FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pedał hamulca, poradźcie!
  • Co raz częściej zauważyłem coś takiego, na wciśniętym na postoju pedale hamulca czuć takie jak by pojedyncze bicie w pedał, wcześniej tego nie było aż tak często jak teraz ma ktoś jakiś pomysł? 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Chodzi ci ze czujesz jakby jakas sprężyna przeskakiwała?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak dokładnie. 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Norma w serwie w Rapidzie, mam odpowiedz ze Skody w Czechach ze temat znany i.normalny dla tego typu serwa gdzie sprężyna wydaje odgłos w czasie odprężania po mocnym scisnieniu. Po wymianie po czasie jest to samo wiec nie wymieniają bo.sie to nie nasila i nie.ma na nic wpływu.  W Polsce stwierdzili ze norma, w aso w Niemczech wymienili i po czasie to samo taka padła odpowiedz- obok stal nowy rapid i tez to mial, stal tez po przebiegu 80 tyś km i tez z takim samym nasileniem. Olałem to i juz na to nie zwracam uwagi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No niestety trzeba będzie się do tego przyzwyczaić.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Witam
    Czy piszczą wam hamulce podczas lekkiego nacisniecia pedału? U mnie zdarza się to często i jest to trochę irytujące! Muszę parę razy mocniej przyhamować to wtedy ustaje. 
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Wygląda na to, że masz w miarę nowy samochód. W Twojej sytuacji, przy delikatnym hamowaniu, dochodzi do opisywanego zjawiska. Hamulce potrafią wydawać nietypowe odgłosy. Takie zjawisko (fizyczne) występuje, jest to normalne. Jeżeli chcesz zmiejszyć czy zlikwidować odgłosy pochodzące z hamulców, należy korzystać z nich zdecydowanie mocniej (co sam zauważyłeś). Dochodzi do kompromisu pomiędzy spokojną, łagodną jazdą z minimalnym wykorzystaniem hamowania (z możliwymi efektami dźwiękowymi) a twardszym hamowaniem (z większym zużyciem okładzin ściernych) przy zmniejszeniu lub całkowitym wyeliminowaniu źródła hałasu pochodzącego z hamulców.
    Przy normalnej eksploatacji, nie spotykam się z piszczeniem hamulców w moim R.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cześć, mi ostatnio jak się wciska pedał gazu podczas jazdy to wydaje taki dźwięk dziwny dźwięk jakby tam jakaś siatka foliowa była na zakupy i jest zgniatana. Mieliście podobny problem?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?