FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zaślepka czujnika nasłonecznienia - montaż ładowarki USB
  • Planuję  montaż ładowarki USB w zaślepce czujnika nasłonecznienia na podszybiu.
    Próbowałem przebić się przewodami "od góry", ale bez skutku.
    Czy komuś udało się/próbował przeprowadzić przewody do tego czujnika?
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Trochę zaciekawił mnie podany temat miejsca montażu.
    Pierwsze pytanie - masz/nie masz czujnik nasłonecznienia?
    Czy w tym miejscu chcesz włożyć ładowarkę czy też i gniazdo USB?
    Trochę to nieszczęśliwe miejsce, dla mnie bardzo "odległe" od klasycznej pozycji siedzenia kierowcy/pasażera.
    Swoją drogą, jest sporo innych miejsc jak do zamontowania ładowarki 12/5 V (do kamery, nawi,...) tak i do zamocowania samego już gniazda USB.
    No ale może to jest coś nowego, co jeszcze nikt nie próbował?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen czujnika brak - jest tylko zaślepka, dlatego planuję wykorzystać miejsce.
    Mój pomysł jest taki żeby zamontować tam ładowarkę z wyjściem USB (w praktyce "wybebeszoną" ładowarkę wpinaną w gniazdo zapalniczki). Możliwe, że porty USB będą poziomo lub pod kątem w stronę kabiny - muszę zrobić przymiarkę. Na razie blokuje mnie brak przewodów przy zaślepce  (@PinkFloyd dzięki za linka sprawdzę go).
    Założenie jest takie, ze kabelki USB będą wpięte na stałe - na podszybiu wożę telefon lub tablet, to najbliższe miejsce do montażu ładowarki - nie chce wiercić deski.
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Szybciej i łatwiej poprowadzisz kabel (z prawej lub z lewej strony) za deską rozdzielczą, bez jej demontażu. Jest tam szczelina, panel deski nie dolega szczelnie do karoserii. A pod szybą jest kilka ładnych centymetrów osłoniętych na całej długości szyby, przyciemnianą krawędzią. Kabla nie bedzie widać, nie będzie się plątał. To jest jedna z opcji poprowadzenia kabla do Twoich planów, i założenia gniazda w miejscu czujnika. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Taki jest plan "B", rozbieranie połowy deski, żeby przeciągnąć 1 kabelek mi się nie uśmiecha.
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Wyciągnięcie radia wystarczy
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Właśnie nie bardzo, wewnątrz deski nad radiem jest plastikowy element, który skutecznie blokuje dostęp do okolic czujnika światła (przynajmniej tak to wyglądało jak wydłubałem radio). 
    Po wyjęciu zaślepki czujnika - próbowałem kawałkiem drutu "przebić się" od góry "do wnętrza" deski - niestety bez efektu, na żaden otwór nie trafiłem :(. Wzrokowo też nie dało się żadnego przejścia zauważyć:(
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Pod deską, za zaślepką czujnika jest duża wytłoczka, która rozprowadza powietrze pod przednią szybę z układu klimy/wentylacji. Stąd trudno będzie Ci się dostać dalej w dół, pod czujnikiem, w celu poprowadzenia przewodów.
    Spróbuj przeciągnąć kabel nad deską, pod szybą, do słupka A, tam już w dół, pod deską i do strefy bezpieczników. To jest tylko chwila roboty.
    Inna lokalizacja: w strefie gniazda zapalniczki zamocuj drugie, własne gniazdo z USB, również można pod radiem i panelem klimy, zamocować nad małą półeczką (przed lewarkiem) na stałe gniazdo USB. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Spróbuj przeciągnąć kabel nad deską, pod szybą, do słupka A, tam już w dół, pod deską i do strefy bezpieczników. To jest tylko chwila roboty.
    To najprostsze rozwiązanie - wkurzają mnie przewody zwisające w z deski w dół.
    Gniazdo chcę mieć jak najbliżej telefonu, bo znalezienie dobrego długiego przewodu USB nie jest proste (99% to chińszczyzna grubości włosa, efekt jest taki, ze ładowarka 2A ładuje telefon prądem 500 mA, co nie wystarcza na telefonowi na "obsługę" navi+gps+podświetlenia ekranu).
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • W proponowanym rozwiązaniu nie masz przewodów zwisających z deski w dół. Kabel puścisz wokół słupka A, za deską. Nic nie widać, a kabel wchodzi zaraz pod deskę. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W proponowanym rozwiązaniu nie masz przewodów zwisających z deski w dół. Kabel puścisz wokół słupka A, za deską. Nic nie widać, a kabel wchodzi zaraz pod deskę.  
    Masz rację - niezbyt wyraźnie to napisałem w moim poście :)
    Uwaga o kablach dotyczyła drugiej opcji.
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?