FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju w DSG 7 biegowa Rapid 2014 1,6 TDI 90km/139 po wirusie
  • Ja sam w dsg wymieniam.olej,wg mnie jest to skrzynia w której najłatwiej zmienić olej w historii, tyko trzeba mieć przejściówkę, ponieważ otwór zlewowy jest ten sam co wlewowy. Przejściówka na allegro ok 70zł i pompkę na przewód gumowy i tyle.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @wojtekmel, masz pod nosem zajebistego mechanika od samochodów VAG a ty szukasz po całej Polsce ? ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • No właśnie, on mówił o tym,że oleju nie wymieniamy w tej skrzyni chyba ,że są wycieki. a tu przestawili mi wszystko do góry nogami? Kołami? a ch... tam idę na razie umyć auto. Mam w garażu kratkę i mogę to robić nawet przy minus 10.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • To ze Robert mówił, ze sie nie wymienia, nie oznacza ze ci nie wymieni jak mu powiesz ze chcesz  ;) Bede u niego w czwartek to z nim porozmawiam na temat wymian oleju w dsg. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • No właśnie, bardzo dobrze by może byś nam rozjaśnił ten temat, bo to bardzo ważne, Czekamy.

    --------

    No i uporczywie wracam do tematu wymiany oleju w DSG. Podano mi namiar do firmy SAMKO w WARSZAWIE. Fachowcy z marką w rejonie. Zalecenie z ich doświadczenia....
    wymieniamy co 70 tys. Koszt 400 pln. 

    Wczoraj wymieniono mi olej w skrzyni i machatronice. Specjalista z SAMKO powiedział, widzi Pan tu pociąg, w skrzyni są elementy trące, olej ulega naturalnej degradacji i starzeje się.Proszę wyciągnąć wniosek. A ASO jest zainteresowane by pojazd jeżdził i jeżdił i jeżdził.

    Kopalnia wiedzy internet
    http://autoburn.pl/article/6064/wymiana_oleju_mechatronika_w_skrzyni_dsg_dq200

    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Tak wymieniamy olej w naszych R ze skrzynią DQ200 . Jestem mechanikiem/diagnostą w warsztacie zajmującym się naprawą ASB . Interwał wymiany w części manualnej wynosi 60 tkm . W mechatronice zalecał bym też co 60 tkm. mimo,że serwisy o tym nie mówią .
    Rapid LB |1.4 tsi CZCA 125km | my2018 | style | Czarny Magic Perłowy | 300km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?