FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Raport TÜV
  • Takie info znalazłem, trochę wyrwałem z kontekstu ale jest też o Rapidzie.
    Raport TÜV
    "Siedem modeli w zestawieniu niemieckich służb technicznych, ale Czesi nie bardzo mają się czym pochwalić – najlepsze okazało się Yeti (64. miejsce), Fabia i Roomster o włos zapewniły sobie miejsce powyżej
    średniego wyniku (76. lokata). Superba szukajcie na 85. pozycji, Citigo – na 94. (dlaczego tak nisko, skoro bliźniacze technicznie Mii jest znacznie wyżej?). Najgorzej wypadły Octavia i Rapid (ex aequo 97. miejsce). Rapid ma spore kłopoty z wyciekami oleju, dodatkowo z elementami hamulców oraz oświetleniem. Z kolei Octavia nie „znaczy terenu”, ale ma problemy z wydechem."
    Teraz pytanie macie  jakieś problemy z wyciekami oleju i hamulcami albo oświetleniem  ??? bo ja osobiście nie mam problemu
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Trochę to dziwne zestawienie. A może chodzi o starsze, kilkuletnie pojazdy? Yeti i Roomster już nie są produkowane. Z kolei statystyki sprzedaży chyba są bardziej korzystne dla O i R. Pytanie - czego dotyczyło to zestawienie, jakie kryteria były przyjęte? Niemal każdy model ma już za sobą co najmniej jeden FL, niektóre wręcz nową wersję. O które wersje chodzi w zestawieniu?
    Patrząc na nasze forum, to R ma swoje bolączki, ale chyba nie aż tak wielkie. A już nie tak wielkie, by wraz z O plasować się na niemal setnym miejscu. No chyba, że chodzi o pojazdy z pierwszych lat wypuszczenia na rynek, bez uwzględnienia poprawek wprowadzanych przez Skodę.
    Temat wycieki oleju, hamulce czy oświetlenie - sądzę, że większość kierowców R nie zgodzi się z tą opinią.
    Może jeszcze jedno pytanie - dla kogo było robione zestawienie i w jakim celu?  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Raport jakości firm motoryzacyjnych 2018 dla Auto Świat
    http://www.auto-swiat.pl/uzywane/raport-jakosci-firm-motoryzacyjnych-2018/k814c9
    Stąd to wziąłem
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • cóż.
    mi tam olej wyciekał więc nie zaprzeczę.
    zasadniczo co chwilę coś brzęczy, cyka, czy też wydaje inne odgłosy. nawet te o których nie pisałem na forum więc ja zasadniczo to bym nawet był gotów stwierdzić, że na swoje miejsce zasługuje.
    ja to rozumiem, że to jakoś kozacko dużo nie kosztowało jednak dziwi mnie, że tyle razy do serwisu muszę z tym jeździć i te jelenie to po prostu naprawiają.
    nie wiem, aż tak trudno jest zrobić samochód który wytrzyma okres gwarancji tak jak każda elektronika typu RTV AGD? tak, dokładnie mówię o tym, że sprzętów nie produkuje się na lata już i ja to rozumiem. ale że produkują tak by samochód co pół roku stał w serwisie gwarancyjnym to na tle tych milionów produkowanych samochodów przestaje być dla mnie wytłumaczalne.
    nie wiem, przeraża mnie myśl co będzie się działo po okresie gwarancji i szczerze gdyby nie to, że samochód od żony kwalifikuje się do wymiany to rozważał bym zmianę swojego
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • A ja się tam w całej rozciągłości zgodzę z wnioskami raportu. Żeby tak upaść z jakością! Mój rapid miał już więcej usterek niż wszystkie moje wcześniejsze siedem, razem licząc. A większość z tych siedmiu to skody! I oczywiście część tych usterek aso usunąć nie umie/ nie może.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?