FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie OBD?
  • Panowie, chcę kupić jakiś moduł OBD z ALI...
    jakie OBD polecacie do Rapida?  Które daje najwięcej możliwości po podłączeniu z androidem? Jaka appka? WiFi czy BT? Znalazłem też coś takiego jak OBDeleven. Daje to większe możliwości niż zwykły moduł?
    https://www.youtube.com/watch?v=sP7aaPkuLh4 wrzucam do dyskusji :)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Jezeli myslisz rozwojowo i masz zamiar przeprowadzac, zmieniac kodowania to nic nie zastapi VCDS-a
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • a przez OBD da się w ogóle coś kodować? o.0
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Co za pytania ! OBD to ujednolicone gniazdo i sposób komunikacji ze sterownikami pojazdu.Dosłownie:On-Board Diagnostics lub OBD w motoryzacji termin odnoszący się do zdolności samodiagnostyki pojazdów. Daje możliwość dostępu do danych dotyczących stanu poszczególnych układów pojazdu. Pozwala np. na odczytanie kodów błędów (DTC – diagnostic trouble codes) zapisanych w pamięci, dotyczących silnika, immobilisera itp. Co zrobisz przez obd zależy od programu i możliwości sterowników pojazdu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • niezbyt konkretnie zadałem pytanie.
    czy przez tego typu chińskie adaptery OBD po BT da się cokolwiek kodować?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Możesz tylko skasować błędy i to nie każdym. One służą raczej do odczytu podstawowych danych. Zainwestuj  w VCDS.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • jakie to są realne pieniądze? do takiego powiedzmy MY15
    jak nie dużo to bym coś podłubał.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • W Polsce vcds kosztuje kupę kasy, legalnie pirata nie kupisz, bo firma adaco dystrybutor ściga tych co sprzedają w PL. Ja mam ori z dozywotnia aktualizacją i kosztował 1800zł. Klona ( czytaj pirata ) vcdsa kupisz tylko na alliexpress. Koszt nie przekroczy z dostawa 100zł. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Chodzi mi raczej o diagnostykę i usuwanie błędów po ewentualnych naprawach. Kodowaniem nie jestem raczej zainteresowany, ale jak byłaby taka opcja po taniości to chetnie. Coś takiego znalazłem: http://allegro.pl/vag-bluetooth-android-vscan-md136-dpf-kodowanie-i7038967358.html albo alternatywnie najczęściej zamawiany: https://www.aliexpress.com/item/ELM327-v1-5-Mini-apply-to-all-OBD-MINI-ELM327-Bluetooth-OBD2-V1-5/32...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Pink,
    klon przy dostępie do internetu się jakoś blokuje czy coś?
    jak to jest zabezpieczone i czego nie można z tym robić?
    wskazał byś mi takiego z aliex co bym wiedział czego szukać?
    mnie to interesuje tylko na własny użytek.
    bo powiedzmy w tej kwocie sam sobie zerknę na model bcma czy innych pierdół a nie będę jeździł po serwisach i płacił.
    a trochę chcę kombinować ze zmianą zegarów czy też świateł co pewnie i jedno i drugie wymaga wskazanie nowej części.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Na pw wysle.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja sprawdzałem na swoim R ten uniwersalny tester OBD2 + CAn za 150zł i łączył się ze wszystkimi systemami i można było odczytać kody błędów
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • okejka, to czekam jak coś.
    a tak w ogóle to się zastanawiam...
    przebieg samochodu na zegarach zawarty jest w zegarach czy to tylko wyświetlacz, który przebieg pobiera skądś? trzeba przebieg na tym wyświetlaczu regulować?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Przebieg zapisany jest w rapidzie w pamięci zegarów i sterowniki silnika. Uniwersalnymi testerami to można bawić się tylko w kasowanie blwdow, o poważnych zabawach w kodowanie można zapomnieć, po drugie nie maja bazy podpowiedzi co jest niezbędne w czasie kodowania

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • no ok, ale dalej nie rozumiem.
    zegary mają pamięć którą trzeba wyregulować?
    czy może wystarczy podmiana zegarów i zasadniczo powinno działać jak należy?
    te klony z aliex o których mówiłeś to są te uniwersalne testery o których piszesz?
    bo w sumie nie wiem do kogo piszesz ;p
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • głupie pytanie... a gdzie znajdę w Rapidce 1.2 TSI MY13 złącze do podłączenia? tam gdzie bezpieczniki?
    P.S.
    nie ma tematu - doczytałem... przepraszam za bałagan...
    A jednak przy okazji... skoro komputer pokładowy przy kupnie nowego auta to koszt jakieś 200 zł - to na czym polega ta operacja? wgraniu czegoś? podmianie jakiegoś elementu?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?