FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana wycieraczek
  • Czy ktoś z was już próbował wymieniać pióra wycieraczek?
    Ew. gdzie można dostać pióra do rapida (poza ASO i internetem), bo okazuje się, że standardowe wycieraczki dostępne na stacjach benzynowych jakoś nie nie pasują...
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Ja co prawda wycieraczek nie miałem okazji zmieniać, ale muszę przyznać że ostatnio na zmianę jeździłem rapidkiem służbowym żony i naszym prywatnym i muszę przyznać, że wycieraczek przednich u żony w samochodzie w ogóle nie słychać podczas pracy. Natomiast w naszym prywatnym samochodzie słychać i to nawet znacznie (szczególnie przy dobijaniu do lewej krawędzi przedniej szyby). I nie wiem czy to jest normalne i tak ma być, czy jednak coś jest nie tak. Różnica w samochodach jest tak, że żona ma diesla (wersja ambition), a nasz prywatny 1.2tsi (wersja elegance). Aha i na pewno nie jestem przewrażliwiony :), różnica na pewno jest.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Szyby macie takie same u mnie też słychać tak jak to okresliłeś dobijanie zależy to od pióra wycieraczki.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • No właśnie, ale wg mnie pióra wycieraczek również są takie same... No nic dziwne, ale chyba musi tak być.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • @marisztsi a może masz tłustą szybę 
  • Nie, na pewno nie mam tłustej szyby.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • U mnie np. dopijania nie słychać ale chodzą tak jakbym na sucho szorował. Zmieniłem nawet pióra na inne pomimo, że to nowe auto i jest tylko trochę lepiej. 
    Zmienia spowodowana była może nie tym szumem ale tym, że wycieraczka kierowcy na dole na wysokości jakiś 15 cm mazała trochę. Nowa pomogła ale też zaczyna delikatnie mazać.
    Może ramię jest jakieś krzywe lub za słabo dociska.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mazanie na wysokości jak to okresliłeś też pojawiło sie u mnie jak myłem auto poświęciłem troszkę wiecej czasu i oczyściłem szybę oraz samą wycieraczkę poza płynem do szyb,i wody i szmatki nic nie używam trochę pomogło.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dyskusja zeszła trochę z tematu, a temat nadal dla mnie aktualny.

    Gdzie można dostać pióra do rapida (poza ASO i internetem) ?

    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • W Selgrosie
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W każdym sklepie motoryzacyjnym. Jak nie mają na miejscu to zamówią w hurtowni.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja jestem kolejny raz po wymianie wycieraczek i chyba najbardziej zbliżone do oryginałów są Bosch AeroTwin. Moim zdaniem są całkiem niezłe.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?