  • @van_daal sprawdzę, ale chyba u mnie w radiu nie mam opcji takiej. 
    Moje radio wygląda tak jak w załączniku.
    rapid-radio.jpg
    1024 x 768 - 65K
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • no nie no, w tym to nie masz.

    ja teraz w tym radiu co mam z alhambry mam jakieś ustawienia jasności ale one dotyczyły tylko samego radia.

    niemniej jednak sprawdzę dzisiaj wieczorem jeszcze raz.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @Van_daal w moim poście o światłach jest link do ruskiego kolegi który pokazuje te zależności i sposób zmiany intensywności podświetlenia w rapidzie my17. Zerknij tam...

     @Nesil - w pierwszym poście napisałeś ze przyciski również nie świecą więc jak jest? Najlepiej wjedź do ciemnego garażu i nagraj film licznika (bez flesha) podczas nagrania przekręć przełącznik świateł z pozycji off na mijania i odwrotnie i wrzuć na forum.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesik1 - tak, przyciski u mnie także nie świecą, jedynie zegary reagują kiedy w nie czymś poświecę, lub zapalę światełko w kabinie(te nad głową).
    Po pracy postaram się coś nagrać.
    W instrukcji od radia jest jakaś wzmianka o podświetleniu(załącznik)
    rapidradio.png
    864 x 542 - 244K
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • a że tak z głupa zapytam.
    sprawdziłeś bezpieczniki? :)

    ja raz musiałem docisnąć bo się obluzował.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • bezpieczników nie sprawdzałem. W weekend dopiero będę miał czas to zrobić, bo w tygodniu wcześnie zaczynam pracę i późno kończę a garażu niestety nie mam.
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • no ok. do weekendu niedaleko :)
    jeśli chodzi zaś o regulacje podświetlania w radiu, to powiem szczerze, że nie wiem co ona robi nawet za bardzo.
    niby mam ustawione na automatyczne ale nie zauważyłem, żeby to cokolwiek robiło bez względu na to czy dałem wysoko, czy nisko.
    no i dalej wydaje mi się, że działa to tylko na samo radio.
    spróbuję, pobawić się tym w dzień jeszcze.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • tam na koniec odpaliłeś lampkę? bo w sumie nie wiem co zrobiłeś.
    jest trochę za ciemno u ciebie te zegary.
    jeśli tak to na światło reaguje tak samo jak u mnie
    nie wiem, zobacz te bezpieczniki. u mnie przy zmianie świateł jak jest ciemno to podświetla na mijania
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Tak. Na koniec zapaliłem lampkę żebyście widzieli ze reaguje na światło. Regulowałem podświetlenie radia ale bez skutku.
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • dziwinie to wygląda, i na pewno nie jest to prawidłowe działanie oświetlenia. Jesteś pewny że stało się to po przyciemnieniiu szyb? Może chłopaki bawili się radiem i zmniejszyli podświetlanie do min. ???
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Na radiu podkręciłem na max i jest bez zmian.
    Tak, to powstało po tym jak odebrałem auto. Dwa dni przed jeździłem wieczorem i wszystko było ok. 
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • Nasuwa mi się jeszcze próba: przy jasnym dniu, otwórz wszystkie drzwi. Jak zachowa się czujnik przy takiej sporej dawce światła?
    Jeszcze jedna możliwość - bardziej złożona: podmienić na próbę zegary. Czy to coś da. Przynajmniej można będzie określić poprawność działania Twojego czujnika. Wtedy będziesz miał też odpowiedź - czy takie przyciemnienie szyb ma wpływ na działanie czujnika.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W zegarach jest prawdopodobnie immobilaizer i jeśli tak jest to nie jest to dobry pomysł.
    To wygląda tak jak by włącznik nie przekazywał info do BMC ze zostały zapalone światła. A w wyświetlaczu segmentowym nie ma ukrytego menu? Może ustawienia fabryczne? No i bezpieczniki to podstawa ( klakson dziala?)

    Gdyby powodem takiej sytuacji była by ciemność spowodowana przyciemnieniem szyb to w żadnym rapidzie w nocy nie było by podswietlenia...
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Bezpieczniki zostaw w spokoju. Układ i zasilanie zegarów działa. Pytanie czy i jak działa układ czujnika? Stąd propozycja podmiany zegarów. Oczywiście nie wspomniałem o sparowaniu nowych zegarów z kompem, bo bez tego ani rusz.
    Serwis jak podejmie się tego zadania, to sam wykona m.in. próbę podmiany zegarów.
    No chyba że układ działa prawidłowo - tylko przy zmienionych warunkach świetlnych Twoje obiektywne wrażenia są zmienione do poprzednich, przed przyciemnieniem szyb.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ewidentnie coś jest nie tak, bo w tej chwili nocą podświetlenia nie ma. Jadąc autem nie widać wskazań z deski rozdzielczej, także to nie są moje odczucia a fakty. Gość który mi robił szyby odwoził mi auto wieczorem i dzwonił będąc w drodze z zapytaniem jak włączyć podświetlenie, bo nie działa. Zreszta na filmiku dosyć wyraźnie widać, że nic nie widac :[
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • U mnie w MY16 jest tak regulacja podświetlenia światła dzienne i mijania
    w dzień
    https://youtu.be/qXACJvdVB3U
    i w nocy
    https://youtu.be/J5bjIDztDD0
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • gluszke20, to ci muszę powiedzieć, że masz w radiu fajnie to zrobione.
    natomiast u mnie w my15 nawet w radiu mib std2, nie ma takiej pozycji.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Chlopaki, nie jest to kwestia regulacji podswietlenia. Nawet w autach z regulacją nie da się sciemnić podswietlenia w aucie do "0".
    U @Nesil wyraźnie widać ze nie ma reakcji na włączenie świateł. Pozostałe opcje działają prawidłowo (gdy swiatła są wyłączone) Nie jest to kwestia licznika bo nie swieca rowniez przyciska radia, reg. Nawiewow, i inne które powinny świecić w nocy.
    Pytanie co mogli zrobić ludzie od oklejania szyb...? Chyba że zbieg okoliczności... a bezpieczniki zawsze warto sprawdzić przy problemach z elektryką.
    Ja na szybko podmieniłbym włacznik świateł. 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Tyle, że włącznik świateł nie włącza ich bezpośrednio ale za pośrednictwem BCM-a. Skoro światła działają, to włącznik jest ok. Jak nie działa całe podświetlenie nocne (przyciski, zegary) to może to być problem z BCM-mem.
    Jak nie działa tylko podświetlenie zegarów, to może być problem z zegarami.
    Tak czy siak trzeba zacząć od dokładnego sprawdzenia bezpieczników.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?