FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwna wersja Rapida FL
  • Wczoraj był u mnie kolega z Ukrainy swoim Rapidem FL, ale miał niespotykany u nas silnik, był to silnik 1,6 MPI 110KM ze skrzynią 5 biegową, zauważyłem też ze zamiast przycisku S-S miał podgrzewanie przedniej szyby a w schowku nie miał całej konsoli od radia przez co schowek był dużo większy niż u mnie. Pierwszy raz się spotkałem z taka wersją, z zewnątrz typowy Rapid z bi-xenonami, niestety nie miałem tel żeby zrobić foto
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Zwykla, normalna wersja na wschodnie rynki. Przejechałeś sie chociaz ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Rapid produkowany i sprzedawany na wschodzie. To nie są "nasze" Rapidy z Mlada Boleslav. Już sam silnik mówi o pewnej różnicy - chodzi o normy Euro. Na wschodzie jeszcze nie maja takich rygorystycznych norm - stąd silniki starszych generacji tam jeszcze nadal żyją.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Szkoda, że u nas nie ma podgrzewanej przedniej szyby, idealne by to było.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • przejechałem się ale to nie jest to co TSI , jedzie przyzwoicie ale obroty ponad 3tys to można dopiero coś podziałać, u mnie od 1700 a najlepiej 2000 już ciągnie hehe ale jeżeli chodzi o silnik to głośnośc podobna do naszych więc tutaj winne bardziej wygłuszenie wnętrza niż hałas silnika. jeżeli chodzi o podgrzewanie szyby to nie sprawdzałem jak to działa kolega tez nie wiedział bo ma auto od tygodnia a być może to chodzi o załączenie elektrycznej nagrzewnicy
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Jesli u nas by była taka wersja z 1,6 to gwarantuje, że byłaby kolejka na Rapidy... ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • faktycznie jak się wejdzie na konfigurator RU to jest podgrzewana przednia szyba
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Sądze ze tak, tym bardziej że wtedy bez problemu można zakładać LPG i jeździć długo i tanio, fakt że kosztem gorszych osiągów ale cos za coś
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Na konfiguratorze jest podgrzewana przednia szyba. W katalogu na wschód - nie znalazłem przedniej szyby ogrzewanej elektrycznie (z wtopionymi paskami grzejnymi). Wygląda to na to, że ten przycisk załącza montowany do naszych (nie wszystkich) R element grzejny PTC. Byłoby to zrozumiałe dla wersji przeznaczonych na inne szerokości geograficzne niż nasze.
    Ciekawe - czy ta wersja ma w takim układzie drugi, niezależny włącznik ogrzewania tylnej szyby, czy też są obie szyby sprzężone?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen a ja taką szybę znalazłem. Nawet w ETCE jest oznaczona jako "ROSJA" i ma numer katalogowy 
    60U845011 lub
    60U845011A. Na zdjęciach:
    https://www.avito.ru/bryansk/zapchasti_i_aksessuary/novoe_lobovoe_steklo_polo_rapid_polo_rapid_12072...

    widać kostkę z kabelkiem do podłączenia w dolnej części.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • nie żebym zaraz chciał wymieniać szybę, okablowanie i część kokpitu ale na to miał bym chrapkę gdyby nie kosztowało jakoś kozacko dużo :)
    ale już widzę, że dopiero od MY16. to by było na tyle :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • szkoda ze na naszym rynku nie ma dostępnej podgrzewanej szyby na pewno bym się skusił przy zamawianiu
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @wojtek2626 oj nie Ty jeden zapewne

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?