FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gdzie są te lampki w drzwiach?
  • tzn. taniej na pewno.
    czy prościej to nie wiem ;p
    robiłem kiedyś takie rzeczy w ibizie wcześniej.
    ale to bieda była. się człowiek narobił, efekt był powiedzmy taki sobie.
    z resztą długo szukać nie muszę przykładu.
    nawet ładowarka indukcyjna o której pisałem.
    chciałem zrobić bardzo dobrze. kilkukrotnie musiałem zmienić podejście.
    pieniądze faktycznie kosztuje to grosze ale co z tego jak albo coś nie pasowało, albo elementy które kupiłem były jednak 'nie takie idealne jak na zdjęciu'
    albo nie działały tak jak miały. a bo to założenie jedno czy drugie było błędne.
    powiesz - widocznie trzeba wiedzieć jak to zrobić żeby było dobrze a później tylko umiejętnie to wykonać.
    cóż, prawda, ale widocznie nie jestem taką osobą która wie i umie.
    i przekonałem się o tym w życiu już niejednokrotnie. bo jestem osobą która chce. tylko, że samą chęcią nie da się wszystkiego załatwić.
    kiedyś mi powiedziano, że może za dużo od siebie wymagam. no ale tak już mam, że chcę więcej niż mogę.
    póki co postaram się przyjrzeć tematowi.
    może pokompletuje oryginalne części jakoś po mału i coś się może zrobi.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Sam myślałem nad tym ledem z usb dlatego go znalazłem, ale u tego sprzedawcy kupiłem sportowa kiere z Rapida MY17 po przebiegu 5 tys km za grosze wiec kasa poszła na cos innego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja to zrobiłem tak. Taśma led podklejona po CB radio. Włącz się po wejściu do auta i gaśnie po wyjęciu kluczyka.
    A tak przy okazji, zapytam, czy to jest bezpieczne ładować telefon z takiego USB, mam akurat Iphona i czasami się nad tym zastanawiałem.
    fullsizeoutput_acc.jpg
    800 x 600 - 140K
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • z takiego USB to znaczy z jakiego? :)
    bo nie mam pojęcia jak się do tego odnieść
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • We wcześniejszych postach było o elemencie schowka z lampką i gniazdem usb,dlategoa moje pytanie.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • A co uważasz za bezpieczne? Dzisiaj praktycznie cała elektronika pochodzi z Chin. Masz jak dobre tak i tandetne produkty. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju ładowarek, prostowników, zasilaczy.
    Jak masz zasilanie 230 V/ 5 V do telefonu - to jakie masz ryzyko porażenia, uszkodzenia telefonu? Analogicznie masz w samochodzie 12 V / 5V. Jak "strzeli" zasilacz (prostownik, przetwornica) no to są dwie opcje - nie uszkodzi ładowanego sprzętu (telefonu) albo uszkodzi sprzęt. Jak masz sprawny sprzęt na gwarancji, to jest szansa, że i po gwarancji będzie dalej działał.
    Sam używam wkładki do gniazda zapalniczki z 2 wyjściami USB do ładowania. Najczęściej to są telefony. Używam już ponad 2 lata. Jak na razie bez problemu dla ładowanego sprzętu.
    Większość telefonów, GPS, tabletów, ma wbudowaną ochronę przed zmianą polaryzacji zasilania jak i przed nadmiernym napięciem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • z oryginalnego USB spokojnie możesz ładować.

    ew. że masz MDI.
    to tam jest pewien problem.
    tam napięcie jest podawane tylko na chwile i żeby działało to normalnie to potrzebny jest chyba specjalny kabel?

    z USB nic się nie stanie, ale takie rozłączanie ładowania co chwile może być niezdrowe dla baterii.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Rozumiem, że parametry z ładowarki wpiętej w gniazdo zapalniczki i usb to to samo.  Czyli ok, przecież teraz większość aut ma usb.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Jeszcze uwaga: prócz napięcia - każde żródło zasilania (w tym i samochodowe USB) ma swoją moc. Jeżeli podepniesz urządzenie o dużym akumulatorze (o dużym prądzie ładowania - większe tablety, smartfony) a ładowarka ma małą wydajność, urządzenie będzie ładowane, ale niewspółmiernie dłużej niż z oryginalnego zasilacza. Warto sprawdzić, jaki maksymalny prąd może płynąć z danego zasilacza, by nie być zaskoczonym czasem ładowania urządzenia. Albo dokupić o większej mocy.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak chcesz pomodzic z ledami to wstaw tylne lampy led z MY18, komplet ok 500zl. W kodowaniach opisalem jak to zrobic.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • ja mam toledo ;p
    a te lampy tylne ledowe z toledo mi się nie podobają. paski ledowe są za cienkie.
    zwykłe są ładniejsze.
    pozatym tylne w toledo są droższe, bo to w sumie 4 lampy :)
    przednie lampy LED sobie zrobię. ale komplet kosztuje około 2k. bez przejściówek i roboty.
    więc to musi zaczekać.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Do Mullrof. Interesuje mnie założenie sobie usb bo takie było w moim Rapidzie. Musiałem swoje zlikwidować bo tam pasowało mi Radio CB. Więc mogę Ci swoje sprzedać. To to taka zaślepka z usb i lampką.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • w MY14 miałeś z lampką?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Tak była, kupiłem używany więc nie znam co tam wcześniej było. Po świętach będę na wsi to zobaczę czy tam jeszcze leży gdzieś na półeczce.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • a USB zwykłe miałeś czy MDI?
    bo to w sumie istotne :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • A tak mądry nie jestem, tę półkę mam na wsi. Był to mam nadzieję, a przynajmniej tak wyglądał na oryginalny element nawet nie zwróciłem uwagi ale jakieś napisy były. A czym się to różni USB od MDI? 
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • to znaczy nie wyraziłem się konkretnie.
    ogólnie MDI to taki interfejs który pozwala na odczyt mediów z USB ale jako tako nie jest to USB podłączony bezpośrednio do radia.
    pewnie kto inny wytłumaczy ci to nieco lepiej.
    najlepiej, jak będziesz to miał, to zrób jakieś zdjęcia i na PW mi zapodaj.
    może się dogadamy.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Już rozumiem, chodzi mi o USB dedykowane do ładowania, chociaż w kompie działa to do ładowania i do wymiany plików. Tu w moim planie chodzi o ładowanie telefonu czyli zastępstwo zapalniczki.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ma ktoś zamontowane.Zastanawiam się nad kupnem np na Aliexpress https://vigoshop.pl/produkt/projektor-led-do-samochodu-wyswietlajacy-logo-car-light/?attribute_logo=...
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?